Pytanie dla tych co zmienili 55" na 65"

jarswi

New member
Witam
W tym miesiącu definitywnie sprzedaję dotychczasowy 55" z uwagi na robaczka w matrycy.
Początkowo zamierzałem kupić 65" ale wyceniono mi przeróbkę wnęki pod tv na 3k (w dotychczasową nie wejdzie 65" a ekran od rzutnika opuszcza się zaraz przy wnęce) Więc pytanie Czy warto dokładać oprócz 3-5k za różnicę w wielkości tv dodatkowo 3k aby zwiększyć wymiar telewizora ?
Tv oglądam z odległości 4m lub z fotela 3m.

Seanse filmowe i koncerty 4-5 razy w tygodniu oglądam z projektora na ekranie około 110" i pewnie zmiana wielkości tv na to nie wpłynie.
 

jarswi

New member
Tv do kupna wybrane - wszystkie ze stajni LG.
Rozważam SK9500 w 65"
oraz Oled c8 w 55" lub 65" (B8 ostatecznie też może być)
Na chwilę obecną wybrałem 55 c8 - cena 6400 ale może warto dla oglądania normalnej tv dołożyć do 8500zł za 65SK9500? (o ile potwierdzę tą cenę)
Jeżeli sam ze sobą powalczę i wywalę komp do 2 pokoju to wtedy też rozważałbym dołożenie do 65"OLED . Do tej pory zdarzało mi się zasnąć z włączonym tv jako monitor więc 6k przy 55" Oled jeszcze zaryzykuję bez zmiany przyzwyczajeń ale 14,5k już nie (11,5k 65"Oled plus 3k przeróbka ściany) Kusi 65sk9500 - nie musiałbym zmieniać przyzwyczajeń (a stary jestem więc trudno będzie) ale nadal to więcej o 5k niż wybór LG 55OLEDC8. Co więcej na 65sk9500 oglądanym we Wrocku w Euro agd widziałem nierównomierną matrycę - strasznie mnie denerwują ciemne rogi tv - nie wiem czy kiki podołał by zadaniu i wyszukał tv z równą matrycą inaczej będę rezygnować z zakupu w ciągu 14 dni.
 

jarswi

New member
Dzięki kiki ale nadal nie wiem co robić - tv obecny już sprzedałem (fizycznie oddaję go za 3 tygodnie) a już teraz musiałbym zamówić w razie decyzji o 65" ekipę remontową. Za 3 tygodnie jak nie zdecyduję pozostanie mi w salonie tylko projektor i pusta wnęka w ścianie. Ponawiam pytanie czy 15" warte jest dodatkowych nakładów i remontu? Drugie pytanie czy warto zmieniać przyzwyczajenia aby mieć 65" Oled? (tak jak pisałem 55" Oled ma na tyle niską cenę, że biorę na klatę ewentualną wymianę po gwarancji jak się coś wypali)
P.S.
kiki proszę sprawdź czy cena podana od Ciebie na priv do mnie za 65sk9500 jest aktualna.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Nie bardzo rozumiem czego od nas oczekujesz. Czy warto robić mały remont żeby mieć 65'? Przecież nikt Ci na to nie odpowie, Twoje pieniądze, Twoje przyzwyczajenia, Twoja decyzja.
Do ekranu masz dość daleko, więc ja chyba pobawiłbym się w przeróbkę- żeby temat nie wrócił za rok, dwa.
Z doświadczenia wiem że już lepiej się "szarpnąć" i zamknąć temat, niż bawić się w półśrodki. Dlatego ja kupiłem 2 lata temu 60 cali, a teraz chcę zmienić na 65. Gdybym wtedy dopłacił do 65' to pewnie nie byłoby teraz tematu zmiany.
 

jarswi

New member
Dzięki. Pytanie może rzeczywiście z cyklu zdecyduj sam. Z jednej strony 65 kusi ale i tak niedosyt przy ekranie 110 z projektora zostanie. Prześpię się z problemem. Temat do zamknięcia.
 

Intenso

Banned
Nie bardzo rozumiem czego od nas oczekujesz. Czy warto robić mały remont żeby mieć 65'? Przecież nikt Ci na to nie odpowie, Twoje pieniądze, Twoje przyzwyczajenia, Twoja decyzja.
Do ekranu masz dość daleko, więc ja chyba pobawiłbym się w przeróbkę- żeby temat nie wrócił za rok, dwa.
Z doświadczenia wiem że już lepiej się "szarpnąć" i zamknąć temat, niż bawić się w półśrodki. Dlatego ja kupiłem 2 lata temu 60 cali, a teraz chcę zmienić na 65. Gdybym wtedy dopłacił do 65' to pewnie nie byłoby teraz tematu zmiany.
Najpierw to trzeba zastanowić się, po co wydizwiać i robić jakieś wnęki na telewizory. :blagam:
 

jarswi

New member
Dzięki pewnie racja pytanie zadałem z cyklu odpowiedz sobie sam. Na chwilę obecną decyduję kupić 55. I tak 65 nie zastąpi mi ekranu 110 cali i w razie czego po gwarancji oleda taniego będzie mniej żal.
 

jarswi

New member
Odnośnie wnęki rzecz gustu a o gustach się nie dyskutuje. Tv miał licować ze ścianą aby ekran od projektora nie wisiał jak płachta pół metra od ściany a ponadto wnęka podświetlona nie rozjaśnia pokoju tylko daje wrażenie lepszej czerni na tv. Wieczorem zrobię zdjęcie jak to teraz wygląda.
 

jarswi

New member
A tu obiecane zdjęcie z częściowo wysuniętym ekranem
 

Attachments

  • tv.jpg
    tv.jpg
    25,8 KB · Wyś: 42

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale możesz spokojnie wypuścić i 75" telewizor na wysięgniku i zlicuje się ze ścianą a nie będzie przeszkadzał ekranowi wyjeżdżanemu.
Fajna realizacja !
 
Do góry