Pylon Pearl 20 jaki wzmacniacz

Maciej87

New member
Witam,
z jakim z trzech poniższych zestawów najlepiej zagrają kolumny Pylon Pearl 20:

Denon DCD720 + Denon PMA720

Yamaha R-S300 + Yamaha CD-S300

NAD C316 + NAD C516

Z góry dziękuję za podpowiedzi.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Taka mała podpowiedź, nie wiem czy jeszcze jest promocja w Denonie, ale do tego zestawu mógłbyś mieć za 50% ceny DNP730 (odtwarzacz sieciowy) i wtedy masz fajny kompletny zestaw ;)
A co do wyboru, to wszystkie 3 zestawy są sensowne, najlepiej sam odsłuchaj i porównaj, każdy będzie miał inną opinią, dla mnie osobiście :
-Denon
-Nad
-Yamaha
w takiej kolejności ;)
 

Maciej87

New member
Taka mała podpowiedź, nie wiem czy jeszcze jest promocja w Denonie, ale do tego zestawu mógłbyś mieć za 50% ceny DNP730 (odtwarzacz sieciowy) i wtedy masz fajny kompletny zestaw ;)
A co do wyboru, to wszystkie 3 zestawy są sensowne, najlepiej sam odsłuchaj i porównaj, każdy będzie miał inną opinią, dla mnie osobiście :
-Denon
-Nad
-Yamaha
w takiej kolejności ;)
Dzięki za superszybką odpowiedź :) Ale promocja na oficjalnej stronie czy gdzie takowej szukać? DNP730 jest również tunerem FM? Posiada DAB+?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Z tego co wiem, to jest oficjalna promocja Denona, ws. cen napisz do blackninja, bo z tego co się orientuję u nich też jest....
tu masz specyfikację ;)
DNP-730AE
 

Maciej87

New member
Z tego co wiem, to jest oficjalna promocja Denona, ws. cen napisz do blackninja, bo z tego co się orientuję u nich też jest....
tu masz specyfikację ;)
DNP-730AE
Szczerze mówiąc Denon przemawiał do mnie najbardziej od samego początku. Potem natomiast naczytałem się, że lepiej zagra z Pylonami Cambridge Audio, który kompletnie nie leży mi wizualnie. Poza tym natrafiłem na opinie, gdzie polecano właśnie zestaw NAD lub Yamahe do tych głośników.
 

Henry

Active member
Bez reklam
PMA720 jak na swoją cenę, to bardzo przyzwoity wzmacniacz, ma wyrównane brzmienie, do Pylonów mocy mu nie braknie.
Ja te kolumny słyszałem podpięte pod Marantza i było ok, a Marantz ma zbliżone brzmienie do Denona.
W kwestii CA się nie wypowiem, ale to także bardzo dobry sprzęt, podobnie jak NAD ;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Yamaha jest dobrym wzmacniaczem mocnym i dość muzykalnym .Głowna różnica w porównaniu do starszych konstrukcji polega na tym że jest odrobinę jasna tzn podkreśla górny zakres częstotliwości ,w przypadku kolumn brzmiących ciemno lub z cofniętym górnym paśmie jest dobrym wyborem .Na pewno nie jest dobrym wyborem dla kolumn grających jasno lub sucho
Yamaha podobnie jak NAD grają dźwiękiem bezpośrednim ,różnica polega na budowaniu efektów przestrzennych ,w przypadku Yamahy scena jest budowana za linią kolumn dodatkowo Yamaha nie ucina dźwięków pozwala aby wybrzmiały do końca co powoduje, że scena jest szeroko rozciągnięta na boki
Denon jakoś nigdy nie przemawiał do mnie
 

Maciej87

New member
Yamaha jest dobrym wzmacniaczem mocnym i dość muzykalnym .Głowna różnica w porównaniu do starszych konstrukcji polega na tym że jest odrobinę jasna tzn podkreśla górny zakres częstotliwości ,w przypadku kolumn brzmiących ciemno lub z cofniętym górnym paśmie jest dobrym wyborem .Na pewno nie jest dobrym wyborem dla kolumn grających jasno lub sucho
Yamaha podobnie jak NAD grają dźwiękiem bezpośrednim ,różnica polega na budowaniu efektów przestrzennych ,w przypadku Yamahy scena jest budowana za linią kolumn dodatkowo Yamaha nie ucina dźwięków pozwala aby wybrzmiały do końca co powoduje, że scena jest szeroko rozciągnięta na boki
Denon jakoś nigdy nie przemawiał do mnie
Jak wypadnie Yamaha w zestawieniu z Pylonami? Miałeś okazję słuchać tych głośników?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak napisałem na początku, tylko odsłuch cię ratuje, co człowiek, to inne preferncje ;)
Nie wiem ile ostatecznie zamierzasz wydać, ale mógłbyś (choćby z ciekawości) posłuchać także Atoll'a, Music Hall'a czy Cambridge Audio
btw. w dziale Sprzedam - HDforum są tez dwie ciekawe propozycje Music Hall 35A oraz CA Azur 640
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Music Hall jest świetnym wzmacniaczem ,ale aby pokazać swój potencjał potrzeba czegoś lepszego niż Pylon Audio
Po drugie cena - nie sądzę aby było to mniej niż 2500zł
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Potwierdzam to świetny wzmacniacz tylko niestety trochę by było go szkoda do tych Pylonów. Na pewno byłby to przyszłościowy zakup w przypadku zmiany kolumn. Ja swojego sprzedałem tanio bo już trochę mi się spieszyło. Poszedł w dobre ręce do gościa z forum AS.
 
Do góry