pytanie do posiadaczy sharp 52le830

drakor

New member
pytanie do posiadaczy test sharp 52 Le830e

Witam
Zwracam się z prośbą do posiadaczy tv sharp 52le830 i forumowiczów znających temat z pytaniem czy smugi na lcd to normalna przypadłość tych ekranów . Smugi/pasy są pionowe

Pasy widoczne są podczas np zmiany kanałów, w czasie meczów piłki kopanej, na planszach pogody. Nie są one wulgarnie wyświetlane lecz widoczna jest poświata w czasie ruchu kamery. Czy jest to spowodowane ustawieniem anteny czy wadą ekranu.
Sygnał jest cyfrowy z anteny.

Proszę o radę co z tym fantem zrobić, jeżeli potrzebne są zdjęcia do oceny proszę napisać w jaki sposób mam zrobić zdjęcie, wykonam je i prześlę.

Z góry dziękuję za odpowiedź
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy zmianie kanałów nie działa backlight - to normalne w każdym telewizorze z taką funkcją.
Jasne - proszę o zdjęcie.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam swojego Sharpa podłączonego do dekodera n-ki.Powiem szczerze,że jakoś nie zauważyłem takiej przypadłości a byłem przewrażliwiony na punkcie róznych "chmurek", "pasów" itd po przeczytaniu szeregu postów na forum.
 

meriox

Member
Witam
Zwracam się z prośbą do posiadaczy tv sharp 52le830 i forumowiczów znających temat z pytaniem czy smugi na lcd to normalna przypadłość tych ekranów . Smugi/pasy są pionowe

Pasy widoczne są podczas np zmiany kanałów, w czasie meczów piłki kopanej, na planszach pogody. Nie są one wulgarnie wyświetlane lecz widoczna jest poświata w czasie ruchu kamery. Czy jest to spowodowane ustawieniem anteny czy wadą ekranu.
Sygnał jest cyfrowy z anteny.

Proszę o radę co z tym fantem zrobić, jeżeli potrzebne są zdjęcia do oceny proszę napisać w jaki sposób mam zrobić zdjęcie, wykonam je i prześlę.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Chodzi Ci o ciemne pasy pionowe?
W moim 40Le830 też występują. Szczególnie widoczne na jasnym tle i przesuwaniu ekranu, np. podczas piłki nożnej lub gry w siatkę.
Czy to norma?
Dodam, że nie chodzi tutaj o cluding (jasne chmurki na ciemnym tle).
 

drakor

New member
Chodzi Ci o ciemne pasy pionowe?
W moim 40Le830 też występują. Szczególnie widoczne na jasnym tle i przesuwaniu ekranu, np. podczas piłki nożnej lub gry w siatkę.
Czy to norma?
Dodam, że nie chodzi tutaj o cluding (jasne chmurki na ciemnym tle).
Tak, ciemne pionowe pasy pomiędzy jest jaśniejsze wyświetlanie.
 

drakor

New member
Chodzi Ci o ciemne pasy pionowe?
W moim 40Le830 też występują. Szczególnie widoczne na jasnym tle i przesuwaniu ekranu, np. podczas piłki nożnej lub gry w siatkę.
Czy to norma?
Dodam, że nie chodzi tutaj o cluding (jasne chmurki na ciemnym tle).


Kiedy patrze z boku na ekran widoczna też jest kolorowa poświata i na jej tle widoczne są pasy.
 

drakor

New member
Chmurki też mam, ale to nie stanowi dla mnie dużego problemu bardziej martwią mnie te pasy.
 
Ostatnia edycja:

drakor

New member
Witam
Zwracam się z prośbą do posiadaczy tv sharp 52le830 i forumowiczów znających temat z pytaniem czy smugi na lcd to normalna przypadłość tych ekranów . Smugi/pasy są pionowe

Pasy widoczne są podczas np zmiany kanałów, w czasie meczów piłki kopanej, na planszach pogody. Nie są one wulgarnie wyświetlane lecz widoczna jest poświata w czasie ruchu kamery. Czy jest to spowodowane ustawieniem anteny czy wadą ekranu.
Sygnał jest cyfrowy z anteny.

Proszę o radę co z tym fantem zrobić, jeżeli potrzebne są zdjęcia do oceny proszę napisać w jaki sposób mam zrobić zdjęcie, wykonam je i prześlę.

Z góry dziękuję za odpowiedź











 

Stilon

New member
Nie zauważyłem u siebie w/w pasów. Proponuję posprawdzać przewody, zwłaszcza antenowy. Czasami owiniecie się innych przewodów na antenowy może powodować dziwne przypadłości.
p.s. Dlaczego znowu usunięto oddzielny wątek dotyczący ustawień 830-tki ?
 

meriox

Member
Nie zauważyłem u siebie w/w pasów. Proponuję posprawdzać przewody, zwłaszcza antenowy. Czasami owiniecie się innych przewodów na antenowy może powodować dziwne przypadłości.
p.s. Dlaczego znowu usunięto oddzielny wątek dotyczący ustawień 830-tki ?

Ciężko to zauważyć na statycznym obrazie. Na jasnym tle podczas panoramowania (przesuwania kamery) pasy są widoczne.
 

facet

Member
Bez reklam
Nie stoi Ci jakiś głosnik w bezposrednim pobliżu tv? (subwoofer lub centralny)
Kable nie są splecione wszystkie ze sobą?
Bo coś mi to na zakłócenia wygląda:)

Hihihi.... no właśnie Axel:) Znów nie ma tematu z ustawieniami:)
 

absolus12

New member
To są jakieś "jaja", wątek z ustawieniami rzeczywiście zniknął - a był bardzo przydatny....

Chyba trzeba zapytać Moderatorów "co się dzieje"...na razie nie chce nic głośno mówić, ale to jest niepoważne..
 

greszio

New member
u mnie nic takiego nie zauważyłem.
Chyba trzeba mocno się wpatrywać. Cloudingu też nie mam oczywiście przy obecnych nastawach.
Spróbuj zapodać ustawienia wlserwis i sprawdź.
 

slimaktlen

New member
witam,u mnie nie ma takich "efektów" nie mam jak wywołać białego tła ale na czarnym tego nie ma,widać tylko pod katem 45 stopni juz nie czarny a kolorowe plamy tylko to oglada tv pod takim katem patrząc na czarny obraz :),sprawdzałem na wejsciu pc.
 

antro

New member
witam,

ja u siebie mam następujący przypadek:
1.JPG

2.JPG


na niektórych trybach pionowe linie są bardziej widoczne np ustawieniach standardowy, na innych mniej - praktycznie wcale na dynamicznym.

spotkał się już ktoś może z tego typu problemem?
 

Tomasz93

Member
Przypadłość jaką opisuje kolega drakor to nic innego jak "banding" - wystarczy wpisać w wyszukiwarkę
i pojawi nam się masa zdjęć przedstawiających ten problem. Nie jest to wina gąszczy kabli czy też
stojących w pobliżu kolumn - jak ktoś zasugerował. Jest to po prostu przypadłość technologii.

O ile z bandingem można jakoś żyć to z tym, co ma kolega antro niestety już nie:) Dla mnie telewizor
ewidentnie do wymiany.
 

arcu

New member
Cholera, nieciekawie.
Od razu wymieniać, przez każde mozliwe pasy.
Ja mam ciemny ekran z widocznymi jedynie chmurkami
 
Do góry