Ps51d6900

ph88

New member
pawelosinski,

Co do GT30 vs ST30, to na przykładzie Electro różnica w cenie to 160zł. Jeśli różnica to dlna, thx i zapewne wygląd, to dla niektórych nie jest to kolosalna różnica w cenie.

Jeśli chodzi o testowanie ST30, to czy dużo bawiłeś się internetem i np. odtwarzarką Youtube? Podobno nie można oglądać filmów w rozdzielczości HD... Jakie masz wrażenie ogólne przy korzystaniu z mediów internetowych na Panasonicu? Wygodne? Jakieś błędy? Problemy?
 

Fella

New member
--- > pawelosinski

Jak to się mówi, nie ma telewizora bez wad. Trzeba tylko umiejętnie wybrać dla siebie z jakimi wadami będę mógł żyć i w jakich warunkach, na jakim materiale użytkował tv. ;-)

Dlatego ważne żeby samemu popatrzeć i wybrać (najlepiej w domu). W warunkach sklepowych plazmy wypadają gorzej niż LCD.

W każdym razie mimo, że jestem wymagającym użytkownikiem mi judder w d6900 nie przeszkadzał.
IFC w Panasach generuje znowu inne artefakty, nawet na najniższych ustawieniach i bądź tu mądry.


Grunt ze jesteś zadowolony i znalazłeś TV dla siebie.

Pozdr.
Fella
 

pawelosinski

New member
FELLA
otóż to ;-)
przy różnicy 160zł też bym dołożył do GT ;-) ale 400 już nie...
co do IFC - artefaktów nie zauważyłem nawet z bliska

PH88
co do multimediów - korzystam w zasadzie jedynie z iplexa, ipli i tvn playera - i te spisują się OK. YT nie włączałem w panasie - nie czuję potrzeby ;-) jak nie zapomnę to sprawdzę jak to jest z YT HD po powrocie do domu.
Menu internetowe panasa jest paskudne :) przerywa dźwięk źródła przy wejściu - w samsungu dźwięk był cały czas i menu pojawiało się szybciej - całe było też ładne i nowoczesne i bardziej intuicyjne w obsłudze.
Same aplikacje działają jednak lepiej w panasonicu, reakcja na przyciski jest szybsza, obsługa pewniejsza, nie ma chwilowych zwisów samsungowych.
Fajna aplikacja pogodowa jest w panasie - co najważniejsze szybka, a nie kilkanaście sekund wczytywania ;-)
Ideałem byłoby menu o wyglądzie samsunga połączone z działaniem menu z panasa ;-)

W samsungu brak jest możliwości oglądania filmików z YT3D - przypomniało mi się...

Jeszcze jedna uwaga - w samsungu nie ma możliwości zdeaktywowania wejść - klikając SOURCE lecimy po wszystkich, w panasie wybieramy w menu, które mają być ukryte i mamy pod przyciskiem INPUT tylko te nieukryte.
 

ph88

New member
Mało kto pewnie mierzy prądożerność TV jak już go kupi...
Wg testów na hdtvtest.co.uk d6900 bierze po kalibracji 287W, GT30: 151W. Różnica spora. Pewnie jest tak dlatego, że Samsung jaśniej świeci...
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
To chyba cos miales nie tak z TV bo nikt do tej pory nie skarzyl sie na juder klatkowanie.Odnosnie jasnosci ekranu tez kazdy pisze ze samsung jasniejszy ma ekran od samsunga wiec coss nie tak miales pewnie.
 

pawelosinski

New member
Patrzyłem na YTHD - nie ma wcale możliwości zmiany jakości wideo, a ta na pewno nie jest HD :) ale nie jest też najgorsze w przypadku YT...
Najgorsze jest to, że nie ma możliwości przewijania filmików... jeśli zastopujemy 10-minutowy filmik to nie ma wyjścia - ponownie oglądamy go od początku :-/

VIOLATOR74
samsung jaśniejszy od samsunga?? ;-)

Samsung ogólnie świeci lepiej od panasa w 2D i w 3D, ale w 3D ogólne wrażenie po założeniu okularów jest takie, że to panas jest jaśniejszy - obraz samsunga "szarzeje". To pewnie przez jaśniejsze okulary panasa.

Jako, że nie daje mi spokoju to co piszecie o judderze - wybiorę się do innego sklepu na "obczajkę"... chociaż tak jak pisałem sam ST30 z wył.IFC jak i inne telewizorki też klatkują jak dla mnie...
 
Ostatnia edycja:

dredjack

New member
pytam bo różnie to wygląda...

PS51d6900 -> nominalnie ok 350W
P50GT30 -> nominalnie ok 400W
Tylko czy te dane są rzetelne??
bylo o tym kilka razy,ale mi rowniez nie chcialoby sie przegladac 50 stron postow:)
U mnie mierzone zuzycie to 250-260 Wat przy podswietleniu 17-20/20.
Przy maksymalnym oszczedzaniu energii 120,z wylaczonym panelem 90,
Wartosci przy srednim i niskim oszczedzaniem energii nie pamietam dokladnie,ale chyba odpowiednio 210 i 170 Wat.
Chodzi oczywiscie o srednie,kilkugodzinne zuzycie.
te 350 Wat to chyba przy sniegu na ekranie:0
Ogolnie nie jest zle i moj 26"Lcd samsunga giagnie stale 125 Wat.
Oczywiscie nikt nie wlacza oszczedzania energii,ale jak patrzy moja dziewczyna czy corka,to nie wiedza,ze maja wlaczone oszczedzanie max i wogole im to nie przeszkadza:D
 

stoki_p

New member
Mnie natomiast do szewskiej pasji doprowadza Youtube w tym TV. Przy założonym koncie można sobie dodawać filmiki do ulubionych tak żeby sobie stworzyć playlistę, którą później można sobie odtworzyć np. na imprezie. Problem jest w tym, że po zalogowaniu się TV widzi tylko 3 strony z ulubionych - kolejne dodawane filmiki usuwają starsze na liście. Na kompie jak loguje się do YT są wszystkie. Rozwala mnie to jak można wypuścić komercyjnie taki niedopracowany soft. Nie wspomnę też o algorytmie wyszukiwania (niestety tak jest również na wszystkich widgetach YT na innych TV) czasem znaleźć filmik, którego się szuka jest po prostu niemożliwe.
 

pawelosinski

New member
Mnie natomiast do szewskiej pasji doprowadza Youtube w tym TV. Przy założonym koncie można sobie dodawać filmiki do ulubionych tak żeby sobie stworzyć playlistę, którą później można sobie odtworzyć np. na imprezie. Problem jest w tym, że po zalogowaniu się TV widzi tylko 3 strony z ulubionych - kolejne dodawane filmiki usuwają starsze na liście. Na kompie jak loguje się do YT są wszystkie. Rozwala mnie to jak można wypuścić komercyjnie taki niedopracowany soft. Nie wspomnę też o algorytmie wyszukiwania (niestety tak jest również na wszystkich widgetach YT na innych TV) czasem znaleźć filmik, którego się szuka jest po prostu niemożliwe.

do YT jest komputer ;-)

a jak oceniasz judder?
 

rodrigos

New member
yt w 3d działało ale jak to mówią zdechło po wgraniu nowszej wersji yt
a co do odbioru ,fascynat panasa miesza tu ostro ,ale jest jedna prawda
każdy wybiera co komu się podoba
mi osobiście po testach tv ustawionych obok siebie d6900 wygrał
kompromis jakości do ceny a testowałem d6900 d8000 i panasa vt i st
wszystkie 50cali
mam go juz 5 miesiecy i jestem zadowolony jak i z oglądania w 2d i jak najbardziej w 3d w tym jest rewelacyjny, po spełnieniu podstawowych warunków oglądania 3d
 

pawelosinski

New member
...fascynat panasa miesza tu ostro ,ale jest jedna prawda
każdy wybiera co komu się podoba...

- nie jestem fascynatem panasa, przedstawiłem SWOJE spostrzeżenia i opinie z własnych "testów" z kanapy w domu, jakbym widział sam obraz, nie patrząc na markę mówiłbym dokładnie to samo... nawet jakby to był jakiś funai z tesco ;-)
- prawda, o której piszesz jest jak najbardziej słuszna

Wcześniej bym tego nie powiedział, ale przestrzegam przed kupowaniem tego i jakiegokolwiek innego TV w ciemno - patrząc na opinie innych
Ja kupiłem przez opinie i po kilku minutach zabawy i to był błąd - dlatego testujcie do znudzenia, inaczej nie da rady

pzdr
 

jun_dymek

Member
Od kilku tygodni szukam telewizora i niestety przyszła chwila, że muszę się powoli decydować na zakup. Chciałem kupić Samsunga UE55d6500, ale niestety wyparował ze sklepów i raczej go już nie będzie. Zostaje ewentualnie UE55d7000, ale tutaj muszę się liczyć z kosztem rzędu 8000 co jest już całkiem konkretną sumą. Zacząłem przeglądać oferty plazm (wcześniej nie brałem ich pod uwagę) i natrafiłem na model Samsung PS51D6900. Czy w starciu z ledowymi modelami Samsunga, które wymieniłem ta plazma daje radę? Jest dwa razy tańsza i poważnie zastanawiam się nad zaryzykowaniem. Mam jednak kilka pytań (jeśli było wybaczcie - nie mam już siły przeglądać wszystkich postów):
- czy na Samsung PS51D6900 działa sprawnie Smart TV? - chodzi mi o serwisy typu Ipla, tvp, tvn player itp.
- nie wiem o co chodzi z tym buczeniem, o którym co i rusz czytam. Czy ten model buczy?;)
- czy da się na tym modelu oglądać w słoneczny dzień - w zasadzie światło będzie padało na tv chyba tylko w godzinach 12:00-14:00, ale warto zapytać.
- telewizor będzie służył na razie do oglądania tv z kablówki (SD) i Xboxa360 - czy do konsoli się nada ten Samsung?
- jak to jest z tym prądem - czy plazmy ciągną go na tyle dużo, że nagle rachunki zauważalnie wzrastają?

TV będzie stał na szafce około 2,5 metra od kanapy jeśli to ma jakieś znaczenie. Okna wychodzące bodajże na południowy-wschód są po lewej stronie tv.
 

pawelosinski

New member
- jest prawie bezgłośny
- smart tv działa super (poza kłopotami z przewijaniem w tvn player)
- mały input lag - czyli dobry do gier (ale skacze przy szybkich ruchach: Samsung - PS51D8000 - Judder Issue - YouTube)
- jasność jest dobra, ale filtr jest kiepski i jeśli pada na panel światło to jest szary, a nie czarny, przy świetle bocznym jest dobrze, ale nie bardzo dobrze
- jeśli rozważałeś leda 6500 to będziesz zadowolony z d6900, obraz na plus na pewno

chciałbym, ale nie mogę powiedzieć, że mógłbyś mieć dużo lepszy tv (GT30) za kasę = d6900, bo mnie "wyzwą" jak wyżej :-D :-D :-D
 

jun_dymek

Member
chciałbym, ale nie mogę powiedzieć, że mógłbyś mieć dużo lepszy tv (GT30) za kasę = d6900, bo mnie "wyzwą" jak wyżej

Zależy mi na Samsungu z uwagi na jego funkcje internetowe. Chciałbym mieć możliwość obejrzenia od czasu do czasu zasobów ipli, tvp, tvn.

Sam już nie wiem co wybrać. Jakbym wiedział, że d7000 będzie bez żadnych mankamentów to pewnie już bym zamawiał. Tyle się jednak naczytałem o wadliwych matrycach, że boję się wywalić taką sumę na tv. Chociaż z drugiej strony nie jestem wymagającym użytkownikiem...
 

pawelosinski

New member
jeśli multimedia w ogólnym znaczeniu to samsung gniecie panasonica jak chce i czym chce... nie zagiąłem go niczym, od starych divx'ów po m2ts 45gb - play i leci ;-)
ipla iplex tvn YT - na panasonicu też działają OK i tylko tyle... połowy filmów z usb nie odtwarza (nieobsługiwany format), a nawet zdjęć niektórych w JPG (plansze testowe 1920x1080) WTF ??
Ale - w takim przypadku kupujesz jakiegoś blu-ray'a LG albo samsunga ze "smartem" (350zł) i już masz super multimedia (identyczne jak w tv samsung) i dodatkowo odtwarzasz blureje ;-)

D6900 to bardzo dobry telewizor, jeśli tylko zaakceptujesz jego nieliczne wady :) KONIECZNIE pooglądaj go gdzieś na ustawieniach domowych, nie sklepowych na materiałach z usb jakich najczęściej oglądasz
 
Do góry