PS51F8500 padł po 9 miesiącach

garibaldi

Member
I się stało - po 9 miesiącach normalnego użytkowania padł PS51F8500 :( Generalnie miał idealne warunki pracy odsunięty od ściany + listwa wentylatorów z tyłu wysysających powietrze - efekt - letnia plazma na całej powierzchni by uchować wszystkie kondensatory. Kilka dni nagle podczas oglądania pojawił się pojedynczy pionowy pasek (1 linijka pikseli). Po włączeniu przez kilkanaście sekund go nie ma. Na ciemnych szarych scenach też nie ma ale białe, żółte to wali na różowo. TV jest na gwarancji ale czy to normalne że tak słaby sprzęt teraz robią?. TV nie był tani a taki badziew. Może to nie matryca tylko jakaś elektronika sterująca ?
 
D

Deleted member 121090

Guest
A co Cię interesuje co w nim padło?
TV ma 9 miesięcy, więc zgłoś sprawę do firmy, niech naprawiają lub wymieniają na inny.
Było kupić plazmę panasa. U mnie ponad trzy lata, żadnych cudów z wentylatorkami i ciągle jak nowa.
 

garibaldi

Member
Śmieszna sprawa... przez 2 dni pasek był widoczny cały czas niezależnie od źródła, programu itd. Dzisiaj wieczorem zniknął i jest jakby nigdy się nic nie stało. Usterkę zgłosiłem i zrobiłem zdjęcia jak była. W serwisie powiedzieli że przyjadą z matryca i wymienią u mnie w domu ale jak nie zobaczą usterki to czy będą chcieli ją wymienić na podstawie zdjęć ???
 

exmister

New member
W mojej PS51D6900 było identycznie, też paski się pojawiały i znikały, a po jakimś czasie wróciły na stałe. Wtedy zgłosiłem i wymienili całą matrycę. Było to na miesiąc przed upływem 2 letniej gwarancji.
 
Do góry