Pytania do testu Onkyo TX-NR 609

mostom

New member
"Jeżeli wystarczy nam dźwięk z telewizora włączamy funkcję HDMI THROUGH i amplituner w standby zużywa 18watt. PAMIĘTAJMY jednak, że te 18watt wciąga cały czas nawet gdy mamy wyłączoną nkę i telewizor. Przy oglądaniu telewizji 7godzin dziennie lepiej z tej funkcji zrezygnować i włączać amplituner do oglądania TV." Proszę o rozwinięcie myśli.
Chodzi o to, że w standby przy włączonej funkcji HDMI THROUGH ampli żre non stop 18W - niezależnie czy się coś ogląda czy nie. Czyli 432W dziennie (prawie 0,5 kWh).
Jeżeli oglądasz tv 7h (powiedzmy na średniej głośności) - zeżre ci 7h x 50W - czyli 350W przy włączonym ampli nawet do oglądania n.p. z dekodera.
Czyli jednym słowem lepiej włączać amplituner (oszczędniej) do oglądania tv niż włączać funkcję HDMI Through - i oglądać tv bez włączania amplitunera. Oczywiście jeżeli oglądasz tv bardzo głośno, albo 12h dziennie - to już trzeba sobie przeliczyć co będzie oszczędniejsze.
Oczywiście to nie będą jakieś tam super oszczędności - 1kWh - to koszt około 0,5 zł (razem z przesyłem). Ale jak się przeliczy to na miesiące, lata itd. - to trochę wychodzi.
 
Ostatnia edycja:

mefihl

New member
Wczoraj pojawił mi się dziwny problem z TV, nie wiem czy to wina Samsung czy Onkyo 609 podłączonego do niego. Onkyo mam podłączone przez HDMI i kabel optyczny. Od wczoraj gdy włącze ampli na kanale TV obraz zamienia sie na pixl i znika, wyskakuje komunikat brak sygnału. Po wyłączeniu ampli wszystko wraca do normy. Dodam, że przy oglądaniu filmów z dysku wszystko jest ok. Miał ktoś taki problem?
 

mors111

Active member
Bez reklam
Jeżeli oglądasz tv 7h (powiedzmy na średniej głośności) - zeżre ci 7h x 50W - czyli 350W przy włączonym ampli nawet do oglądania n.p. z dekodera.
.
przy bardzo dużej głośności miernik mocy potrafi pokazać w stereo ok 220W , a w 5.0 - ok 420W
natomiast przy normalnym słuchaniu muzyki pobiera ok 100W w stereo i 150W w 5.0

+ sub oczywiście
 

radeqs

New member
Witam serdecznie klubowiczów i forumowiczów.
Na wstępie zaznaczę, że jestem kompletnym laikiem w kwestii amplitunerów kina domowego.
Mam pytanie odnośnie upscalingu Onkyo TX-NR 609 SD do fullHD (1080i lub 1080p). Generalnie jest to jedyna wątpliwość w wyborze pomiędzy Onkyo TX-NR 509, a Onkyo TX-NR 609 (bardziej skłaniam się do 509). Na ile ta funkcja jest przydatna np. podczas oglądania cyfrowej telewizji SD na 40" telewizorze LED? Audiofilem delikatnie mówiąc nie jestem, na system 7.1 czy 7.2 też nie mam warunków. Czy warto dla upscalingu dopłacać ponad 600 zł?

Z góry dzięki za odpowiedzi!
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nie warto dopłacać, bo upscaling potrafi też zrobić Twój telewizor. Warto natomiast 600 dopłacić dla lepszego brzmienia.
 

ndo

New member
@mefihl powiedz co masz podlaczone optykiem a co HDMI. Moze po waczoeniu amplitunera z tumotu wlacza ci HDMI, przelacz wtedy z powrotem na TV
 

mostom

New member
Ja mam takie proste pytanie. Czy 609 wyswietli menu na ekranie pecetowego monitora jesli bedzie podpiete pod ow monitor HDMI
A dlaczego ma nie wyświetlać? Jak podłączysz monitor pod wyjście HDMI Out w amplitunerze to wyświetli ci się menu ekranowe na monitorze (prześle ci na monitor to samo co miałoby ci przesłać na telewizor).
 

nielot

Member
Dzieki za odpowiedz. Niebawe sprawdze organoleptycznie :) zamowienie u blackninja zlozone.

Jeszcze jedna sprawa czy jesli na podpietym dysku bedzie np film mkv to czy 609 jest w stanie go przeslac po DLNA do TV ktory go odtworzy?
 

bronstein

New member
nie, zgodnie ze specyfikacją ampli czyta z USB tylko pliki muzyczne typu: mp3, wma, wav, aac, flac, ogg i lpcm

na pociszenie dodam tylko, że nie ma najmniejszych problemów z odcztyem dysków z NTFSem, choć specyfikacja wspomina tylko o FAT32 :)
 

nielot

Member
Ze nie przeczyta to wiem. Myslalem ze moze chociaz umozliwi ich odtworzenie telewizorowi. No ale to pewnie w nastepnej generacji :(
 

bronstein

New member
a ten sprzęt ma wogóle funkcjonalność serwer DLNA ? tzn. może przesyłać po sieci zawartości do innych odtwarzaczy ? chyba nie, wg. mnie może on tylko służyć za klienta, czyli odtwarzać zawartość innych bibliotek DLNA (czy to z PC, czy PS3 czy jakiegoś dysku NAS)

choć z drugiej strony w instrukcji jest coś o "Server playback" oraz "Remote playback" :confused:

sam sobie odpowiem :)
obywa te przypadki odnoszą się do odtwarzania przez ampli zawartości z innych serwerów DLNA, tylko w jednym przypadku inicjujemy odtwarzanie z ampli a w drugim z PC
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rabbitp

New member
Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem 609 + Dali zestaw. Pytanie: zestaw podłączony do dekodera Polsatu, zdarza się że głos przesunięty jest w stosunku do obrazu (opóźniony) , w ustawieniach amplitunera standardowo zaznaczona opcja niwelująca takie sytuacje. Bez aktywnego tego ustawienia również to samo, Czy u kogoś wystąpiły podobne objawy.??
Mam jeszcze pytanie jak podłączyć mikrofon(karaoke) do tego ampli i co aktywować (obraz i muzyka z sygnału PC) nie chce podłączać mikrofonu do laptopa.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

DominPL1

New member
Witam. Kupilem wlasnie Onkyo 609 i mam obraz z N-ki puszczony przez amplituner i w instrukcji sa pokazane "ulepszacze obrazu" Edge Enhancement a w menu amplitunera tego nie mam. Jest tylko jasnosc, kontrast, kolor i hue. Moze przez to tego nie ma bo nie aktualizowalem ampli?
 

ndo

New member
no wlasnie tam jets wyjscie obrazu ktore ustawia sie na thru jesli nie chcesz y bylo edytowane. rabittp odpowiedz do ciebie jest funkcja opoznienia obrazu wstosunku do dzwieku. to raczej normalne ze to sie ustawia
 

sebizbir

New member
Witam,
Posiadam TX-NR 509. Pytanie natury połączeniowej:
Skoro mam TV Thoshiba Regza VL748 podłączony po HDMI OUT do ampli to jak sprawić bym mógł słyszeć filmy z TV po USB? Do ampli jest też podłączony dekoder N do HDMI (CBL/SAT) i słucham kanałów w trybie głośników (Klipsch) albo TV speakers z HDMI THROUGH.
W TV próbowałem już różnych ustawień HDMI itp.
W amlpi nawet przełączanie na TV/CD nie pomaga usłyszeć filmów.
Proszę o pomoc gdyż będę używał 5.1 tylko do filmów z USB a nie zamierzam kupować DVD.

Pozdr
 

nielot

Member
Czy TV odsluguje i ma wyjscie ARC ? Bo jesli nie to zostaje tylko podpiecie TV do apli optykiem. HDMI starsze niż 1.4 nie przenosi audio
 
Do góry