Pytania odnośnie odtwarzania filmów w PS3 itd. :)

Mozart 18

New member
Witam Drogich Forumowiczów!

Mam kilka pytań:

1. PS3 używam jako konsolę i odtwarzacz filmów Blu-Ray i DVD. Filmy zawsze oglądam w języku angielskim wraz z napisami. Niestety wiele filmów (zarówno BD jak i DVD) nie zajmuje całego ekranu telewizora (góra i dół ekranu są 'obcięte', a TV to Samsung LE40A656)... Jak powiększam obraz (przycisk P.SIZE na pilocie od Samsunga) to mam 'ucięte' napisy... :( Co z tym zrobić? Czy istnieje jakaś opcja przemieszczania napisów w PS3??? :confused:

2. Czy opcja 'PS Upscaler' powinna być włączona w 'Game Settings'?

3. Po wgraniu nowego firmware (wersja 2.53) konsola kilkakrotnie zawiesiła mi się... Nigdy wcześniej nie działo się nic podobnego. Czy Panowie z Sony znowu udostępnili uszkodzony firmware??? :confused::hmm:

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Mefju

New member
Mogę Ci odpowiedzieć tylko na 3 pytanie bo na reszcie się nie znam i nie chce z siebie nooba zrobić , hehe.Ja po żadnym firmwarze nie miałem problemów z konsolą , może to być wina po prostu konsoli , albo ten firmware coś namieszał, czasem zdarzają się przypadki że po patchach konsola pada albo są z nią jakieś problemy , dobrze , że tylko zwiechy a nie coś gorszego.Pozdro
 

DarekH

New member
Co do czarnych pasów, to np. w sklepach sprzedających płyty DVD/BR warto w opisie sprawdzić w jakim formacie są filmy na płycie. Jeżeli masz format np. napisane, że film jest w stosunku 2,40:1 to na 100% na TV obejrzysz piękne czarne pasy, dopiero gdy napisane będzie 1,85:1 to oznacza że obraz będzie na całej powierzchni panoramicznego TV.
Można sztucznie rozciągać obraz aby te pasy znikły, ale wtedy nienaturalnie to wygląda.

Pozdr
 

Mozart 18

New member
Ok, dzięki za odpowiedzi. Mam już tylko 2 pytanka :):

1. Czy opcja 'PS Upscaler' powinna być włączona w 'Game Settings'?

2. Czy istnieje jakaś opcja przemieszczania napisów w PS3???

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdro.
 

ps_user

New member
Bez reklam
1. P.S. Upscaler - to najprawdopodobniej - PLAYSTATION1 format upscaler. Uruchom grę z PS1 z włączoną opcją i bez. Odpowiedz sobie na pytanie sam ;)
INSTRUKCJA
2. Nie przypominam sobie :)
 
Ostatnia edycja:

Mozart 18

New member
:(

Witam!
Po instalacji tego nieszczęsnego softu za każdym razem jak wyłączam gry to konsola 'pika' kilka razy i resetuje się... Czy jest się czym martwić?:( Co z tym zrobić? Nowy soft to naprawi, czy muszę wykonać jakieś inne działania w celu eliminacji tego problemu? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdro.
 

skizzie

New member
Powiem coś bardzo banalnego i możecie się śmiać ale.... zadzwoń na infolinię Sony. Powaga. Ja zapomniałem hasła i hasła przypominającego do ps store i mi pomogli :)
Istnieje też coś takiego jak recovery menu. Poszukaj info na zagranicznych forach, może tam będzie jakieś odzyskiwanie softu. Na ps3 hacks jest przepis jak do tego menu wejść.
pozdrawiam
 
Do góry