Ps51d6900

macbat

New member
A jakie są najpoważniejsze wady D6900? Bo pochwał o tym modelu to w sieci jest dużo. Nie ukrywam, że Samsung D6900 był moim faworytem w kat. cenowej około 3,5 tys. zł. Teraz jednak w moim mieście jest w promocji Panasonic 50GT30 z okularami za 3599 zł. Tyle tylko, że jak słyszałem pracujące wentylatory w Panasonicu - i to wyraźnie słyszalne w sklepie rtv, a do tego ew. bzyczenie (mam wyczulony słuch na takie dźwięki), to mam mieszane uczucia... Poza tym mam kamerę full hd sony, która nagrywa w formacie 1080i / 50, więc dochodzi problem Panasonica z 50 Hz... ech... W sumie mój stary 32-calowy crt ma jeszcze całkiem dobry obraz, więc może poczekam na testy nowych modeli samsunga i panasonica.
 

jun_dymek

Member
Mam jeszcze trzy pytanka odnośnie PS51d6900:
- jak jest z nagrzewaniem się tego tv. Byłem dzisiaj w RTV EURO i oglądałem sobie różne ledy i plazmy. Zauważyłem, że plazmy wydzielają bardzo duże ciepło - można powiedzieć, że delikatnie parzą przy dotknięciu matrycy. Czy jest to jakiś sposób uciążliwe (np. temperatura w pokoju się podnosi)?
- jak to jest z tym wypalaniem się znaczków (np. tvn24)? Telewizor ma służyć do oglądania, nie mam zamiaru na niego chuchać i dmuchać. Czy faktycznie o plazmę trzeba jakoś specjalnie dbać?
- czy stojak jest stabilny? Telewizor będzie stał na pewno na szafce, a gdzieś tam wyczytałem, że stojak w tym modelu nie jest zbyt dobry. Jak jest na prawdę?
 
Ostatnia edycja:

dredjack

New member
Dodam do postow przedmowcow,ze zuzycie energii,to okolo 250-260 W i tu kazda plazma z ledem przegrywa w przedbiegach.
Rocznie jestes w plecy jakies 60 zeta,wiec gra nie warta swieczki.
Tez dlugo myslalem o tv i wszelkie lcd-ki z podwietlemiem ledowym czy zwyklym,skreslilem w przedbiegach.
jesli chcesz naturalnego obrazu,nie wyostrzonego zimnego,to tylko plazma.
wogole nie widze sensu zakupu tv powyzej 42" w technologii TN.Nie znam tv z matryca ips czy mv (choc zapewne sa,ale jam laik:)),a mam monitor ips i roznica miedzy tn jest kolosalna(katy widzenia jak w plazmie,kolory naturalnie nasycone).
Jesli rozwazales tv za 8000 zl ,to moze pomysl o samsungu ps64d8000 za 8500-9000zl jak dobrze poszukasz
Co do ciepla to bez przesady-to nie grzejnik i pokoju cie nie dociepli:)
Wypalanie to stare dzieje i zapomnij o tym.Chyba,ze wlaczysz jakis kanal na kilka dni,ale przy normalnym uzytkowaniu nie ma tego problemu.Poza tym jesli nawet cos ci sie wypali ,to wlaczasz kasze na jakis czas i po sprawie,ale ja nie znam tego problemu.
stojak,wlasnie sprawdzilem,jak pobujasz tv ,to sie buja ,ale kto do chlery potrzasa telewizorem:)?
Ja nie jestem videofilem i nie widze zadnych wad obrazu ,choc sa osobnicy ,ktory widza judder.
Co do halasu ,to nie sciemniajmy-kazda plazma buczy.Jedna mniej,druga bardziej.I nie chodzi o wentylatory,bo ich nie ma(sa radiatory,czyli chlodzenie pasywne),tylko o zasilacz.tyczy sie to kazdego producenta,u jednych jest lepiej,u innych gorzej.Trafisz na kiepski egzemplarz,to wymieniasz.Prawda jest taka,ze w nocy,kiedy jest cisza wokolo i jasne obrazy na tv(typu snieg),to buczenie slyszysz.
Ja po 8 miesiacach nie mam z tym problemu,ale czasem,noca wlasnie,slychac.
U mnie z 1 metra nie slychac w dzien,w nocy,przy cichym filmie,wystepuje.
Uogolniajac-zapomnij o ledzie i szukaj dobrej plazmy.
Jesli masz budzet do 4k i nie jestes pasjonatem obrazu wychytujacym niewielkie mankamenty obrazu ,to bierz szajsunga.
Jesli jestes pasjonatem,to...hmmm nie ten przedzial cenowy:)
 
Ostatnia edycja:

jun_dymek

Member
Jesli rozwazales tv za 8000 zl ,to moze pomysl o samsungu ps64d8000 za 8500-9000zl jak dobrze poszukasz
Absolutny max akceptowany przez żonę to 55 cali...

Na chwilę obecną zastanawia mnie w zasadzie wyłącznie to buczenie. W sklepie przystawiałem ucho do kilku plazm i efektem było jedynie odczuwalne ciepło. Żadnych dźwięków nie słyszałem. Boję się trochę tych opisywanych hałasów - chyba lubię ciszę...

Za cenę 3500 zł ten PS51d6900 jest chyba zdecydowanie lepszym wyborem niż led za ponad 2x więcej kasy. Pasjonatem obrazu w żadnym wypadku nie jestem. Dlatego Samsung wystarczy na pewno (jeśli chodzi o jakość wyświetlacza).

Jeszcze jedno pytanie: jak jest przerzucaniem kanałów w tym modelu (w plazmach w ogóle)? Chodzi mi o to czy kanały muszą się tak jakby wczytywać czy mogę swobodnie przerzucać kanał po kanale jak w starych CRT (aktualnie z takiego korzystam i w tej materii dla mnie jest rewelacja). Mój stary LCD Samsuga strasznie mulił w tym temacie. Nie dało się płynnie "skakać" po kanałach. Jak jest tutaj?
 
Ostatnia edycja:

pawelosinski

New member
- w panasonicach są 4 wiatraki, a bzyczą zasilacze, ale poprawiono ten błąd, jeśli bzyczy to jeszcze pewnie stara seria jakaś długo na wystawce...
- wg mnie d6900 bzyczy tak samo delikatnie jak panasonic st30
- przyciski menu serwisowego trzeba wciskać pewnie i szybko, nie czekając na reakcję TV, po włączeniu tv po kilku sekundach pokaże się menu, zaczynamy od WYłączonego tv!
- kurde... 3,6k za GT30 z okularami WRRRRRR
- podstawka d6900 - trochę ma luzy, ale tv stoi pewnie
- na kanały trzeba chwilkę poczekać, ale nie jakoś specjalnie długo, o płynnym przełączaniu zapomnij w każdym nowszym TV...
- gorący panel w sklepie to norma - tv jadą na sklepowych super jasnych wyśrubowanych ustawieniach, w domu będzie tylko ciepły
- taaaak grzejniki możesz wyrzucić HAHAHA - toż to 200W mocy tylko, nie przesadzajmy...
- obrazu bluraya nie otworzysz, musisz wypakować z niego pliki M2TS i je bezpośrednio otwierać
 
Ostatnia edycja:

ph88

New member
Na początku brałem tego Samsunga pod uwagę, ale po analizie jednak z niego zrezygnowałem na koszt GT30 lub ST50. Dlaczego? Głównie z takich powodów:
- gorszy od Panasonic filtr antyodblaskowy, mam od cholery okien w salonie (w razie co na szczęście mam rolety zewnętrzne),
- mimo wszystko lepsza jakość obrazu, lepsze skalowanie kanałów SD (oprócz BR, będę oglądał głównie programy SD z naziemnej cyfrowej).

Nie przekonuje mnie fakt, że Samsung dodaje okulary (chyba nawet 2 sztuki), a okulary Panasonica kosztują 300zł i trzeba je dokupić osobno. I tak obraz 3D to bajer i nie będę tego używać.
Nie przekonuje mnie fakt, że design Samsunga może się bardziej podobać. Mnie się bardziej jednak podoba design telewizorów Panasonic (GT i VT).

Dodatkowo mocno zawiodłem się na jakości oprogramowania firmy Samsung - mam na myśli ich system operacyjny na komórki Bada oraz inne wpadki w RTV, co daje mi podstawę do tego, że tak samo kiepsko piszą soft na telewizory, w czym zresztą pawelosinski mnie utwierdził w poprzednich postach (nie wszystko działa tak płynnie i dobrze jak w Panasonic).
 

pawelosinski

New member
Masz na myśli Electro? Tam jest już po 3480, ale niestety nie ma towaru i najgorszej jest to, że nie wiadomo kiedy będzie...

mam na myśli to, że dałem 3400 za ST30 bo się o miesiąc pospieszyłem... i nie mam okularów w tej cenie WRRRRRR a na dodatek jeszcze się bujam do dziś z wymianą TV bo był trefny, a wymienić na GT już nie mogę, nawet dopłacając...
 

ph88

New member
Przypomnij co masz za problem z tym ST30 i dlaczego wymiana tak długo trwa? Samsunga chyba też kiedyś wymieniałeś...
 

pawelosinski

New member
Przypomnij co masz za problem z tym ST30 i dlaczego wymiana tak długo trwa? Samsunga chyba też kiedyś wymieniałeś...

od wczoraj wieczorem mam nowego ST30 w końcu...
wymieniałem samsunga d6900 na ST30 bo mnie judder wkurzał, ST30 okazał się powystawowym złomem z zielono-różowymi plamami i żółtą bielą... Drugiego nie mieli na sklepie i musieli przetransferować z innego sklepu...

Nowy ST30 to inna bajka... jakby nie ten tv... świeci jaśniej bez ruszania fabrycznych ustawień - dam mu się wygrzać i potem pobawimy się w ustawienia, cały obraz jest wyraźnie ostrzejszy i bardziej kontrastowy, nie ma żadnych plam, biały jest biały, czarny troszkę słabszy - ale to w pierwszych godzinach normalne. Tamten był albo wadliwy, albo poprzestawiany, albo już zajechany przez tryb sklepowy + obraz dynamiczny...

Teraz śmiem twierdzić, że nie ma już takiej różnicy w kwestiach ostrości/szczegółowości między D6900 a ST30 a jakiej pisałem wcześniej.

Oprócz ST30 mam jeszcze LG BD660 za cenę okularów hehe. Zarówno samsung jak i panas nie mają podejścia odnośnie skalowania rozdzielczości divx i DVD oraz nawet z odtwarzania z www - mam w LG ustawione skalowanie na 1080p i przesył w 24Hz, tv wykrywa to jako 24p i włącza smooth film zamiast IFC - jest SUPER, szczegółowość obrazu duuuużo lepsza jak odtwarzane bezpośrednio z D6900, czy z lapka na panasie, napisy, przewijanie - wszystko jest tak jak być powinno, nie ma wyrzeczeń :) Nawet bez IFC/SF przy ustawieniu odtwarzacza na 24p obraz jest super płynny, praktycznie zero juddera - w 50Hz już tnie i trzeba włączać IFC.

Suma sumarum jestem zadowolony w 110% - nawet z tego, że nie dali mi GT heheh (bo mam BR w tej cenie :p)
 
Ostatnia edycja:

rodrigos

New member
masz pecha co do tv ,same złomy ci sie wyeksploatowane w sklepie trafiają
to samo z samsungiem nikt takich problemów nie miał co ty
i włózcie sobie bajki o panasie i jego skalowaniu do działy zamknięte od 2013 roku,owszem ładnie skaluje i poprawia materiał z odtwarzaczy vhs i tv analogowej czy archaicznych kablówek ale nie materriał cyfrowy
z d6900 jest bajka i odbiór z słoncem w ekran lepiej sobie radzi niz te modele co podaliscie ,nie ten dział o panasie ale panas od vt w górę, inne tv to produkcje budżetowe tak jak w samsungu ,różne wariacje np: modelu 6000 ,zawsze czegos nie dadzą aby taniej wyszło i sie sprzedało bo komus jakas funkcja jest niepotrzebna i sie godzi z tym akceptując nizszą cenę
tak jak ja kupując 6900 zamiast 8000
 

pawelosinski

New member
Tylko, że ja nie miałem problemów z d6900... :)
Brak systemu eliminacji juddera to jego cecha konstrukcyjna, (nie tylko jego, bo wszystkich samsungów serii D, nawet D8000) a nie wada czy uszkodzenie. Potwierdza to wiele wpisów na forach i filmików na YT.
>>> POZA TYM <<< to bardzo dobry telewizorek absolutnie wart swej ceny.
Jeśli ktoś zaakceptuje to i kupi ten tv z pełną tego świadomością - będzie zachwycony, szczególnie jak zajrzy potem do portfela :)

Ja tam wolę przede wszystkim dobry obraz :p hehehe

Stwierdzenie "same złomy ci sie wyeksploatowane w sklepie trafiają" jest nieprawdziwe, bo trafił się tylko jeden, już wymieniony na nowy, sprawny i pozamiatane...

Życzę wszystkim użytkownikom D6900 najlepszych wrażeń i zadowolenia przy oglądaniu swojego TV, nie będę się już w tym temacie wypowiadał, bo już wszystko co miałem na ten temat do powiedzenia - powiedziałem. Każdy zrobi jak uważa.

I na prawdę - przed zakupem KONIECZNIE TRZEBA POOGLĄDAĆ WYBRANE MODELE TV NA RÓŻNYCH MATERIAŁACH. TESTY TRAKTOWAĆ JEDYNIE JAKO WSKAZÓWKĘ CO OGLĄDAĆ :)
 

Koyot.

New member
Witam wszystkich ponownie.
wczoraj przyjechał do mnie TV.
1 wrażenie pozytywne, bez ekscytacji ale bawiłem się nim tylko 15 minut.
mam pytanie do użytkowników. jaki radzicie podłączyć dysk aby mieć możliwość nagrywania?
pytanie czy USB jest 2.0 czy 3.0?
czy może tylko pendrive wystarczy? ktoś wie ile można nagrać na 1GB?
z góry dzięki za rady wskazówki.
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry