Pytanie jakich wiele - Subwoofer za tysiaka...

lmatys

New member
To zależy od metrażu i akustyki. Jeżeli metraż spory i sub będzie miał pole do popisu, to mocniejszy jak najbardziej. Wstawiając do niewielkiego salonu suba mocniejszego i slabszego, nie bardzo jest sens bo ten mocniejszy i tak skrzydeł nie rozwinie.

Czytalem swojego czasu opis, jak mocowo dobrac suba do wielkosci pomieszczenia. Nie wiem czy to prawda, ale ponoc powinno ustawic sie suba na 3/4 mocy...jezeli jest duzo za glosno, to sub jest za mocny dla danel lokalizacji. Sub skrecony na 1/5 mocy nigdy nie zagrzmi tak jak mu fabryka dala.

Ja mam ok 40-45m2, T9 rozkrecony na godzine 14 i jest ciut za glosno - czyli tak jak lubie ;-).
Pozdrawiam.
 

Saszku

New member
hmmm, mi się wydawało, że regulację suba można w miarę dowolnie ustawić, a kalibracja kina i tak go dostroi po swojemu... Wiadomo, że jak za mało odkręcimy to i autokalibracja nie pomoże ale różnicy między 1/2, a 3/4 większej chyba nie powinno być. Amplituner najwyżej podbije sygnał na subwoofer o +2dB lub inną wartość. Może się mylę ale takie do tej pory miałem przekonanie...
 

audiofil

New member
To zależy od metrażu i akustyki. Jeżeli metraż spory i sub będzie miał pole do popisu, to mocniejszy jak najbardziej. Wstawiając do niewielkiego salonu suba mocniejszego i slabszego, nie bardzo jest sens bo ten mocniejszy i tak skrzydeł nie rozwinie.


U mnie będzie to hulać na około 20m2 i skłaniam się powoli ku Studio260 no chyba że okaże się że ES jest o niebo lepszy to zacisnę zęby i dozbieram do ES-a. Przydałaby się tu na forum w dziale testów sekcja audio a nie tylko TV :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Większość z Nas ma suby ustawione tak że nie przekraczają połowy skali. Nie wiem gdzie polecali ustawienia na 3/4 mocy? Subwoofer należy dobrać do Naszej akustyki i preferencji. Wczoraj jak puściłem sobie Transformers na BD, to z Ciekowości podbiłem glośność w amplitunerze na 0. Normalnie mam w ampli na -5 i na subie na godz. 10-tej. Basu było za dużo i za mocno. Mnie bynajmniej to męczylo, więc ja nie rozumiem tych osób którzy wstawiają 400W suby na 15mkw. Z kalibracją jest tak, że jak podkręcimy sub na tylnym panelu to Nam go wyciszy w amplitunerze. Ile to bylo postów z zapytaniem, czemu w ampli wyciszylo suba na -12?
 

Saszku

New member
Mniej więcej to miałem na myśli, jak kolega ustawi suba na 3/4 to i tak mu go kalibracja skręci aby za głośno nie stukał :D jak ustawi na 1/4 to efekt po kalibracji powinien być porównywalny. W zależności od mocy oraz gabarytów subwoofera odpowiednio podbije lub zmniejszy jego głośność.

Kiedyś jedynie znalazłem opis żeby ustawić pokrętło na subwooferze mniej więcej w połowie skali i biegać ze skrzynką po pokoju tak długo aż znajdziemy miejsce takie, że kalibracja ustawia go możliwie najbliżej 0.
 

audiofil

New member
Panowie mam dylemat już byłem gotowy na kupno suba JBL ale gość w sklepie zaoferował mi dwa inne modele a mianowicie Jamo Sub660 albo Quadral Qube 8 obydwa w bardzo ciekawej cenie. No i mam po raz kolejny mętlik w głowie bo ten Jamo wydaje się być ciekawym rozwiązaniem za to Quadral ma dobre recenzje na niemieckim portalu ( poza tym bardzo podoba się mojej kobiecie :) ) i już sam zgłupiałem co zrobić, który z nich wybrać. Może podpowiecie co sadzicie o tym Jamo i Quadralu. Z góry dziękuje.
 

bartoszer

New member
Sub za tysiaka

Hej tak czytam ten wątek i przyszło mi takie powiedzenie do głowy jeżeli chodzi o żony i wybór sprzętu oraz jego akceptację:
Jak to mówią WILK PSA SIĘ NIE BOI TYLKO TEGO SZCZEKANIA NIE LUBI :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To zależy jak się trafi. Jak ktoś kupi i mu się dobrze sprawuje to napisze że jest super, a jak komuś nawali to że lipa. Jak ze wszystkim. Dodatkowo testy jak i opinie w necie lubią być sponsorowane, więc nigdy nie wiesz czy to subiektywna opinia klienta czy opłacanej osoby, która ma za zadanie wypromowanie pewnych marek a oczernienie innych. Najlepiej sam się przekonaj odsłuchując dany sprzęt.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja nie ze Stanów, że nie wiem gdzie co leży:-D Do Pabianic do salonu masz 50km, możesz z dziewczyną zrobić sobie wycieczkę. Mają sporo sprzętu i za darmo mozna odsluchać. Widzę że w Zduńskiej Woli też jest sklep audio, tylko pewnie sali nie ma, ale coś tam zawsze na sklepie mozna posłuchac. Chcesz suba za ok. 1k, to może warto wydac te 50zł na paliwo i być pewnym zakupu?
 
Do góry