Pytanie jakich wiele - Subwoofer za tysiaka...

audiofil

New member
Panowie a jak myślicie który z tych Klipschów będzie bardziej uniwersalny RPW=10 czy SW-450? Chodzi mi o to który lepiej spisze się w kinie i muzyce ( tak wiem najlepiej jakbym kupił REL T5 :) ) ale jeśli już mielibyście wybierać to którego z tych dwóch i dlaczego?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W tym budżecie i do tego pomieszczenia Jamo J12.

jamo-j-12-sub-black-czarny-front-przod.jpg
 

mastah32

New member
A jaki masy metraż i jaki charakter basu lubisz?

metraz nie jest idealny pod kino domowe, mniej wiecej 5x5.5, z tym ze "tylna" sciana jest w polowie otwarta na dom (~3m) kuchnia, przedpokoj, takze nie jest to zamkniete pomieszczenie.

a co do charakterystyki to nie mam wielkich wymagan, 90% to filmy na bd i tv, 10% muzyka i radio

jedyny minus tego Sw115, to ze to spory kawał kloca
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Znam tylko serie T, ale na pewno wyższe modele zagrają jeszcze lepiej. R328 to już kawał mocnego suba. Wyjściowo widzę, że kosztuje 5k, więc jak cena w okolicach T9 to warto.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
metraz nie jest idealny pod kino domowe, mniej wiecej 5x5.5, z tym ze "tylna" sciana jest w polowie otwarta na dom (~3m) kuchnia, przedpokoj, takze nie jest to zamkniete pomieszczenie.

a co do charakterystyki to nie mam wielkich wymagan, 90% to filmy na bd i tv, 10% muzyka i radio

jedyny minus tego Sw115, to ze to spory kawał kloca

Fakt, jest to spory kloc, ale metraz też masz niemały. Dziwię się że masz Klipsch F10 w takim salonie, bo tutaj minumum to F20 a najlepiej F30. Oprócz subów wymienionych przez Ciebie i kolegów, zobacz jeszcze coś z Paradigm'a. Ciekaw jestem jak gra ten sub Paradigm Seismic 110? Parametry fajne a i wygląd mi się podoba, taki nie tuzinkowy.
 

mastah32

New member
Fakt, jest to spory kloc, ale metraz też masz niemały. Dziwię się że masz Klipsch F10 w takim salonie, bo tutaj minumum to F20 a najlepiej F30. Oprócz subów wymienionych przez Ciebie i kolegów, zobacz jeszcze coś z Paradigm'a. Ciekaw jestem jak gra ten sub Paradigm Seismic 110? Parametry fajne a i wygląd mi się podoba, taki nie tuzinkowy.

F10 zakupione jakies 3 lata temu, jeszcze na starym mieszkaniu i pokoju16m2. Tak jak mowie, po subie za pare miesiecy pewnie przyjdzie kolej na zmiane frontow, ale chce zaczac od suba ktorego nie mialem nigdy (czemu, nie wiem).

REL'a r328 fabrycznie nowego mam do kupna za ~3,6k. Takze cena kusi, jesli faktycznie mowicie ze nie ma sie nad czym zastanawiac, to chyba przekrocze nieco budzet i zdecyduje sie na niego. Tym bardziej ze jest o kilkanascie cm mniejszy od Klipsch'a.

Z Paradigm'ow rozwazam jeszcze Monitor Sub 10/12 badz Ultracube 12. wszystkie w podobnej cenie do tego REL'a. O seismicu postaram sie cos poczytac.
 

syneq

New member
Wiadomo ze kazdy chwali swoje ale jezeli szukasz suba ktory gra a nie tylko robi lomot to rel 328 to jest rewelacja za kazdym razem jak slucham nie moge sie nadziwic jak oni to zrobili ze tak dobrze sie integruje z glosnikami bez zadnych magicznych automatycznych kalibracji a no I w kinie tez potrafi przype.....a za ta cene to nie ma co sie zastanawiac!
 

piterek45

New member
Ja też miałem ten dylemat co ty ,chciałem coś naprawdę dobrego za w sumie dużo do 3tys i powiem że takie sklepowe zabawki do tej ceny nie dają żadnej frajdy
Uwielbiam w kinie miażdżący BASS(taki który powoduje przemieszczanie się kanapy nawet jak cicho gra) i szybkość w muzyce a suby w tej cenie raz że nie miażdżą a dwa to są albo dobre do muzy albo do kina ciężko o coś co będzie robić i to i to
Wielu z was pewnie się nie zgodzi ale OK
Generalnie skupiłem się na zrobieniu własnego produktu który spełni w zupełności moje oczekiwania
Mając wieloletnie doświadczenie w budowie subwooferów car audio stwierdziłem ze biorę się do roboty
Komponenty
Głośnik Rockford Fosgate RFR3115 (15cali)seria HX2 i konstrukcja zamknięta oparta o obliczoną obudowę MDF 38mm ścianka WAGA OKOŁO 40KG
Końcówka mocy Dap Radon 900 (w mostku 900 watt)
Sterowanie Yamaha RX-V659 +B&W 602s3 FR i B&W 601s3 RE centralny Mission
Pokój 25m2
Efekt spełnił moje oczekiwania ,w żadnym kinie w Warszawie nie usłyszałem takiego pier...cia tak potężnego basu,a zarazem głębokiego i wręcz audiofilskiego
W kinie domowym miazga jakiej oczekiwałem ,nie da się tego opisać
W audio także mega precyzja i szybkość żadnej zadyszki
Jak chce ci się pobawić to za połowę tej kasy zrobisz sub 3x droższy(czytaj lepszy)
Teraz jeszcze tylko wykończenie wizualne
 

Attachments

  • 20141121_200748.jpg
    20141121_200748.jpg
    581,2 KB · Wyś: 59
  • 20141121_201634.jpg
    20141121_201634.jpg
    379,2 KB · Wyś: 69
Ostatnia edycja:

audiofil

New member
Panowie po ciężkich poszukiwaniach zdecydowałem się dozbierać i zakupić suba JBL, mam tylko teraz pytanie czym się różni JBL ES250 od JBL Studio 250P. Który z nich jest nowsza konstrukcją i który ewentualnie lepiej się sprawuje w akcji. Różnica w cenie miedzy nimi jest niewielka dlatego jeśli już podjąłem decyzje o dozbieraniu kaski chciałbym wiedzieć który z nich jest lepszy.
 

audiofil

New member
Pisz do BlackNinja o Studio 550.

Kolego takim tokiem myślenia to nigdy nic nie kupie bo zawsze znajdzie się coś lepszego wystarczy tylko "troszkę" dozbierać.... Pierwotnie zakładałem budżet do 1000 jednak po wielu lekturach i opiniach między innymi ludzi z tego forum postanowiłem dozbierać i kupić JBL-a, pytanie tylko który z tych dwóch co podałem byłby lepszy i dlaczego. Z góry dziękuje za pomoc.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wystarczy porównać w opisach tech. ES 250P jest mocniejszy ( moc ciągła 400W vs 200W), cięższy (19,5kg vs 15kg), ma większy przetwornik ( 30cm vs. 25cm), ma niższe zejście ( 25Hz vs. 32Hz). Musisz zobaczyć, bo były wersje ES bezprzewodowe chyba z oznaczeniem PW.
 

lmatys

New member
Kolego takim tokiem myślenia to nigdy nic nie kupie bo zawsze znajdzie się coś lepszego wystarczy tylko "troszkę" dozbierać.... Pierwotnie zakładałem budżet do 1000 jednak po wielu lekturach i opiniach między innymi ludzi z tego forum postanowiłem dozbierać i kupić JBL-a, pytanie tylko który z tych dwóch co podałem byłby lepszy i dlaczego. Z góry dziękuje za pomoc.

Witam.
Ja od wczoraj mam REL T9, i w pomieszczeniu otwartym salon/kuchnia/jadalnia potrafi zatrzasc portkami.
Do muzyki jest niesamowity, kazda predkosc bitu nadaza.

W filmach robi fajne cisnienie. Sluchalem tez Dali 12(z tym ze tutaj mamy konstrukcje otwarta), i wybor kontrukcji zamknietej to strzal w dziesiatke...fakt ze otwarta jakby zejdzie nizej...ale w REl'u jest taki soczysty bas ze mozna sie zakochac ;-).

Pozdrawiam.
 

audiofil

New member
Wystarczy porównać w opisach tech. ES 250P jest mocniejszy ( moc ciągła 400W vs 200W), cięższy (19,5kg vs 15kg), ma większy przetwornik ( 30cm vs. 25cm), ma niższe zejście ( 25Hz vs. 32Hz). Musisz zobaczyć, bo były wersje ES bezprzewodowe chyba z oznaczeniem PW.

Dzięki kolego za info. A czy za różnicami gabarytowymi idzie też różnica w jakości dźwięku? Czy jednak duży może więcej? Miał ktoś możliwość porównywania tych subów? Różnica w cenie nie jest jakaś porażająca pytanie czy da się to wychwycić w odsłuchu.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To zależy od metrażu i akustyki. Jeżeli metraż spory i sub będzie miał pole do popisu, to mocniejszy jak najbardziej. Wstawiając do niewielkiego salonu suba mocniejszego i slabszego, nie bardzo jest sens bo ten mocniejszy i tak skrzydeł nie rozwinie.
 
Do góry