Ps50b551-dziwny objaw

sajmer

Member
Witam
Mam ten TV od jakiś 2 miesięcy.
Ostatnio zauważyłem dziwny objaw:
Włączam TV - HDMI1-tuner N , HDMI2-PC , HDMI3-DVD.
Żadne ze źródeł nie włączone , na TV oczywiście pokazuje - BRAK SYGNAŁU i które wejście.
I teraz tak obraz wydaje mi się , że obraz powinien być cały czarny a są jakby na całym ekranie zielonkawe mroczki tak jakby mrowienie na całym ekranie.

Sytuacja druga włączam PC - przełączam na TV obraz widać wszystko ładnie ale w lewym górnym rogu potrafią się pojawiać czerwone "latające" piksele" na jasnym tle robią się niebieskie - widać to jak włączy się przewijanie w menu TV - czerwone kropeczki potrafię latać też u góry i z prawej strony ale zawsze u góry. W tej sytuacji jak wejdziemy do MENU w TV to widzimy na ramkach od poszczególnych opcji inne kolory obramowania - powinien być żółty cały a przechodzi od lewej z niebieskawego do żółtego.

Na wejściu HDMI1-N nie zaobserwowałem takich zachowań.

Czy to może być kabel HDMI ?? Coś z karta graficzną ?? Znowu coś z TV hehe - poprzedni PS50A656 - zwrot kasy :)

Pozdrawiam
 

honki

New member
Jaką masz wartość brightness?

Obserwuj czarny obraz 'brak sygnału' i zmniejsz brightness poniżej 50. U mnie dobrze sprawdza się 49, fosforki nie są nadmiernie wzbudzone i nie szaleją na czarnym tle.

Może nie zauważyłeś tego na Nce bo masz inne ustawienia obrazu (tryb/jasność/gamma/cell power) dla tego wejścia HDMI?
 

sajmer

Member
Wczoraj TV zabrał serwis - MixRemedia Warszawa , Pan stwierdził , że na 99% matryca będzie do wymiany.
 

honki

New member
Wczoraj TV zabrał serwis - MixRemedia Warszawa , Pan stwierdził , że na 99% matryca będzie do wymiany.
:shock: Bardzo proszę raportuj jak sprawa dalej się toczy, bo z twojego opisu (pomimo niezamieszczenia ustawień telewizora) wydaje mi się, że to dosyć zwykły objaw.. Może też się kwalifikuję? :)
 

sajmer

Member
Wymiana matrycy prawdopodobnie ze względu na te czerwone kropki pojawiające się na ciemnym tle a na jasnym niebieskie , no zobaczymy co z tego wyniknie , na chwile dzisiejszą tracę zaufanie do Samsunga bo to już druga moja plazma , z którą są problemy , następnym razem chyba kupie full led Sharpa.
Pozdro
 

sajmer

Member
TV , wrócił z serwisu , kropki czerwone zniknęły za to mam czarną kropkę z prawej strony która widoczna jest nawet przy wyłączonym TV - jakby jakiś paproch się dostał sam nie wiem , jak nie urok to sraczka - następny TV na pewno nie będzie to SAMSUNG.
 
Do góry