PS50B550 ma 50 czy 100 Hz

newposen

New member
Witam,
Przepraszam za zapewne lamerskie dla speców pytanie.
Próbowałem wykorzystać szukajkę ale bez efektów.
Jestem świeżo po zakupie plazmy jak w temacie-specyfikacja oczywiście 100Hz. Tymczasem po podłączeniu do Cyfry (PVR) nawet na programach HD po wciśnięciu przycisku picture info wyskakuje komunikat 1980x1080 @50 Hz ????
Nigdzie w menu nie znalazłem też opcji (jak np. w Panasonicach) zmiany częstotliwości odświeżania.
Może mi ktoś też zagwozdkę wyjaśnić ?
Obraz przyznam na kanałach HD - zwłaszcza mecze powala, ale już zwykłe kanały zwłaszcza tv publiczna szału nie robią.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
ma 100 i 600Hz

newposen napisał:
Witam,
Przepraszam za zapewne lamerskie dla speców pytanie.
Próbowałem wykorzystać szukajkę ale bez efektów.
Jestem świeżo po zakupie plazmy jak w temacie-specyfikacja oczywiście 100Hz. Tymczasem po podłączeniu do Cyfry (PVR) nawet na programach HD po wciśnięciu przycisku picture info wyskakuje komunikat 1980x1080 @50 Hz ????
Nigdzie w menu nie znalazłem też opcji (jak np. w Panasonicach) zmiany częstotliwości odświeżania.
Może mi ktoś też zagwozdkę wyjaśnić ?
Obraz przyznam na kanałach HD - zwłaszcza mecze powala, ale już zwykłe kanały zwłaszcza tv publiczna szału nie robią.


ma 100 i 600Hz, miałeś na naklejce po lewej stronie patrząć od przodu ekranu.

:)
 

igoor1983

New member
ja mam ps50b530 i tez jest napisane ze ma 100hz tylko nigdzie w menu nie ma cokolwiek do ustawiania tego 100hz no i nie moge osiagnac na nim tych 100hz nawet z komputera tak wiec zastanawiam sie czy to nie jest przypadkiem klamstwo to 100hz, albo heh to jest 100hz bez 100hz bo nie tworzy on zadnych dodatkowych klatek, czyli tak naprawde nie wiem o co chodzi
 

Orion123

New member
igoor1983 napisał:
ja mam ps50b530 i tez jest napisane ze ma 100hz tylko nigdzie w menu nie ma cokolwiek do ustawiania tego 100hz no i nie moge osiagnac na nim tych 100hz nawet z komputera tak wiec zastanawiam sie czy to nie jest przypadkiem klamstwo to 100hz, albo heh to jest 100hz bez 100hz bo nie tworzy on zadnych dodatkowych klatek, czyli tak naprawde nie wiem o co chodzi
Najlepiej ,wejdz na strone Samsung.pl i zapoznaj sie z opisem
pewnych funkcji,ukladow w jakie sa wyposazone ostanie plazmy.
Co do 100Hz ,to porownaj sobie stare telewizory CRT ze swoja plazma
Stare CRT 'mrygaly'-wzrok te pulsacje rejestruje.
Czy w twojej plazmie obserwujesz cos takiego?
Jesli tak ,to nie masz 100Hz.
Co do 600Hz ,to dotyczy ono plynnosci ruchow obrazow /poczytaj
na stronie producenta.Tam znajdziesz dokladniejszy opis/
Moj PS 42B450 ma na etykiecie 100Hz i 600Hz i tak rzeczywiscie jest
/zob. wyzej/
Nalezaloby sie zastanowic ,dlaczego egzystuje w nas taka nieufnosc i
podejrzliwosc ,ze ktos nas usiluje oszukac?
Moduly 100Hz i 600Hz a raczej ich brak ,jest latwy do zaobserwowania,
wiec trudno podejrzewac firme o taka nieuczciwosc.
Troche zdrowego rozsadku ...
 
Ostatnia edycja:

demografik

New member
Podciągam temat bo zaobserwowałem to samo.
Max co mogę ustawić przy obrazie z komputera to 50 lub 75Hz i od razu widzę to charakterystyczne migotanie(a przecież ten model ma 100Hz).
Co ciekawe nie występuje to przy obrazie z dekodera multimedii na żadnym z kanałów(również HD).
Nie rozumiem dlaczego tak jest kompletnie...
 

gregx

New member
To ciekawe ilu ludzi ma te same wątpiwości co i ja. mam 50b530. We wszystkich specyfikacjach w necie posiada on 100 Hz. Też szukałem funkcji w ustawieniach i bez rezultatu.
Przy oglądaniu dvd lub BD pokazuje 60 Hz. Podejrzewam, że chodzi tu o rzeczywistą częstotliwość wyświetlania. A 100 Hz jest automatycznie aktywne. Zresztą wpatrując się intensywnie w obraz nie dostrzegłem żadnego migotania. tak to sobie tłumaczę na chłopski rozum.
Dla porównania w Panasoniku po wyłączeniu 100 hz jakość obrazu znacznie spada i migotanie jest wyraźnie widoczne.

Moim zdaniem te Telewizory posiadają 100 hz i 600 hz. A dodatkowe opcje w ustawieniach są chyba zbędne. Bo i po co zmniejszać częstotliwość i pogarszać sobie komfort oglądania?
 
Do góry