PV80 vs PV8

robiw

New member
Witam,
Zapewne kilka osób z tego forum pamięta, iż chciałem zamienić posiadanego 42PV80 na 50PV8 jako, że ten pierwszy szybko zmalał mi w oczach ;-). Przejrzałem sporo materiału na ten temat, zrobiłem kilka porównań i musze powiedziec serii PV8 stanowcze NIE. Czemu, oto powody (pomijam mniejszą liczbę złącz i interfejsów):
- seria PV 80 dysponuje technologią przetwarzania obrazu (DSP) w wersji 3. (dokładnie V-Real 3 i 4096 odcieni kolorów) natomiast seria PV8 to V-Real 2 i 3072 odcieni. Ktoś powie niby nic ale akurat w cyfrowym przetwarzaniu sygnałów to spora różnica. W nowej serii PV80 zastosowano najnowsze rozwiązania Panasonic'a; w starej serii - to rozwiązania z modeli PV70. To widać. Matryce w obu modelach to G11 - 11. generacja matryc Panasonica. Spodziewam się, iż filtr antyodblaskowy także ten sam - wynika z oględzin (ta sama okropna krata ;-); w serii 700 i 70 tego nie było ). Jednak nie na matrycy kończy się jakość TV (najlepiej potwierdza to Pioneer kupując matryce od Panasa). Przypuszczam, iż seria PV8 (strasznie budżetowa) to stara elektronika i nowa matryca - toteż może być tania. To byłoby uzasadnione z punktu widzenia ekonomiki producenta. Seria PV80 to nowa matryca i nowa elektronika. Porównywałem PV80 (42") i PV8 (37") i ten drugi to poraaaażka. Gdzie czerń, gdzie kontrast itd. - oba TV miały fabryczne, te same, ustawienia. Dziwi mnie bardzo fakt, iż w Polsce (ale tez w Niemczech) nie zdecydowano się na sprzedaz modelu 50PV80.

Dla osób, które zastanawiają się czy PV80 czy PV8 (42" lub 37") - te kilka (2, 3) stówek to przepaść!. Ja życzyłbym sobie aby można było kupić u nas 50PV80. Reasumując.. PV80, PX80, PX81 - i tylko te... robiw
 

babus

Member
Witam! Jest to mój pierwszy post na tym forum i chciałbym przyłączyć się do dyskusji.Posiadam PV8 37" od kwietnia i do dzisiaj nie żałuję zakupu tego telewizora.Nie wiem jak Robiv robiłeś te porównania z PV80 ale u mnie czarne jest po prostu czarne.Może trzeba było zdjąć trochę jaskrawość w tv i czarne było by czarne.Co do kontrastu to ja oglądam na 75%.Wcześniej posiadałem lcd 32" i całe szczęście, że udało mi się go sprzedać.Fakt oczywisty PV80 to więcej gniazd i odcieni kolorów,ale jeżeli stoi samotnie w domu, i nie ma porównania,to jest i tak bajka.Filmy oglądane wieczorkiem po ciemku są odjazdowe.Cena aktualnie w Saturnie we Wrocławiu 1999pln. Namawiałem sąsiada do kupna plazmy,ale uparł się i kupił LCD Panasonic TX-32 LE8F, i porażka.Smuży,czerni brak ,a na dodatek matryca nierównomiernie podświetlona.Teraz żal,ale nie chcę go dobijać mówiąc:a nie mówiłem.Dlatego czy PV8,czy PV80 zawsze będzie lepszy od LCD na sygnale SD.
Pozdrawiam Babus!
 

walczy

New member
Dla mnie wybór PV8P był podyktowany rozsądkiem i oceną porównawczą w sklepie. Niestety nie udało mi się porównać PV80 i PV8 w jednym sklepie. Oglądałem je w 2 różnych sklepach, porównywałem obraz z płytki DVD, więc poprosiłem o podłączenie odtwarzacza DVD. Sygnał z anteny TV w obu przypadkach był kiepskiej jakości, więc porównywanie nie miało sensu. Przy obrazie z DVD nie widziałem absolutnie ŻADNEJ różnicy między tymi telewizorami. Ustawiałem je w menu tak samo i NAPRAWDĘ nie widziałem zupełnie żadnej różnicy w obrazie. Różnica cenowa między tymi TV jest nieduża, w sklepie electro.pl w którym kupowałem było to tylko 250 zł. Ale te rzeczywiste (np ilość gniazd, ktorych nie wykorzystam i tak), czy wyimaginowane przewagi PV80 nad PV8 dla mnie nie stanowiły wymiernej korzyści. Dlatego wybrałem PV8P.
Jak dla mnie i rodzinki obraz z tego TV jest wspaniały i przerasta to czego się spodziewałem z cyfrowej kablówki SD. W rodzinie mam tylko porównanie do 3 LCD-ków: 32 cale Sony Bravia, i 2 Samsungi HD Ready. Obraz z mojego Panasonica deklasuje te telewizory.
 

XoR

New member
Ja wybrałem 37PV80 zamiast 37PV8 też z rozsądku. Gdy i tak wydać miałem ponad 2tys to te 240zł różnicy mnie nie zbawiało :p

Różnicy pomiędzy 42pv80 i 42pv8 w MM specjalnie nie widziałem, no ale tak w sklepie to średnio idzie cokolwiek porównać tak naprawdę... W domu gdyby stały obok siebie w ładnym zaciemnionym pokoju to by pewnie było widać różnicę.

Poza tym nawet jeśli różnicy nie ma to ostatecznie źle bym się czuł że dla głupich 200zł mam gorszy obraz :mrgreen:
 

walczy

New member
Przed zakupem PV8P przeczytałem cały podwieszony kilkusetstronicowy wątek o tej serii. Temat różnic był juz poruszany. Około 2/3 ludzi nie widzi różnicy jakości obrazu między tymi TV, a 1/3 coś zauważa. Ocena osobista+lektura tego wątku zdecydowała, że nie warto dopłacać 270 PLN za nic. W moim przypadku tak jest, inne osoby moga mieć inne oceny oczywiście :)
Osoby które potrzebują np 3 HDMI, albo D-Sub oczywiście mają powód by wybrać PV80.
 
Ostatnia edycja:

babus

Member
W kwietniu 37 PV8P kosztował mnie 2599pln,a 37 PV80P 3299pln ,więc wybór był prostszy.Jakbym kupował teraz może zdecydowałbym się na 80. Mimo wszystko nie żałuję.
Miłego oglądania wszystkim użytkownikom PV8 i PV80.
Pozdrawiam!
 

banjo

New member
Kolega robiw napisał,że 37PV8P to porażka pod względem kontrastu,czerni i w ogóle. Hmm no tak z pewnych żródeł,nawet z tego forum dowiedziałem się iż PV8 w polsce ukazał się po serii PV80> Jeżeli w pV80 jest taka czerń ,kontrast itp ,że pV8 przy nim to porażka,to ja dziekuje. Róznice są minimalne dla niektórych praktycznie niezauważalne ,nie dajmy sie zwariować. A jeżeli juz mówimy o czerni to nawet PV80 nic ciekawego nie pokazuje- nie ta klasa cenowa.Ale i tak jest to poziom czerni nie osiągalny dla LCD( wystarczy puścić sobie jakiś film w NOCY) W PV80 płacimy za dodatkowe hdmi , dsub, slot i chyba błyszczącą obudowe....Co do róznic w obrazie tyle samo osób je widzi jak i odwrotnie.Biorąc pod uwage róznice w cenie ,która w praktyce wynosi 200zł(wczesniej było to chyba 8 stów. Instynkt podpowiada, że lepiej dopłacic. Myśle że PV80 bardziej będzie pasował ludziom chcącym podpiąć PC itp. Dla normalnego kinomana znaczenie może mieć między innymi obudowa-wiele osób woli mieć obudowe matową wybierze PV8 i żałować nie będzie. Do oglądania sd,bo blu-ray to już kompletny odlot PV8 w zupełności wystarczy.Róznica w cenie tych serii jest teraz tak mała,że jest sie nad czym zastanowić i chyba warto te 200zł dopłacić,żeby nie mieć wyrzutów sumienia pózniej...
 
Ostatnia edycja:

kriss71

New member
ile ludzi tyle opinii;)
ja mam PV8 brat PX80 - oglądałem na jednym i drugim tv SD, DVD, blu ryje i PS3.
Może mam coś ze wzrokiem ale osobiście nie widze róznic w obrazie, które przemawiałyby zdecydowanie za PV/X80.
PV/X80 wyposażenie ma faktycznie lepsze, 3 HDMI, slot na karty ale dane katalogowe dotyczace obrazu nie sa dla moich oczu zauważalne.
Przyznam, że sam się obawiałem czytając pzed zakupem o mniejszym kontraście, ilosci odcieni i V Real 2 ale w praktyce nie widze różnic i nie dlatego, ze nie chce ich widziec;)

matowa budowa bardziej mi pasuje, do pilota nie mam żadnych zastrzeżeń, zresztą używam i tak uniwersalnego do wszystkich sprzetów.
Ja polecam PV8:)
 

qwert

New member
Pv80 & Pv8

Ja tam duzych roznic nie widze, czern jest czarna ,jedynie obraz z kablowki upc na niektorych kanalach nie powalal -to bylo przed dotarciem. Teraz nawet kablowka wyglada przyzwoicie.
Bylem posiadaczem przez prawie rok 42PV80 i ciesze sie ze wymienilem tv na wiekszy 50pv8. Byla to przemyslana decyzja i wiedzialem o wadach i zaletach tych modeli. Jedyna zauwazalna roznica to minimalnie gorzej divix wyglada... no ale to jest 50" no i pilot jest gorzej wykonany.
Obraz HD wieczorem- na obydwu tv -rewelacja :)
 
Do góry