pykanie w głośnikach - czyja wina?

smyrko1

New member
Witajcie,

czy pykanie w głośnikach (głównie tylny lewy) przy przełączaniu programów w nagrywarce NBOX a co za tym idzie zmianie np. z DD5.1 na stereo to wina Nboxa czy amplitunera?

czasami nagrywając program, po odtworzeniu brakuje głosu.

Podłączenie NBOX - amplituner Denon 4310 - obraz HDMI, dźwięk po optyku, gdyż NBOX nie puszcza 5.1 po HDMI.

z góry dziekuję za odp
 

pejotpe

New member
Bez reklam
W moim poprzednim KD przy zmianie formatu pykanie było winą ampli (słuchać je było niezależnie od źródła)...
 

mundi21

New member
musisz poeksperymentować, dorwać odtwarzacz dvd płytę z ścieżką 2.0 i 5.1 podłączyć po optyku , jak będzie dalej pykać to wina ampa. Obawiam się, że nikt nie udzieli ci 100%-wej informacji.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Mam Yamahe RX-V765 też czasami słyszę pykanie, nie przeszkadza mi to specjalnie bo słyszę to tylko podczas przełączania HDMI gdy ampli wykrywa dekoder dźwięku ;)
 

smyrko1

New member
Witajcie!

miałem wcześniej cyfrę + podłaczona przz HDMI i nic nie pykało. Od tygodnia mam NBOX Recorder i praktycznie przy każdym przełączeniu programu (jeśłi jest zmiana dźwięku) jest PYK. Można to oczywiście zaakceptować ale jest to denerwujące, gdyż nie jest to ciche.
Podejrzewam że jest to wina NBOXa gdyż mam czasami takie akcje, że znika całkiem głos po tym jak chcę odtworzyć nagrany program. Muszę potem zrestartować skrzynkę i znów smiga.

Nie potrafie natomiast zrozumieć dlaczego Nbox nie przekazuje 5.1 po HDMI... macie też takie doświadczenie?
 

Modrzew5

New member
smyrko1 napisał:
Witajcie!

miałem wcześniej cyfrę + podłaczona przz HDMI i nic nie pykało. Od tygodnia mam NBOX Recorder i praktycznie przy każdym przełączeniu programu (jeśłi jest zmiana dźwięku) jest PYK. Można to oczywiście zaakceptować ale jest to denerwujące, gdyż nie jest to ciche.
Podejrzewam że jest to wina NBOXa gdyż mam czasami takie akcje, że znika całkiem głos po tym jak chcę odtworzyć nagrany program. Muszę potem zrestartować skrzynkę i znów smiga.

Nie potrafie natomiast zrozumieć dlaczego Nbox nie przekazuje 5.1 po HDMI... macie też takie doświadczenie?
U mnie też zanika głos jak chcę odworzyć nagrany program to znaczy(jak np przewinę do przodu i ponownie chcę uruchomić) muszę wyłączyć nboxa i z nowu wszystko jest ok ale wcześniej było dobrze widocznie ten nowy soft to sknocił,a co do dzwięku 5.1 to ja mam podłączony hdmi HK 255 i dzwięk w DD mam,więc coś musisz przestawić.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Witam
Oczywiscie nBox daje dzwiek DD po HDMI. Co do pykania i zanikow dzwieku na nagraniach. Jest to raczej problem nboxa tzn oprogramowania. Zalecam poczekać na nowy soft do nBoxa. Napisz proszę jakiego masz nBoxa ? zwykly recorder czy ten turbo ?
 

paniol

New member
U mnie Nbox recorder (stary) podłączony do Denon 2809 po optyku - nie pyka.
Może zrób ankietę? Dowiemy się jaka jest skala problemu...

Natomiast mnie do szału doprowadza komunikat "Problem HDCP" - Nbox recorder podłączony HDMI do Panasa V10E. Mam podłączonego Bluraya Panasa po componencie do TV, tego samego Panasa HDMI do Denona i dalej po HDMI do tv i peceta (Radeon 4870 Vapor-X) po HDMI do tv i żadnych problemów nie ma, a N recorder fochy stroi:confused:
 

mundi21

New member
nbox - zajarzyłem, ale lepiej późno niż w ogóle, aż głupio się przyznać ale stoi u mnie na półce. Do rzeczy, mam go połączonego do HK avr 255 hdmi ponieważ połączenie optykiem wywoływało w przednich głośnikach trzaski nawet o tym zapomniałem. Połączenie przez optyk z CP jest ok. Potwierdzam również że połaczenie hdmi daje dd 5.1 a protokół HDCP jest dobijający.
 

Modrzew5

New member
Jedno jest pewne nowy soft do recordera jedno naprawił a drugie zepsuł bo u mnie jeżeli chodzi o błąd hdcp to się poprawiło bo teraz pokazuję się na dosłownie 2sek.a wcześniej to kilka razy potrafiło się pokazać,ale tak jak wcześnij pisałem problem występuję z dzwiękiem zanik na nagranych pozycjach-a pykanie u mnie nie występuję.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Mozliwe, ze nrecorder ma problem z hdcp natomiast w nowych dekoderze nturbo problem z hdcp w ogole u mnie nie wystepuje. Jak mialem bialego nboxa blad hdcp doprowadzal mnie do szalu, a teraz jest miodzio.
 

smyrko1

New member
Witam,

jest to NBOX z 250gb ale technicznie już TURBO tylko na starym sofcie.
Po HDMI tylko 2.0, i ciągłe problemy z brakiem głosu przy odtwarzaniu nagrywania no i pykanie przy zmianie formatu głośności. Ostatnio musiałem go zresetować go całkowicie zatracił głos...
 
Do góry