PS50b450 vs PS50b530 vs PS50b550

maciek300

New member
Witam, i prosze o o pomoc w wyborze tv z tych trzech przedstawionych, i określenie który będzie najlepiej mi pasował: xbox360, n, dvd. Zastanawiam się czy hd czy fhd? I jaka jest róznica między dokładna b530 a b550, bardzo prosze o wypowiedzieć najlepiej użytkowników tych sprzetów. :p
 

redshark

New member
yoooooooo w koncu osiagnalem 337 godzin ogladania na trybie standardowy! Teraz najwazniejsze pytanko: Jakie macie ustawienia poszczegolnych opcji obrazu jak kontrast, jasnosc itp na jakich ustawieniach juz jedziecie jak przeszliscie okres wygrzewania plasmy??

Po drugie kto jedzie na nieoryginalnym sofcie do TV?? bo interesuje mnie czy sie oplaca go wgrywac bo jednak traci sie gwarancje...
 

HILUX

New member
Full HD

ja wybrałbym Samsung 550 lub 551

seria 5XX jest bardzo chwalona na zagranicznych stronach - za bardzo dobrą obróbkę obrazu ( procesor DNIe+ )
 

arti.sa

New member
A czy warto dołożyć do 650? Chodzi o jakość obrazu nie o dodatki.
Mówi się o szarej czerni i strasznych powidokach no i to buczenie.
Dylemat ....
Może coś innego polecicie coby nawet trochę dołożyć tak max do 4k.?
 

dukini

New member
A czy warto dołożyć do 650? Chodzi o jakość obrazu nie o dodatki.
Mówi się o szarej czerni i strasznych powidokach no i to buczenie.
Dylemat ....
Może coś innego polecicie coby nawet trochę dołożyć tak max do 4k.?
Widziałem obok siebie w akcji B550 i B650 (w Makro) i moim zdaniem B650 jest zdecydowanie przereklamowany. Obraz był ciemny i nieostry. Bieli nie było - był szary. Obraz na B550 prezentował się moim zdaniem dużo lepiej. Ja bym się nawet nie zastanawiał nad B650. Poza tym w B550 można odblokować USB i PIP w menu serwisowym i mieć dokładnie te same funkcje dodatkowe co w B650. Podsumowując B550 to lepszy obraz, niższa cena i te same funkcje co B650. Na moje wybór prosty.
 

dukini

New member
Witam, i prosze o o pomoc w wyborze tv z tych trzech przedstawionych, i określenie który będzie najlepiej mi pasował: xbox360, n, dvd. Zastanawiam się czy hd czy fhd? I jaka jest róznica między dokładna b530 a b550, bardzo prosze o wypowiedzieć najlepiej użytkowników tych sprzetów. :p
Do konsoli to lepszy będzie chyba Full HD. Z tym że nie wiem czy nie lepiej wtedy rozważyć zakup LCD. Plazmy nie lubią stałych fragmentów obrazu np. HUD czy mapki w grach. Mogą się wypalić- sporo o tym na forum. Zależy ile grasz na konsoli. Jeśli godzinę lub dwie to chyba nie ma się co przejmować, ale jak lubisz sobie przyciąć po kilka godzin to lepiej wziąć LCD. Jak to kto tu ujął: "Do filmów i tv lepsza plazma, a do kompa i gier LCD". Nie przepadam za LCD, ale z tą opinią się zgadzam.
 

arti.sa

New member
Tu chyba racja nie warto dopłacać 400pln do 650.
Jestem bardziej już przekonany do 550 lub 551 choć ich nie wdziałem w realu.

Ale mam jeszcze jeden dylemat czy nie skusić się na pnasonica TX-50X10Y c. ok. 2900pln
czyli jeszcze tańszy od samsunga ok. 300pln ;)
Wchodzi teraz nowa seria x20 i tu także nie wiadoma bo do testów jeszcze daleko.
Panasonic jest hd ready a samsung full hd tak naprawdę w czym mi będzie pomocny full HD a czym ograniczy mnie Hd ready?
 

dukini

New member
Tu chyba racja nie warto dopłacać 400pln do 650.
Jestem bardziej już przekonany do 550 lub 551 choć ich nie wdziałem w realu.

Ale mam jeszcze jeden dylemat czy nie skusić się na pnasonica TX-50X10Y c. ok. 2900pln
czyli jeszcze tańszy od samsunga ok. 300pln ;)
Wchodzi teraz nowa seria x20 i tu także nie wiadoma bo do testów jeszcze daleko.
Panasonic jest hd ready a samsung full hd tak naprawdę w czym mi będzie pomocny full HD a czym ograniczy mnie Hd ready?
W tej kwestii niestety Ci zbytnio nie pomogę, bo sam mam podobny problem :) To już jest to miejsce, że musisz sam podjąć decyzję rozważając za i przeciw. Ja się waham pomiędzy Samsungiem 50B450 i 50B550 oraz właśnie Panasem 50X10Y. Każdy model ma swoje plusy i minusy. B450 na moje oko ma najlepszą biel, kolory i najlepiej radzi sobie z sygnałem SD, i jest najtańszy. Podobnie jak B550 ma jednak kiepski dźwięk. Panas to marka, ma dobry dźwięk, podobno też mniejszą wrażliwość na powidoki, ale bywa że brzęczy. Obraz ma nieco rozmydlony i ciemnawy. Kolory lekko sprane, ale przez to bliżej mu do zwykłego CRT . W sklepowych warunkach wygląda to jednak gorzej, ale w domu może być zaletą. B550 ma dużo funkcji i Full HD, żywe kolory, najwyższa cena, skłonność do powidoków, ładny wygląd. Trudny wybór. Sam nie wiem chodzę, patrzę i jakoś nie mogę się zdecydować. Może rzucę monetą :)
 
Do góry