PYLON AUDIO OPAL MONITOR - prośba o opinię

Aleball

Member
Witam
Postanowiłem sprawić sobie na zajączka jakiś mały grający zestawik do sypialni. Miał być mały i wszystkomający. Początkowo myślałem o Marantz MCR611, ale ostatecznie wybór padł na Pioneer XC-HM86D.
Posłuchałem go jak dotąd z Monitor Audio MR2 i Monitor Audio Bronze 2 w salonie odsłuchowym oraz z Dali Zensor 1 w domu (mam je jako część zestawu KD). Wszystkie 3 zagrały lepiej od tych które są sprzedawane w zestawie.
Popytałem trochę, poczytałem i chciałbym jeszcze rozważyć Pylony opal monitor. Niestety nigdy ich nie widziałem nawet. Czy ktoś ja ma lub wie coś na ich temat i mógłby podzielić się wiedzą i wrażeniami. Szczególnie w odniesieniu do tych które słuchałem?

PS.
Mam w domu Dali Zensor 7, Castle Knight 5 i Pylon audio Diamond 28. Wiem to coś innego i pod inne rzeczy podpięte, ale moim zdaniem pylony grają najlepiej, stąd też między innymi pomysł na opale.
 

sturek

New member
Mam akurat Opal 20 z Denonem Ceol N9 na 15m2. Nie wiem czy ci to pomoże, ale wcześniej testowałem MA Br5 i Zensor 3 i też jak dla mnie Pylon brzmi najlepiej, gra najbardziej równo, rzekłbym dojrzale. Z tym Denonem może czasem brakuje ciut wypełnienia, ale takie Br5 czy Zensor grały zbyt jasno, męczyła wyższa średnica.
Tu jest świeży test Opal 20 http://stereoikolorowo.blogspot.com/2017/04/kolumny-gosnikowe-pylon-opal-20.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry