Ps51d6900

p.sacharczuk

New member
Hej. Co do modelu to faktycznie jest superowy. Mkv bez problemu, napisy bez problemu :) Do tego IPLEX.PL :) Czekam na TVN Player (wiem że moge sie przeczekać) ;)

Ale mam problem.
Jak można wykonać eksport listy kanałów na dysk??
Mam 2 x 640 GB (samsunga) podpiete do TV, jeden na PVR a drugi do odtwarzania, PVR (przetestowany, sprawny gotowy do nagrywania, kilka programów już nagrane).

Ale teraz doszły kanały i potrzebuję sobie je poukładać (Samsung Chanel Editor) ale za nic w świecie nie mogę zrzucić listy na dysk.

Wie ktoś może gdzie tkwi problem??


Pozdrawiam
Wesołych Świat for all :)
 

tdx

New member
Bez reklam
tak wystarczy pendrive na fat32 i wtedy da radę zapisać listę kanałów. Ja też nie wiem dlaczego na hdd na ntfs nie chce exportować listy :)
 

pikos1

New member
oszczędzanie energii - Smart Hub

Bardzo lubię słuchać radia internetowego i ucieszyłem się, że PS51D6900 umożliwia słuchanie m.in.tuba.fm. Niestety nie podoba mi się, że podczas słuchania radia nie można wyłączyć ekranu telewizora - opcja Oszczedz. Energii w System-> Rozwiązanie Eco jest wyszarzona. Obecnie w TV mam soft 1016. Czy w nowym 1018 jest tak samo?

Nawiasem mówiąc brak możliwości wyłączenia ekranu przy tego typu aplikacjach to ogromne nieporozumienie... nie widzę potrzeby zużywania niepotrzebnie energii na pracę ekranu na którym nic ciekawego się nie dzieje... należy zauważyć, że odtwarzając mp3 można ekran wyłączyć...
 

valdman

New member
no to już mamy tvn player, właśnie zainstalowałem, wielkie podziękowania dla samsunga
Ciekawe czy też dojdzie ten player dla 40c650
 

dredjack

New member
Bardzo lubię słuchać radia internetowego i ucieszyłem się, że PS51D6900 umożliwia słuchanie m.in.tuba.fm. Niestety nie podoba mi się, że podczas słuchania radia nie można wyłączyć ekranu telewizora - opcja Oszczedz. Energii w System-> Rozwiązanie Eco jest wyszarzona. Obecnie w TV mam soft 1016. Czy w nowym 1018 jest tak samo?

Nawiasem mówiąc brak możliwości wyłączenia ekranu przy tego typu aplikacjach to ogromne nieporozumienie... nie widzę potrzeby zużywania niepotrzebnie energii na pracę ekranu na którym nic ciekawego się nie dzieje... należy zauważyć, że odtwarzając mp3 można ekran wyłączyć...

przeciez po kilku minutach wlacza sie wygaszacz i zostaje jedynie logo samsunga.
moze to nie calkowite wylaczenie panelu,ale to male niebieskie logo chyba nie ciagnie zbyt wiele pradu:)
 

bochaczyk

New member
witam,
czy ten tv odtwarza filmy z plików .ISO ? pytam bo już go zamówiłem i nie wiem czy jest sens pobierać filmy 3d bluray które są właśnie w .ISO
 

valdman

New member
Jak to wygląda w samsungu 51d6900 z poborem prądu?
czy to normalne że w trybie oszczędności energii
wył. średnio 250W
niski średnio 231W
średni - średnio 175W
wysoko średnio 120W
wył obraz średnio 55W /tel. wł, obraz wyłączony/
najbardziej zastanawia dlaczego tv po wył pobiera 11,85W chyba powinien max 1W

tv 40c650 po wył. pobiera 6W

wszystko jest ok?
czy może miernik jest walnięty?

po godzinie pracy miernik pokazał 0,17KWh - tryb oszczędności : niski
 
Ostatnia edycja:

oczo

New member
Z tymi poborami to jakos tak wychodzi. Tez sprawdzalem miernikiem ale nie mam az tak dokladnego zeby sprawdzic ile bierze na czuwaniu. BTW to jest plazma nie led lcd, swoje musi wciagnac :D
 

Lupus82

New member
witam,
zakupilem ten tv 3 dni temu i jestem na etapie zabawy. Nie potrafie sobie poradzic z tym ze co jakis czas wskakuje mi wygaszacz ekranu. Szukalem w opcjach i nie moge nigdzie znalezc jak wylaczyc. poradzcie jak to wylaczyc
 

5hiva

New member
Ale kiedy Ci się włącza ten wygaszacz? On się włącza tylko gdy masz pauzę bądź przeglądasz dysk i nic nie zrobisz przez jakiś czas.
Jego czas ustawiasz w:

System -> Screen Burn Protection -> Auto Protection Time

Podczas normalnego oglądania tv bądź filmu playerem nie powinien się sam włączać.
 

Lupus82

New member
no wlasnie bol w tym, ze wszystko bylo ok, az nagle co jakis czas pojawial sie czarny ekran i poruszajace sie logo samsunga. W tych ustawieniach co podales bawilem sie i nie dzialalo. Pomoglo ustawienie na wylaczony, po czym wylaczylem i wlaczylem tv. Poki co jest ok.
 

ghandi2

New member
Problem z płynnym wyświetlaniem zdjęć

Witam,

Podczas prezentacji zdjęć na tym TV z USB lub dysku zewnętrznego USB (high speed) zdjęcia wyświetlają się jak opadająca kurtyna. Wygląda to raczej na efekt ładowania, bardziej niż animację. Jest to bardzo irytujące, kontaktowałem się z SAMSUNG i oni nie potrafią mi pomóc - pisali, żeby zmienić efekt pokazu slajdów klikając na TOOLS podczas ich wyświetlania. Kłopot w tym,że nie ma takiej opcji. Czy może wiecie na czym problem polega (lub sami macie ten problem) i czy można zrobić gładkie przejścia między fotkami. Znajomy ma starszy model Samsunga (LED) i dopóki fotka nie jest cała załadowana, to jej TV nie wyświetla. Testowałem to na obrazach jpg wielkości od 0,5 - 1 mb, więc niedużych...

Poza tym, TV jest ekstra :)
 

Lupus82

New member
Ogladam filmy z laptopa podpietego HDMI z TV. Niestety nie wiem w jaki sposob podlaczyc glosniki komputerowe 2.1. Jak ogladam tv to glosniki sa podpiete do dekodera i dziala. W jaki sposob zrobic zeby dzialal dzwiek przez glosniki? W TV jest takie wejscie pc in, ale po podlaczeniu glosnikow nie wydobywa sie zaden dzwiek. W takim razie do czego sluzy to wejscie?
Podpialem glosniki do wejscia sluchawkowego i dzwiek dziala ladnie, tylko czy nie uszkodze nic ogladajac filmy w ten sposob?
 

5hiva

New member
Jak sam zauważyłeś masz tam WEJŚCIE pc in w postaci gniazda d-sub - do przesyłania sygnału video. Głośniki musisz podłączyć do WYJŚCIA audio - którym jest słuchawkowe wyjście stereo - dokładnie takie jaki masz system głośników, albo do wyjście optycznego, ale takiego wejścia w głośnikach nie masz.
Masz dwie opcje, albo podłączyć się pod wyjście słuchawkowe w laptopie, albo wyjście słuchawkowe w tv jeżeli z laptopa po hdmi idzie do tv też dźwięk. Nic w ten sposób nie masz szansy popsuć.
 

Lupus82

New member
dziękuję ślicznie :) Obawiałem się, że może słuchawki a głośniki mają jakieś różne moce, ale skoro jest ok, to jeszcze bardziej jestem zadowolony z tv :)
 

sebapr

New member
Witam
Chcialbym sie zapytac/upewnic czy warto dokladac kase do modelu PS51D6900, w stosunku do PS51D550. Ze specyfikacji na stronie producenta wynika ze ten D550 nie ma wbudowanego wifi i ogolnie nie jest "Smart TV". Mi to akurat nie jest potrzebne, jesli juz koniecznie cos na TV z netu to bede notebooka podlaczac przez hdmi.
Natomiast jesli idzie o 2D i 3D (ktore byc nie musi, ale jak jest to fajnie) to nie widze roznicy. Poza cena - okolo 1000 zl.
Czy do modelu D550 sa dokladane teraz jakies okulary do 3D ?
 

daddy cool

New member
Czy ktoś podłączał to tego TV sygnał przez wejście kompozytowe? (Zielono żółta końcówka adaptera)
W moim egzemplarzu to wejście nie reaguje na sygnał, czy trzeba je aktywować gdzieś z menu?

I po problemie
Powodem był słabej jakości przewód ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry