Pytanie o czyszczenie i konserwacje.

Chimera

New member
Witam! Jestem tu nowy choc PS3 mam od ponad roku. I tu moje pytanie, nigdy jej nie rozkręcałem jeszcze jedynie co odkurzaczem przejezdzam po wlotach do konsoli. Ale spotakałem sie z takimi opiniami że konsole co pół roku powinno sie rozkrecic odkurzyc i wymienic paste. Co wy o tym myslicie czy jest to konieczne robic tak często w szczególnosci chodzi mi o ta wymiane pasty. powiem tak moją stoi w dobrze wentylowanym miejscu, i jak na razie żadnych problemów z przegrzewaniem. Ale wole się upewnic czy ją rozkrecac czy na razie jest na to czas.
Dzięki za odpowiedzi i Pozdrawiam!
 

cogito1

New member
Podzielam zdanie przedmówcy. Ewentualnie jeśli lubisz mieć pewność to możesz po upływie gwarancji przeczyścić ją samodzielnie lub za pomocą jakiegoś serwisu. Najlepsza jest ta druga opcja ale trzeba liczyć się z kosztami.

Pozdrawiam
cogito
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jaką masz wersję FAT czy SLIM?
Jeśli FAT to co roku wypada jej zrobić przegląd, rozebrać na części pierwsze, przedmuchać, przeczyścić, wymienić pastę itp., najlepiej u jakiegoś speca - znam takiego jednego, bierze za to 150 zł - znacznie wydłuża to żywotność konsoli.
Moja stara FATka padła właśnie przez to, że takich prewencyjnych zabiegów nie robiłem i jej reanimacja kosztowała mnie sporo więcej.

Nie wiem jak to wygląda ze SLIMką, ale jak mi się skończy gwarancja to uderzam do speca, zobaczymy co mi powie.

Pozdrawiam,
 

1stmadafaka

New member
150zł za czyszczenie konsoli i nałożenie pasty? Swoją rozkręciłem samodzielnie kupiłem zalecaną pastę to akurat było najdroższe - ok 30zł za małą strzykawkę, ale wystarczy jeszcze na 2 razy. Cała operacja trwała może 0,5-0,75h. Wg mnie czyste zdzierstwo gość nie powinien skasować więcej nić 70zł!
 

houdini2008

New member
Ja jakoś nigdy nie miałem problemu z konsolami, a zaczynałem od "szaraka".
Moja fateczka ma już prawie 4 lata ... i "lata" hehe. Odkurzam tylko wloty, i wyloty, oraz czyszczę z wierzchu. Śmiga jak złoto, nawet wentylator nie wskakuje na obroty, tak jak niektórym.
Ja tam daje pozytywną energię, i uczucie moim sprzętom, i nic mi się nie psuje.:-D
Pozdrawiam.
 

1stmadafaka

New member
Szczerze mówiąc moją "grubaskę" przeczyściłem i przesmarowałem profilaktycznie jak po 2 latach minęła gwarancja i można ją było rozbebeszyć. Wiatraki nie szalały, ale jak to mówią "strzeżonego [tu wstaw odpowiednie słowo] strzeże" :) Konsolka śmiga do dzisiaj, ma 3 lata, cały czas w pozycji horyzontalnej.

@ Masta_J
albo nie masz czasu, albo zdolności manualnych, ale 150zł za czyszczenie PS3 to zdzierstwo.
 
Do góry