Puszczanie filmów po sieci domowej.

dewey

New member
Witam

Mam może tochę durne pytanko i raczej sam znam na nie odpowiedź, ale mimo wszystko kto pyta ten nie b łądzi, więc zapytam :)

Kupiłem sobie nie dawno la[ptopa i router WiFi. Ponieważ z jakiś względów na lapku internet po Wifi chodzi lepiej niż na PC, który pod router jest podpięty kablem, wszelakie filmy (trailery, prezentacje możliwości hd) itd. ściągam na lapku i udostępniam je w mojej sieci.

Plazmowy TV PANASONIC TX-P46G30E mam podłączny przez HDMI z PC (pod jednego z nowszych Radeonów na rynku). Ponieważ nie chce mi się ściągniętych materiałów kopiować przez sieć z lapka na PC (co trochę trwa, bo pliki dużo zajmują) odpalam je na PC przez sieć, a więc film znajduje się na lapku. Czy takie puszczanie filmów umieszczonych na innym dysku w sieci, obniża w jaikiś sposób jakość video? Teoretycznie film nie znajduje się przecież na kompie na którym go odpalam, tylko na lapku, więc transmisja odbywa się przez sieć (w tym wypadku WiFi). Ale to chyba nie znaczy, że materiał filmowy przejmuje w jakiś sposób ustawienie mojego lapka (który jest gorszy sprzętowo i jakościowo od PC)? Ani też taka trasmisja po sieci też chyba nie zaniża parametrów? Czy jednak muszę kopiwać film z lapka na PC i dopiero go na PC puszczać?

Sorki, że tak się rozpisałem, ale chciałem żeby wszystko było jasne.
 
Ostatnia edycja:
Do góry