PS50B530, PS50B550/1 czy TX-P50X10Y

maciek26

New member
Witam.. Stoje przed malym problemem wyboru plazmy :) Moze zaczne od poczatku, czyli warunki:
Pokoj jakies 5x5, odleglosc od TV to jakies 3,5m (do 4m).. Pokoj dosc ciemny, bo okno ma od strony zachodu.. Budzet nie jest spory, ale mysle ze do 3000 zl kupie w miare dobry tv ;) Do tego dochodzi DVD, dekoder Cyfry+ PVR HD i PS3... No i wlasnie.. Nie wiem ktory tv kupic.. Panas TX-P50X10Y nie ma FHD i "600hz" (cokolwiek to znaczy.. to wogole cos daje?).. Z kolei jest on troche tanszy no i czytam same pozytywne opinie o tym modelu... Samsungi z kolei maja FHD i 600hz (yyyy)... No i teraz tak apropos tych hz'tow.. W niedalekiej przyszlosci ma pojawic sie trojwymiar na konsoli PS3, warunkiem jest posiadanie tv ze 120hercami.. Czy w takim razie samsugi beda obslugiwaly technologie 3d?? Jak wyglada sprawa z wypalaniem/powidokami? Czy jest jakas roznica w tej kwestii? No i jak w kwestii ogolnej jakosci obrazu? Ktory ma lepsza czern/glebie?? Pytanie ostatnie xD Czym wlasciwie rozni sie samsung 530 od 550? Czy wystepuje w nich ta sama matryca?
 

HILUX

New member
ja wybrałem ps50b551 ponieważ :

jest full hd ... standard ten nabrał dynamiki we wdrażaniu ... telewizja [N] .. gry ... Filmy ... Tv nie jest na rok.

bardzo dobrze przeskalowuje obraz .... bardzo dobry procesor obrazu
w moim odczuciu w sklepie .... matryca mniej odbijała moją gębę ...panel jest ciemny i odbicia nie skupiają tak uwagi ...
bałem się ze divX bedzie kijowy na FHD bo więcej trzeba wyprodukować z wyobraźni ... ale obraz mnie bardzo pozytywnie zaskoczył ...
 

maciek26

New member
Chyba faktycznie zdecyduje sie na tego samsunga :) Duzo pozytywnych komentarzy sie na jego temat naczytalem, twoje posty tez sledzilem :) No i to jest fakt, ze FHD jest teraz standardem, tym bardziej ze uzywam konsolki z blu-ray.. Gren ghoosting prawdopodobnie bedzie takze mniej widzoczny na tym samsungu.. Ale nurtuje mnie jeszcze 1 pytanie (juz mniej zwiazane z wyborem TV), mianowicie:
Posiadam kino domowe LG, model raczej starszy, kupiony kolo 06r. Nie posiada on cyfrowych wejsc audio, wyposazony jest tylko w AUX.. Czy jesli podlacze w ten sposob moje kino do tv, to bede mial dzwiek ze wszystkich zewnetrznych urzadzen typu ps3 i dekoder? Czy dzwiek bedzie na w miare dobrym poziomie? (Pelne 5.1 mi i tak do niczego nie potrzebne, bo w salonie nie sa ustawione glosniki w ten sposob, zeby zachowac efekt przestrzennego dzwieku).. Pozdrawiam :)
 

maciek26

New member
Prosze o szybka odpowiedz, poniewaz decyzje musze podjac "na teraz"..... I jeszcze 1.. Jaki sklep jest godny polecenia? W neo24.pl samsung 50" 550 kosztuje 3090zl... Czy to dobry sklep?
 

mil998

New member
Prosze o szybka odpowiedz, poniewaz decyzje musze podjac "na teraz"..... I jeszcze 1.. Jaki sklep jest godny polecenia? W neo24.pl samsung 50" 550 kosztuje 3090zl... Czy to dobry sklep?
Neo24 jest w porządku tam kupowałem monitor i maszynkę do strzyżenia i bez zastrzeżenia.
 

Imacman66

New member
No coz, tv juz zamowiony :D Teraz tylko czekam z niecierpliwoscia kiedy do niego moja plejaczke podlacze :]

To uzbrój się w cierpliwość, nie radzę podłączać PS3 przed dotarciem plazmy. Koś na Forum pisał, o utrwalonej na środku ekranu, mapy z gry z PS3.;-)

P.S. Podobno Panas 8) jest lepszy od Samsunga
 
Do góry