Pytanie o HDMIout 720vs.1080 w Amplitunerach

Mikelski

New member
Drodzy forumowicze,

Mam nadzieję, że nie zbłaźnię się maksymalnie pytając o poniższe ale pls wybaczcie mi moją niewiedzę i oświećcie zbłądzoną duszę :confused:
Mam projektor hd ready epsona wyświetlającego 720p
Zapragnąłem zestawu kina domowego. Pytanie, czy jeśli wyjście HDMI w amplitunerze podaje 1080 „i” lub „p” to czy mój epson wyświetlający HDready wyświetli te swoje720p czy zgłupieje? Innymi słowy, czy sygnał podawany na projektor może być full HD a projektor wyświetli to co potrafi najlepiej czyli HD ready czy też musi być zgodność sygnału na wyjściu i wejściu w odbiornikuTV/projektorze?
Pozdrawiam!
 

Ultro

New member
no to ja się podłączę do pytania a w zasadzie zadam jeszcze głupsze, po co mi w amplitunerza HDMI ( jestem na etapie kupna )
 

hubertc

New member
Mikelski napisał:
Zapragnąłem zestawu kina domowego. Pytanie, czy jeśli wyjście HDMI w amplitunerze podaje 1080 „i” lub „p” to czy mój epson wyświetlający HDready wyświetli te swoje720p czy zgłupieje? Innymi słowy, czy sygnał podawany na projektor może być full HD a projektor wyświetli to co potrafi najlepiej czyli HD ready czy też musi być zgodność sygnału na wyjściu i wejściu w odbiornikuTV/projektorze?
Pozdrawiam!

Jeśli amplituner przekazuje sygnał 1080i, czy tymbardziej 1080p to wg. mnie nie ma możliwości aby nie można było ustawić 720p na wyjściu!!! Tak więc nie ma problemu.
Inna sprawa, że projektor może przyjmować 1080i, a wyświetlać to co fizycznie potrafi czyli 720p. Jak w przypadku Twojego projektora jest, nie wiem.



A co do drugiego pytania o hdmi w ampli.
wejścia hdmi służą jako wejścia cyfrowego dźwięku, oraz wejścia sygnału cyfrowego wideo, który to może być dalej przesyłany (bez zmian, lub z tzw upscalingiem - podwyższaniem rozdzielczości - jeśli to możliwe dla danego sygnału i ampli) przez wyjście hdmi!
Większość amplitunerów posiadających wejścia/wyjścia hdmi potrafi również konwertować i przekazywać sygnał analogowy do hdmi.
 
Do góry