Puszcze 3D przez ampli?

Forest89

Active member
Bez reklam
Witam. Na dniach zamierzam kupić nowy telewizorek z 3D. I teraz się zastanawiam czy osiągnę te 3D bo aktualnie mam podłączone tak:

Bluray --> Ampli --> TV - i dzięki temu mam dźwięk DTS HD, TrueHD bo taka jakość idzie tylko po HDMI.

I teraz gdy zmienie telewizor i będę chciał osiągnąć 3D to prawdopodobnie będę musiał puścić obraz od razu z Bluray do TV i dźwięk łączyć optykiem bo ampli Yamaha (RX-V765) jest leciwa i chyba ma tam HDMI 1.1 czy tam 1.2, po którym chyba nie da się puścić 3D?
Rezygnując z HDMI w amplitunerze zrezygnuje z DTSa HD a tego bym nie chciał :/

Jak to jest pany, może ktoś mnie oświecić?
 

tomato10

New member
Ciekawe , nie mam bd 3d więc nie pomogę ale chętnie się dowiem czy to pójdzie . Ja oglądam 3d przez usb i jeszcze nie sprawdziłem pod kątem audio tzn.optykiem .
 

Forest89

Active member
Bez reklam
No i dupa. Yamaha 3D nie przepuści. Musiałem obraz puścić po HDMI bezpośrednio z Bluray do TV a dźwięk dałem po optycznym. I teraz mam problem bo mam tylko jedno wejście optyczne w amplitunerze a chcę jeszcze podłączyć jakoś satelite Nboxa... Macie jakiś sposób na to? Jakiś rozdzielacz czy coś??

EDIT:
Znalazłem coś takiego, będzie banglać?
http://allegro.pl/rozgaleziacz-rozdzielacz-optyczny-toslink-warszawa-i4214794258.html


Forest89 fajne kolumny, jak się sprawują?
Super, mam już je parę lat. Do kina i do mojego pomieszczenia pasują idealnie ;)
 

tomato10

New member
Amplituner ma dwa wejścia optyczne. Ja mam podłączony dekoder vectry i tv do amplitunera . AV1 i AV4.
 
Ostatnia edycja:

Krzaku666

Banned
Mieć nowoczesny amplituner HD po to żeby zabrakło opticali ;D
Tracimy cały potencjał dźwięku z płyt BD i wygode sterowania dla bedącego wielkim niewypałem "3D" ma sens...
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Kurde, fakt. Ciągle myślałem, że ma jedno wejście optyczne zamiast to sprawdzić :D
Krzaku, ciągle używałem HDMI, ale obrazu 3D ten amplituner nie przepuści, po za tym, niewiem czy budżetowy sprzęt jest w stanie wydobyć w 100% potenciał kodeków DTS HD czy Dolby TrueHD ;)
Po za tym po optyku poleci spokojnie DTS 1500Kbps, więc wciąż jest dobrze ;)
 

tomato10

New member
Ciekawe czy to nie kwestia softu tylko. Bo na chłopski rozum obraz ma tylko przepuścić dalej. Ale trzeba sprzedawać nowe modele. Ehh.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Może i by wystarczyła zmiana softu bo przecież strumień z 3D wcale nie jest większy. Ale inny standard HDMI 1.4 a Yamaha ma 1.3 i już dupa, tak jak mówisz trzeba sprzedawać nowe modele.
 

fazer58

Member
Bez reklam
To nie jest tak do końca z tym HDMI 1.4. Jak miałem blu ray Philipsa 7500 MkII,to miał 1.3 i po wgraniu nowego softu, 3D było aktywne.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
No tak. Sony PS3 też nie miało 3D na początku a to sprzęt z 2007 roku. Poszukam aktualizacji Yamahy, ale szczerze wątpię by uaktualnili przepustowość do 3D.
 

Krzaku666

Banned
Ale to 3D to sztuczny problem i dotyczy wyłącznie BD3D, Można kupić odtwarzacz z dwoma wyjsciami albo splitter... a to i tak sztuka dla sztuki ;)
Kolejna pewnie będzie obsesja 4K ;)
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Co jak co, ale mnie się 3D podoba, nie we wszystkich filmach, ale np. taka Grawitacja ma sens oglądania tylko w 3D ;)
4K to jeszcze temat odległy. Najpierw muszą zostać wydane odtwarzacze natywne 4K i filmy a za 10 lat może telewizja, miną jeszcze czasy z różnymi metodami kompresji, Mpeg4 Mpeg5 Mpeg125 HDMI10.0x a za wszystko zapłacimy kartą... własnym portfelem :D
 

Krzaku666

Banned
Ile jest interesujących Cie filmów 3D ? Ile z nich oglądałeś czy jesteś w posiadaniu ? ;) Na 42" to sobie mocno ten efekt wkręcać trzeba chyba ;)
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Nie ma sensu tutaj dyskutować na temat słuszności technologii 3D.
Temat generalnie wyczerpany, wszystko wiemy, 3D po ampli nie pójdzie, pozostają 3 opcje: 1. Wymiana ampli, 2. Wymiana na Bluray z 2 HDMI, 3. Podłączenie po optyku. Pozostaje narazie przy 3 opcji ;) Dzięki wszystkim, Pozdro!
 

tomato10

New member
Nie ma co się przejmować i tak 3d to pojedyncze filmy i masowo raczej nie będzie. Pewnie jakbym chciał wszystkie filmy w 3d oglądnąć to pewnie po miesiącu nie miałbym co oglądać.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Krzaku, też kiedyś byłem przeciwnikiem 3D, ale na dzień dzisiejszy ta technologia została tak dopracowana, że o jakimś migotaniu i waleniu po mózgu nie ma mowy. Oczy nie cierpią, ogląda się swobodnie jak 2D, ale mamy efekty wylatywania z ekranu i to jest fajne ;) Filmów nie ma dużo i też pewnie obejrzę jeden na pół roku, ale ja poprostu tak mam, że jak coś jest to powinno działać, dlatego tak kombinuje z prawidłowym podłączeniem tego ;)
 

Krzaku666

Banned
Dlatego też pojąć nie moge jaki jest sens rezygnowania z wygody obsługi i najnowszych standardów bezstratnych formatów audio dla czegoś czego jak sam mówisz użyjesz od święta raz na pół roku.
To już byś mógł te dwa razy w roku przepiąć kable ;)
 
Do góry