Pytanie nowicjuszki

Który projektor?


  • Total voters
    0

drosophilia

Active member
Bez reklam
tez jestem zdania, ze ten zestaw Logitecha to niezla sprawa w kwocie ok 1150 zl (za tyle mozna je kupic). Majac juz ps 3 i chcac zakupic kino domowe za ok. ta kwote bralbym je bez wahania. Sluchalem u kumpla, w kinie bardzo dobrze , w muzyce juz gorzej ( w zaleznosci od jej gatunku oczywiscie)
 

Lara.

New member
Dziekuję ze wszystkie rady! Naprawde mi pomogliście.
Odsłuchalam dzisiaj w paru sklepach kilka roznych zestawów. Musze powiedziec ze mieliście rację, po prezentacji tych wszystkich kin ktore mi sie wcześniej podobały ( z wygladu) dosłownie ZWIEDŁY MI USZY! Mimo najszczerszych chęci i całego zaangazowania w wystroj mieszkania nie moglam udawać ze słoń całkowicie mi na ucho nadepnał.
Pokornie udałam sie wiec na dział amplitunerow i zestawów głosnikowych. Z zamknietymi oczami, aby nie sugerować sie dizajnem, wybrałam wreszcie zestaw ktory dla mnie brzmial zdecydowanie najlepiej za przyzwoitą jeszczę cenę.
Kupiłam Yamahę RXV367B z kolumnami OnyX 200. Wiem ze kolumny nie sa najwyzszych lotow ale słuchałam zestaw Pioneer + Koda i Yamaha dawała mimo wszystko wiele lepszy, czystrzy i głebszy dzwięk.
Oczywiscie budrzet przekroczony ale jak mialam kupic za 1300 jakies straszne g. tylko dlatego ze je polakierowali to po prostu nie miałam wyjscia.
Tak wiec decyzje podjęłam tylko i wyłącznie " na słuch".
teraz tylko ekran i projektor :)

ps: i naprawde jestem " płcią piekną" a nie tylko sie za nia podaje :)))

pozdrawiam wszystkich
 

sonal

New member
jak na "płeć piękną" to walisz wcale niepiękne byki w pisowni :p
od pierwszego postu ja również mam wątpliwości, czasem jest tak że przysięganie na nic się nie zda
(sorry za offtopic)
 
Ostatnia edycja:

Lara.

New member
sugerujesz, że kobiety mają robić mniej błędów w pisowni niż mężczyżni :grin:? po czym wnosisz?
za błędy, osoby szczególnie wrażliwe oczywiście przepraszam :roll:

zresztą sprawa czyjejkolwiek płci chyba nie ma najmniejszego znaczenia w odniesieniu do tematyki forum. tak wiec chyba pora zakończyć rozważania na ten temat.
pozdrawiam
 

bazookie

New member
A masz te glosniki, albo widziales je chociaz na wlasne oczy? Tak sie sklada, ze ja je mam i doskonale dzialaja z projektorem i "duzym obrazem". I tu nie chodzi o to, ze "chwale swoje". Wczesniej mialem dwa inne zestawy glosnikow 5.1, mialem okazje tez przetestowac 3 zestawy kina domowego, i mysle, ze wiekszosc zestawow kina domowego, w podobnej cenie, chowa sie do tych glosnikow. Zreszta wystarczy poczytac opinie o nich na sieci.


Widzę, że czytanie ze zrozumieniem sprawia Ci trudność.
Gdybym ich nie widział i nie słyszał to bym ich nie polecał. Co do dużego dźwięku to nie wyobrażam sobie tego zestawu w moim 35 metrowym pokoju w połączeniu z ekranem o przekątnej 113".
Laro, gratuluję wyboru. Co do proja to mogę z czystym sumieniem polecić Mitsu MC3800. Oczywiście MC4000 jest lepszy (DC3) ale za różnicę w cenie możesz kupić ramowy ekran o sporej przekątnej.
 

Lara.

New member
Niestety, czym więcej czytam i szukam tym mam wiekszy mętlik w głowie:???:
Moje typy co do projektora to :
- Sanyo Z800 - mam zaufanie do marki, Z3000 był super, mam juz uchwyt i nie byłoby kombinowania z montażem co stanowi dla mnie duże ułatwienie
- Epson TW3200 - nie widziałam jak świeci ale ma b. dobre opinie, lepszy kontrast i jasnośc.
Jesli to tylko przekłada się na rzeczywistą jakośc obrazu to chyba faktycznie lepszy wybór niż Sanyo.
-Acer H7530D lub H7531D - nie widziałam DLP na oczy wiec nie potrafie ocenic chociaż parametry jeszcze lepsze.

Tak wieć mam teraz zagadkę, zupełnie nie poptrafie sie zdecydować :niewiem: . Czy ktoś może wie gdzie w Łodzi można by porownać te 3 projektory przy pracy?

Co do ekranu to będzie on zależeć od projektora ale na razie wytypowałam :
- Avtek Cinema Premium (MW) lub Electric (MG)- zalezy jaka bedzie jasnosc projektora
-Avers Focus II
Chciałabym 104 cale ale nie wiem czy dla tych projektorów nie bedzie to za duzo. 104 cale to 230X129 cm a wg. kalkulatora najlepsze przy 4 metrach (np. dla sanyo) jest ok. 220 cm szerokosci ekranu. Czy obraz faktycznie straci na jakości?
Zalezy mi tez na szerokim górnym borderze zeby ekran opuścić na wysokośc oczu. Sterowanie mam juz podtynkowe wiec piloty nie potrzebne ale nie wiem czy wszystkie te ekrany maja takie same "wtyczki":fool:
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
z racji, ze masz juz zamontowany uchwyt, projektory DLP odpadaja z powodu min. mozliwosci regulacji wielkosci obrazu - pisalem juz o tym wczesniej. Chyba, ze chcesz kombinowac z miejscem zamontowania ekranu.
P. S. A to Ci niespodzianka, ja tez jestem z Lodzi :-D. Sluze pomoca jakby co.
 

Lara.

New member
Witam!

Na 99% można na tym wieszaku zainstalować Epsony TW3200/3600/4400/5000, różnica zakresu lens shiftu wyniesie przy ekranie 230X130cm ok.5 cm w górę(Epsony mają przesunięcie 96%-Sanyo 100%).
Pozdrawiam!



Czy to znaczy ze gdybym kupiła Epson TW3200 to ekran bylby ok 5 cm wyzej niz poprzedni ( i tak chce w duzym gornym bordererem)- ale projektor moglby wisiec na tej samej wysokosci na starym uchwycie?
Jak te przejsciowki sie nazywają? Czy moge prosic ewentualnie o jakiegos linka do tego ustrojstwa?
dziekuje!
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
sprawdz kalkulatorem projekcji czy ten Epson bedzie pasowal w Twoim przypadku. Podaj rowniez jakis link do swojego uchwytu (no chyba, ze jest wlasnej "roboty"). W Lodzi to raczej ciezko bedzie porownac jednoczesnie te 3 projektory.
Firma Avers robi jakosciowa dobre ekrany, sam mam w poprzednim mieszkaniu ich produkt, bardzo gruba tkanina, nie marszczaca sie (rozwijany recznie), jednakze kaza sobie placic dodatkowe pieniadze za malowanie borderow ( i to nie male, z tego co pamietam)
 
Ostatnia edycja:

Lara.

New member
jak wróce do domu to zrobie zdjecie tego uchwytu i wkleje. Nie byl wlasniej roboty ale był gdzies w anglii kupowany i przycinany na dlugosc z tego co wiem zeby w ten sufit sie zmieścic czy cos takiego. dlatego jest już tam na wieki przyklajstrowany, wystaje tylko kawałek :/
 

Lara.

New member
Poniżej zdjecia uchytu oraz wtyczki do ekranu. Chyba jest regulowany:roll:
 

Attachments

  • 1..jpg
    1..jpg
    456,9 KB · Wyś: 67
  • 2..jpg
    2..jpg
    540,1 KB · Wyś: 57
  • 5..jpg
    5..jpg
    462,7 KB · Wyś: 68
  • 4..jpg
    4..jpg
    287,2 KB · Wyś: 62

drosophilia

Active member
Bez reklam
Regulacja odleglosci srub widze, ze jest. Gorzej z reg. wysokosci, hmm... Jesli tem sanyo z-800 ma taka sama optyke jak poprzedni, sklanialbym sie do niego. W innym przypadku, trzeba bedzie niestety kombinowac z przerobieniem tego uchwytu
 

Lara.

New member
Tuz przy suficie jest jakas sruba z zakretka ale nie wiem do czego sluzy a nie bede odkrecac bo sie jeszcze rozleci czy cos.Teraz sie temu przyjrzalam i najfajniejsze jest to, ze uchwyt jest uciety zaraz pod napisem "Safety critical. Do not cut tube this end." A to mi nad łbem wisi :O. To chyba był jakis zamach na moje zycie :p
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
ta najwieksz plastikowa nakretka sluzy wlasnie do regulacji wysokosci polozenia projektoar. Jednak jak sama wspomnialas, ktos ta rure ucial. Widocznie nie chcial, aby mu tyle zelastwa sterczalo nad glowa. Ciezko tez cokolwiek wiecej ocenic po zdjeciach niestety :-(
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
o ile projektor nie balbym sie zamawiac zagranica, to ekran juz troche tak. To jest juz duzy gabaryt, wiec koszta wysylki tez za niskie zapewne nie sa. Poza tym, niech sie cos uszkodzi podczas transportu, trzeba bedzie odsylac. Jesli masz jasne pomieszczenie projekcyjne (sciana, sufit) to raczej lepszy bedzie ekran matt-grey o 0,8 gain.Zdecydowanie polecam jednak zakup ekranu w Polsce. A Juz konkretny model pod konkretny projektor, po sprawdzeniu wszelkich parametrow kalkulatorem odleglosci.
P.S A jak zamierasza przywiesic ten ekran, masz juz ustalone miejsce?
 

Lara.

New member
Musze przemyslec, zobaczymy co mi odpisza z beamershop24 w sprawie transportu. Jeden ze sklepów (Qplaza - De online winkel van nederland!) mi odpisał ze wysyłka projektora do pl kosztuje u nich 29 euro. Tylko że w tym sklepie maja jakies dziwne ekrany no name i nie wiem czy to dobry pomysł. Moze udało by sie wytargować jakąś zniżkę w razie zakupu kompletu.

Co do jasnosci to Sanyo jest strasznie 'ciemny" ma 1200 Lumenow i wg kalkulatora nawet ten ekran 1,2 jest przy odległosci od ekranu 4-4,2 metra prawie na zoltym polu. Przy 1,2 wychodzi jakies 60-70 nitów.

Jak zrobie 0,8 to nie miesci sie w zielonym tylko zółtym. No chyba ze ja to wogole zle odczytuje :/
 

dekiel

New member
Nie żałuj na ekran i weź porządny z napinaczami...
Proja za jakieś 3-4 lata zmienisz, a ekran zostanie - to inwestycja na dłuższy czas.

Ja mam z napinaczami i do momentu, gdy się całkowicie nie rozwinie - czy chcę czy tego nie chcę - widzę pionowe pofałdowania. Gdyby tak miało być cały czas chyba by mnie trag szlafił. Fakt, że za ekran zapłaciłem ponad 3 kzł, ale to nie były pieniądze wyrzucone w błoto...

A mój epson już (albo dopiero) wyświecił 100 godzin :)
Tylko coś zastój w filmach BD :( (głównie korzystam z wypożyczalni)
 

Lara.

New member
Załuję tylko tego, ze drozszego nie moge kupić, po prostu nie dam rady w tej chwili. Zostało mi jeszcze troche remontu :/
Wolę lepszy projektor. Moze ekran przehandluje do rodzicow jak bedzie mnie wkurzał.
Wczesniej tez miałam bez napinaczy i było ok, tak wiec wiem mniej wiecej czego sie spodziewać. Chyba ze bedzie złej jakości to wtedy nie wiem prześcieradło sobie powiesze :) o zgrozo!
Czytałam jakies opinie z UK na temat tych Celexonów i duzo pozytywów ale pewna nie jestem na zdjeciach nie wygladaja niestety na cuda techniki i solidności. Z drugiej stropny nic w PL za 300 euro nie kupie.
No ale jak z ta jasnoscia do Sanyo. Ile on musi mieć Gain'ów?
 
Do góry