Pytanie do użytkowników KD Samsunga

ksander

New member
Witam serdecznie szanownych Forumowiczów!

Zastanawiam się nad kupnem kina domowego firmy Samsung.
Wybór marki podyktowany jest przede wszystkim tym, że posiadam inny sprzęt tego producenta: TV LE-32R81b, nagrywarkę DVD R-129 oraz... moim lenistwem :) Do w/w mam ampli AVR1000 Schneider oraz n'ke, więc sterowanie całym zestawem staje się coraz bardziej męczące (szczególnie po ciężkim dniu w pracy :)- ze względu na dlugie włącznie sprzętu za pomocą co najmiej 3-ch pilotów, przełączanie programów z jednego, podgłasznie/ ściszanie następnym, itp.

Zastanawiam się więc nad zakupem KD firmy Samsung, żeby zminimalizować opisane powyżej efekty uboczne :) a Schneider'a w odstawkę

Będę zatem bardzo wdzięczny Użytkownikóm tego sprzętu za opinie n/t poszczególnych KD będących w ofercie Samsung, najlepiej z uwzględnieniem nast. kryteriów:
1. czy występują problemy z odtwarzaniem na dvd formatów vcd, divx? dvd+r(w)?
2. nowsze modele mają hdmi- czy jest różnica w jakości dźwięku po przełączeniu z coax na hdmi (obraz n'ka>tv i tak mam bezpośrednio)?
3. napisy w divx- czy są problemy?
4. czułość na porysowane płyty (jak któs rozkręcał-zastosowany laser)?
+ 5. kompatybilność pilotów tych zestawów KD z tv z serii R81/82

Szczególnie interesują mnie zestawy HT-TQ25, HT-X30R, HT-UP30, HT-THQ25, HT-XQ100.

będę wdzięczny za każdą pomoc :hmm:
pozdrawiam
 

NikaMD

New member
Ja również szukam jakiegoś kina domowego, interesuje mnie coś do 1500 zł, mam telewizor lcd Samsung 32M71B, dlatego moją uwagę zwróciły kina domowe firmy Samsung HTXQ100, HT-X30R, rozważam też LG J10HD. Nie jestem audiofilem, potrzebuję do salonu (25m) odtwarzacz dvd +radio +nagłośnienie. Interesuje mnie takie dvd, które będzie odtwarzało divX z polskimi napisami i własnoręcznie nagrywane płytki dvd (HTXQ100 podobno nie odtwarza, a model HT-X30R?). Przydałoby się też usb i hdmi. Sprzęt będzie używany głównie do oglądania filmów na dvd, ale także w formcie divX, mniej do muzyki, nie słucham zbyt wiele. Ograniczenie jest takie że nie zmieszczą mi się wysokie głośniki (powyżej 70 cm) i interesuje mnie sprzęt najlepiej w kolorze czarnym-wysoki połysk, żeby pasował do tv.

W Media Markt "fachmen" powiedział mi że w HTXQ100 psują się odtwarzacze płyt bo są w pionie i że to nie jest dobra pozycja (?), że ten plastik się rysuje bardzo, nie wiem czy mu wierzyć, bo nic kompletnie nie wiedział na temat tego zetsawu, ani o wejściach, ani o parametrach, ani o tym że ten komplecik dostał nagrodę Eisa Award, zero kompletnie nic ...

Pytanie do użytkowników kin domowych Samsunga, jak się sprawują, czy HTXQ100 faktycznie tak się rysuje i czy komuś się zdarzyło, że popsuł się odtwarzacz, czy HT-X30R odtwarza płytki dvd nagrywane w domu?
 
Ostatnia edycja:
Do góry