Pytanie o hdc-sd1

gregory26

New member
Witam serdecznie.
Otóż przymierzam się do zakupu Panasonica HDC-SD1. Kamera ma mi służyć przede wszystkim do zastosowań domowych (przyjęcia rodzinne), wypady za miasto oraz wakacje.
Przeczytałem już chyba wszystkie posty na jej temat jakie udało mi się znaleźć na forum HDTV, ale chciałbym jeszcze poznać subiektywą opinię na jej temat od osoby która jest w temacie i miała osobiście z nią do czynienia.
Przyznam się, że będzie to mój pierwszy zakup kamery dlatego jestem raczej amatorem, ale ponieważ kamera ta nie należy jak dla mnie do najtańszych dlatego chciałbym aby posłużyła mi przez "parę lat" i w miarę poszerzania swojej wiedzy w tym zakresie chciałbym, aby sprostała moim wymaganiom.
Chciałbym poznać Waszą opinię jak ona się sprawuje w pomieszczeniach o słabym oświetleniu czyli dom, sale itd...
Jak ma się sprawa z szumami w tego typu pomieszczeniach ?
Czy nie występują wówczas zniekształcenia obrazu w postaci poprzecznych kresek na brzegach postaci przy wykonywaniu szybszego ruchu kamerą (sory ale nie wiem jak to się dokładnie nazywa w terminologii :) ) ?
Czy jakość obrazu jest wystarczająca chodzi mi głównie o odwzorowanie kolorów itp. ?
Jak wygląda sprawa z kartami SD. Czy jest to dobre rozwiązanie w obecnych czasach w porównaniu do kamer na HDD czy kasety ?

Jaką ewentualnie inną kamerę w podobnej cenie móglibyście polecić.

Z góry serdeczne dzięki za okazaną pomoc !
 
Ostatnia edycja:
Do góry