Pytanie do użytkowników nagrywarek Sony RDR-HX.

Pablo1964

New member
Bez reklam
Witam,

Po roku użytkowania modelu 910 głównie jako cyfrowego video na własny użytek (czyli nagrywanie wyłącznie na HDD), postanowiłem zrobić dla rodziców kopię na płycie filmu nagranego z TV. Sięgnąłem więc po instrukcję i:

1. Utworzyłem playlistę,wycinając reklamy z posiadanego na dysku materiału o długości 2h30min;
2. Powstałą playlistę o długości 2h03min skopiowałem na płytę DVD-RW dobierając automatycznie poziom kompresji (automat wskazał SLP - nagranie trwało tyle ile film, czyli nieco ponad 2 godz.)
3. Sfinalizowałem płytę.

Moje zdziwienie było ogromne, gdy odtwarzacz rodziców (Grundig Xenaro GDP 4200), który nigdy nie miał problemów z odczytem także nagranych płyt, tym razem pokazał komunikat "no disc". Postanowiłem sprawdzić, czy płytę da się odtworzyć i skopiować na komputerze. Komputer za pierwszym razem napisał, że płyta zawiera błędy, lecz za drugim przeczytał ją i skopiował, tym razem na DVD+RW. Pospiesznie sprawdziłem, że nowo utworzona płytka DVD+RW "chodzi" u rodziców, więc zostawiłem im film do obejrzenia.

Niestety, płyta podczas odtwarzania zaczęla się zacinać, podobno bardzo często, a po ok 1,5 godz. odtwarzacz się wyłączył.

Koledzy, powiedzcie, proszę, gdzie popełniłem błąd. W szczególności nurtują mnie następujące kwestie:

1. czy istnieje prostsza metoda skopiowania materiału z dysku na płytę z wyrzuceniem reklam?
2. Dlaczego odtwarzacz nie widzi nagranej na nagrywarce płyty, natomiast widzi jej 1:1 kopię?

Powstał mi zamęt w głowie, będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Prostsza metoda, to bezpośrednie użycie polecenia A-B Erase. Jednak naruszysz w ten sposób oryginalny materiał. Playlista jest bezpieczniejsza, gdyż nie narusza oryginału. Nie wiem, jak użyłeś playlisty, ale na niej również można skorzystać z polecenia A-B Erase.

Nagrywarka Sony, tak jak i inne, skopiuje w trybie wielokrotnej szybkości tylko taki materiał, który mieśli się na płycie bez przekodowania.

Co do płyty, to mogło się zdarzyć, że trafi się wadliwy przypadek. Z płytami RW to się zdarza. Czasami pomaga pełne przeformatowanie w komputerze.

Odtwarzacze też mają swoje kaprysy i trzeba się z tym liczyć. Powinieneś sprawdzić, jak ta płyta jest odtwarzana przez nagrywarkę.

ArtS :)
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedź. Nie doszukałem się w instrukcji sposobu załączenia funkcji A-B erase, dlatego kombinowałem z playlistą. Utworzyłem ją przez dodanie odcinków od napisów pocz. do początku I reklamy + koniec pierwszej rekl - pocz. drugiej itd.

Nagraną przez nagrywarkę płytę odtworzyłem na komputerze - było OK. Dzięki za zasugerowanie A-B erase, przeszukam dokładnie instrukcję jeszcze raz. Nie zależy mi na zachowaniu oryginalnego materiału a musi to być wygodniejsze od playlisty.

Pozdrawiam :)
 
Do góry