PUS9109 - klatkowanie obrazu

marian_fest

New member
Witam,
mam problem z tv. Obraz klatkuje w niektórych ujęciach. Np. teraz na eurosporcie leci transmisja z Roland Garros. Piłka klatkuje, zawodnicy zwalniają. Gdy jest zmiana ujęcia na inną kamerę obraz odzyskuje płynność. Efekt porównywalny do gier komputerowych, gdy w pewnych sytuacjach karta graficzna nie daje rady. Wszystkie wspomagacze powylaczane, oprocz ultra reaolution (bez tego obraz jest ostry jakby się oglądało w SD). Jednak i po,wyłączeniu ultra res. efekt jest taki sam. Jakiś pomysł? Procesor nie daje rady? Z cyfrowym polsatem raczej wszystko w porządku
 

marian_fest

New member
Jest jeszcze kanal supertenis z Włoch, tam ten efekt jest mniej zauwazalny jednak też czasem piłka przyklatkuje. Dzis ogladalem tez tvn turbo i ujecie z drona tez klatkowalo. Jakby obraz sie nakladal klatka po klatce
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Problemem może być właśnie dekoder. Słabsze modele puszczają sygnal 25 klatek. Spróbuj włączyć tylko natural motion i zobacz czy się poprawi. Jeśli tak to resztę ulepszaczy po jednym i sparawdzać, który jest winny tego efektu.
 

dziadek266

New member
Miałem tak samo na 65PUS8700. TV podłączony do Onkyo 616 i ustawione upskalowanie do 4K, dawało to obraz 25Hz zamiast 50. Ustawiłem w menu Monitor Out na auto i jest ok.
 

marian_fest

New member
Wszystkie ulepszacze wyłączone. Włączyłem ulepszacz ruchu, nadal to samo. @dziadek266 ale mowisz o ustawieniach w swoim amplitunerze a nie w ustawieniach tv??
 

marian_fest

New member
Dodam jeszcze, ze mimo iż wylaczone sa ulepszacze to ten obraz nadal mam wrazenie wyswietla obraz w mniej wiecej 30klatkach. Jest nienaturalnie plynny i do tego miejscami towarzysza artefakty, gdy cos sie rusza na ekranie to dookola pojawiaja sie te kwardraciki pojawiajace sie zazwyczaj przy wlaczonym ulepszeniu ruchu
 
Do góry