PS51E6500 vs. TX-P50GT30

majki84

New member
Ma ktoś e6500 żeby jakiś w miarę rzetelny test zrobić, bo nigdzie na necie nie ma żadnej recenzji. Jest jakaś na Youtube ale po holendersku bodajże.
 

kobolko

New member
Skoki jasności widoczne są w scenach gdzie jest dużo jasnego, np hokej czy nba, wtedy ekran się ściemnia i rozjaśnia jak stroboskop. Czekam na testy nowej plazmy samsunga i jak się ona ma do nowego panasa

Skoki jasności przy jasnych scenach mogą być spowodowane włączonym kontrastem dynamicznym (nie tylko w trybie obrazu "dynamiczny" - ustawienie kontrastu dynamicznego może być także w trybie standardowym [tak jest w ustawieniach fabrycznych - ustawienia zaawansowane/kontrast dynamiczny jest włączony na "średni" - przynajmniej w PS50C530] lub kinowym. Przy działającym trybie kontrastu dynamicznego będzie tak, że w scenach, w których występuje duża rozpiętość tonalna telewizor będzie podbijał kolor bialy (wtedy czarny wydaje się czarniejszy) a obniżał jego poziom w scenach bardziej "jednolitych". Stąd migotanie
 

xadamux

New member
Wybrałem sie do MM by porównać w miarę możliwości oba modele E6500 i ST50
modele niestety nie stały obok siebie, ot najpierw ogładałem materiały na 51e6500 potem 42ST50
Dysk zewnętrzny 1 TB działał pięknie na obydwu modelach, wszystko odtwarzał co zapodałem (mkv, bluray, dvdrip itp...)
oraz osobno film na płytce Bluray ( agent 007 czyli mnóstwo akcji)

wpierw przyjrzałem sie 51e6500 wrażenia... najbardziej podobał mi sie tryb bodajże relaks i BD (gdy był włączony film na Bluray włączyła sie taka opcja )hmm efekt 24p czyli obraz typowo kinowy, judder. Mimo włączenia opcji bodajże cinema smooth obraz nie poprawił sie znacząco w płynności odtwarzania. Pobawiłem sie troche opcjami, jednym słowem mieszane uczucia co do obrazu w porównaniu do St50

oświetlenie obydwu modeli mniej więcej jednakowe, tu i tu padało światło na ekspozycję, być może obraz na St50 podobał mi sie bardziej ze względu na lepsze filtry w tym modelu ? lub że ma lepiej skalibrowany obraz zaraz po wyjęciu (gdy dorwałem pilota wyłączyłem wszystkie ulepszacze, kontrasty dynamiczne itp by było "sprawiedliwie" w obu modelach )
Model ST50 mimo mniejszej przekątnej bo tylko 42 zrobił na mnie lepsze wrażenie, tak jakby lepsza kolorystyka (najbardziej przypadł mi do gustu tryb normalny ustawiona biel na "zimną" i włączona poprawa płynności na pośrednie i musze powiedzieć że jak dla mnie bardzo mi sie podobał.
Gdyby porównać płynność bez włączenia "ulepszacza" na St50 to podobnie jak na e6500 z tym że oddanie barw lepsze dla mnie ma ST50
Starałem sie dopatrzyć na jaśniejszych tłach czy występują te pionowe jaśniejsze pasy u boku ekranu jak niektórzy użytkownicy znaleźli w swoich modelach ale nic takiego nie zauważyłem
Uprzedzam że nie jestem fanboy'em marki Panasonica, są to moje spostrzeżenia po 2 godzinach obcowania z tymi modelami
ubolewam że nie było modelu 60e6500 bo im większa plazma tym obraz jest lepszy a obszedłem już w mojej okolicy chyba większość sklepów (bielsko-biała) i nigdzie nie znalazłem modelu samsunga w 60 calach

Dla siebie chce wybrać model 65ST50 lub 60e6500 i dalej sie zastanawiam

Może Kiki podrzuci kiedyś test samsunga e6500 to porównam swoje obserwacje z okiem fachowca
 
Do góry