Pytanie o dobór komponentów

remi88

New member
Witam, od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu dobrego kina i znajomy polecił zapytać na tym forum. Narazie chciałbym żeby był to świetny zestaw 2.1, a jeśli kiedyś zajdzie potrzeba zawsze mogę dokupić 2 kolumienki.

Siędzę w tym od jakiegoś czasu i co do kolumn i suba jestem raczej przekonany:
kolumny: klipsch rf-82
subwoofer:Klipsch RW-12
Słyszałem na żywo co potrafi ten zestaw i dla mnie chyba lepszej opcji nie znajdę.

Natomiast mam problem z doborem amplitunera, każdy sklep swoje chwali i nie wiem co wybrać.
Zastanawiam się nad ONKYO TX-NR808, Marantz SR6005 (którego mam okazję kupić za 3600zł to chyba dobra oferta) lub HK AVR 460, który podobno jest mistrzem swojego brzmienia ale podobno mocno się grzeje, a mnie zależy żeby sprzęt służył mi przez długie lata. Wspomnę jeszcze że wizualnie podoba mi się Marantz.
Do tego jakiś odtwarzacz BD.


Zestaw będzie służył do oglądania filmów BD i słuchania muzyki przede wszystkim(z braku czasu na filmy). Słucham ogólnie wszystkiego prócz techno, trance itp. głównie rock, jazz i classic. Lubię miękki i subtelny bas ale wyczuwalny.

Liczę na pomoc użytkowników tego forum.

Planuję zakup do końca maja tego roku( zależnie od tego kiedy skończą remont domu).

PS. Jeśli ktoś poleca inne kolumny to nie pogardzę propozycjami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli dużo muzyki to zacznij od Harmana 460 i w zestawieniu RF 82 będzie chyba pełna radość.
Duże doświadczenie w tej klasie ma Blackninja - dopytaj jego na priw.
 

remi88

New member
A co z Cambridge Audio Azur 650R vs HK avr 660/760?

Chodzi mi o to czy te HK są warte swojej ceny, czy np Cambridge Audio zagra równie dobrze (początkowo 2.1, później być może 5.1 nie więcej) nie mam możliwości odsłuchu Cambridga bo nigdzie go nie ma w mojej okolicy.

Do tego kolumny Monitor Audio rx8.

Postanowiłem pójść trochę wyżej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wow , no to rzeczywiście poszedłeś wyżej.
Obydwa modele grają naprawdę dobrze. Tu raczej decydują niuanse różnić basu i szerszej sceny muzycznej tym bardziej do RX 8.
Osobiście stawiałbym dla siebie jednak na Harmana .
Podobnie jak Ty wolę miękki subtelny bas
 

remi88

New member
Poszedłem wyżej bo remont domu wychodzi mniej hehe.

Czyli harman (szkoda że nie wygląda jak cambridge, eh), ale jaki 660 wystarczy czy może lepiej dołozyć do 760?? Bo cenowo różnica jest, ale nie zawsze jest to opłacalne. Do tego dochodzi jakiś odtwarzacz BD (kompletnie nie mam pojęcia co kupić) ale tu raczej plasowałbym w tańszy sprzęt do 1000.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to koniecznie 760 bo u Ciebie zasilanie kolumn to właśnie sprawa nr 1. A na BD HK też wystarczy o ile pytałeś już Blackninja.
 

remi88

New member
Natknąłem się ostatnio na artykół o ampli PIONEER SC-LX83 (ew.53). Co o nim sądzicie na WhatHifi dostał wysokie noty ale nie miałem okazji go nigdzie posłuchać. Może ktoś miał styczność z tym klockiem. Narazie faworytem jest u mnie KH 660, ale biorę też pod uwagę Cambridge Audio 650r tylko nigdzie go nie ma. Kolumny to napewno Monitor Audio rx8 albo CANTON CHRONO SL 590( nie miałem okazji posłuchać ale słyszałem Canton GLE 490.2 pod HK 360 i muszę powiedzieć że byłem pozytywnie zaskoczony).
Nie muszę kupić już więc będę testował i dsłuchiwał ile się da i co się da bo zakup raczej sobie zostawię na czas urlopu który będzie po sesji letniej więc pewnie lipiec bo teraz i tak rzadko bywam w domu.
 
Do góry