PS42B450 - pytania

mark27

New member
Kupiłem w MM model jak wyżej i od razu kilka pytań/uwag. W porównaniu do LCD Samsunga (37) ten model po prostu brzęczy. Najgorzej jest na jasnym tle (np. kanał UPC, białe tło i ciemne napisy). Czytałem, że w innych modelach Samsunga jest podobnie ale o tym modelu nie słyszałem, żeby był uciążliwy. Najgorzej jest oczywiście wieczorem , kiedy jest cicho w pokoju ... W dokumentacji Samsung już pisze o brzęczeniu telewizorów plazmowych ale wydaje mi się to tylko zasłoną dymną.
Druga sprawa, to kiedy wybiorę tryb obrazu film, to często obraz jakby rozjaśnia się na ułamek sekundy, i tak co chwile przez co jest wrażenie jakby lekko mrugał (lu jakby ktoś w tle robił zdjęcia lampą błyskową). Czy ktoś się z Was z tym spotkał/rozwiązał problem?
Telewizor kosztował 1890zł, może jest to jakiś low end i nie ma co więcej wymagać?
 

meegace

New member
Samsung

Cześć.
Ja go kupiłem za 1999 na trybie film też jest taki efekt jakby migotania a co do brzęczenia to narazie jest to praktycznie niesłyszalne, ale powiem ci jeszcze że mój TV padł po 6 dniach od zakupu pękła matryca sama z siebie, wymienili mi matrycę na nowa i narazie chodzi. Interesuje mnie czy mozna w nim odpalic WISELINK wiesz coś o tym.
 

truman23

New member
Felerne Samsungi

mark27 napisał:
Kupiłem w MM model jak wyżej i od razu kilka pytań/uwag. W porównaniu do LCD Samsunga (37) ten model po prostu brzęczy. Najgorzej jest na jasnym tle (np. kanał UPC, białe tło i ciemne napisy). Czytałem, że w innych modelach Samsunga jest podobnie ale o tym modelu nie słyszałem, żeby był uciążliwy. Najgorzej jest oczywiście wieczorem , kiedy jest cicho w pokoju ... W dokumentacji Samsung już pisze o brzęczeniu telewizorów plazmowych ale wydaje mi się to tylko zasłoną dymną.
Druga sprawa, to kiedy wybiorę tryb obrazu film, to często obraz jakby rozjaśnia się na ułamek sekundy, i tak co chwile przez co jest wrażenie jakby lekko mrugał (lu jakby ktoś w tle robił zdjęcia lampą błyskową). Czy ktoś się z Was z tym spotkał/rozwiązał problem?
Telewizor kosztował 1890zł, może jest to jakiś low end i nie ma co więcej wymagać?



MIAŁEM TEN TELEWIZOR W DOMU Z TYM FAKTEM MIGOTANIA SIE SPOTKAŁEM I ZGŁASZAŁEM DO SERWISU TESTOWAŁEM TRZY TELEWIZORU TEGO MODELU I WSZYSTKIE MIAŁY TĄ PRZYPADŁOŚĆ
ZGŁASZAŁEM TO DO SERWISU TO WYSTAWIALI OCZY ZE JESZCZE NIE BYŁO TAKICH ZGŁOSZEŃ
ALE PRZYJECHALI ZABRALI NA SERWIS

PO TYGODNIU PRZYWIEZIONO MI GO I POWIEDZIANO ŻE WYMIENIANO JAKIES PODZESPOŁY ALE TO NIC NIE POMOGŁO I ŻE PROBLEM TKWI
W OPROGRAMOWANIU JAKI MA TEM TELEWIZOR I CZEBA CZEKAĆ NA
NOWY SOFT , I ŻE ZNAJA JUZ SPRAWE I WSZYSTKIE TELEWIZORY TEGO MODELU TAK MIGAJĄ NA TRYBIE FILM
PORAŻKA SAMSUNGA

I JESZCZE PODCZAS OGLĄDANIA SZCZELA U WAS TEŻ?
 

Orion123

New member
truman23 napisał:
MIAŁEM TEN TELEWIZOR W DOMU Z TYM FAKTEM MIGOTANIA SIE SPOTKAŁEM I ZGŁASZAŁEM DO SERWISU TESTOWAŁEM TRZY TELEWIZORU TEGO MODELU I WSZYSTKIE MIAŁY TĄ PRZYPADŁOŚĆ
ZGŁASZAŁEM TO DO SERWISU TO WYSTAWIALI OCZY ZE JESZCZE NIE BYŁO TAKICH ZGŁOSZEŃ
ALE PRZYJECHALI ZABRALI NA SERWIS

PO TYGODNIU PRZYWIEZIONO MI GO I POWIEDZIANO ŻE WYMIENIANO JAKIES PODZESPOŁY ALE TO NIC NIE POMOGŁO I ŻE PROBLEM TKWI
W OPROGRAMOWANIU JAKI MA TEM TELEWIZOR I CZEBA CZEKAĆ NA
NOWY SOFT , I ŻE ZNAJA JUZ SPRAWE I WSZYSTKIE TELEWIZORY TEGO MODELU TAK MIGAJĄ NA TRYBIE FILM
PORAŻKA SAMSUNGA

I JESZCZE PODCZAS OGLĄDANIA SZCZELA U WAS TEŻ?
No to ciekawe ,gdyz mam w/w model od 3ch miesiecy i nic nie migocze
/przynajmniej na tyle bym zauważył/,i... nic nie 'strzela',czy buczy! .
Wiem tyle,ze w trybie Film ,jesli nie ma sygnalu /np. podczas sluchania
kanalow radiowych/ to system wylacza automatycznie Panel.Czasem
jesli zrodlo wysyla naprzemiennie sygnal ,moze to objawiac sie migotaniem
panela,ale tylko na ciemnym obrazie...
Napiszcie jaka macie wersje oprogramowania w waszych PS42B450?
 

hali71

New member
Miganie na ciemnym tle.

Witam!Posiadam ten TV od listopada 2009 i zwróciłem uwagę na to miganie na ciemnym tle.Aktualizowałem firmware ze strony Samsunga ale to nie pomogło.Myślałem,że to problem mojego tv.Powinni coś z tym problemem zrobić.Zadzwonię do serwisu.Zobaczymy czy coś robią w tym temacie.
 

Filo

New member
Mój nie buczy ale czasem pyka, trudno to pykanie powiązać z obrazem. Takie pykanie jakby plastiku narażanego na gwałtowne zmiany temp. Planuję poluzować śrubki obudowy może robot montażowy przesadził :)

Mój sposób na migotanie:

Wyłącz tryb filmowy w opcjach obrazu z menu Obraz (nie mylić z trybem filmowym w głównym menu Obraz). Mnie to pomogło a negatywnych skutków braku tej opcji nie dostrzegam.
 

banan_85

New member
Witam
Karta graficzna NVIDIA GeForce 7000M / nForce 610M
z wyjsciem DVI-I i Samsung P42B4511B 2WXXU z wyjsciem VGA. Po podlaczeniu laptopa i przejsciu na tryb Pc w Tv plazma przechodzi w stan czuwania. Z gory dzieki
 

jayson

New member
Nie krzyczcie na mnie od razu...

Jestem posiadaczem Samsunga PS42B450 i chciał bym go podłączyć do komputera, i tu się zaczynają schody... Mianowicie mój "sprzęt" jest starszy od węgla kartę graficzną ma zintegrowaną czyli jakby jej nie było, ww telewizor ma wejście takie jak dla monitora czy taki kabel jak do monitora wystarczy??? bo trochę za proste mi się to wydaje do dźwięku osobny kabel tylko gdzie go wpiąć w tv bo w kompie są tylko dwie opcje to trafie ;)

Z góry dzięki za odpowiedź, wiem że ręce opadają od takich pytań ale od czegoś trzeba zacząć...
 

kesti

New member
Pierwszy raz

Jestem posiadaczem Samsunga PS42B450 i chciał bym go podłączyć do komputera, i tu się zaczynają schody... Mianowicie mój "sprzęt" jest starszy od węgla kartę graficzną ma zintegrowaną czyli jakby jej nie było, ww telewizor ma wejście takie jak dla monitora czy taki kabel jak do monitora wystarczy??? bo trochę za proste mi się to wydaje do dźwięku osobny kabel tylko gdzie go wpiąć w tv bo w kompie są tylko dwie opcje to trafie ;)

Z góry dzięki za odpowiedź, wiem że ręce opadają od takich pytań ale od czegoś trzeba zacząć...

Witam Osobiście podłanczałem kablem do monitora (VGA) i obyło sie bez najmniejszych problemów. Wcześniej przed podłonczeniem kompa do TV ustawiłem rozdzielczośc 1024na 768. Po kablu VGA jest tylko 60 Hz odświezanie TV zresztą pisze o tym w instrukcji. Jeśli chodzi o gry to nie przeszkadza te 60 Hz. Natomiast filmy wole obejżeć z dvd. Mam nadzieje że przez hdmi uzyskam 100 HZ. Wejście do dzwięku jest po lewej stronie przy wejściu VGA na minijacka.
 

jayson

New member
Jak ja ustawie 1024x768 to film bede ogladal klatka po klatce i to mnie martwi ale bede probowal i jak osiagne zamierzony cel to napisze co udalo mi sie zrobic

BLESS!!!
 

smk_80

New member
Mój nie buczy ale czasem pyka, trudno to pykanie powiązać z obrazem. Takie pykanie jakby plastiku narażanego na gwałtowne zmiany temp. Planuję poluzować śrubki obudowy może robot montażowy przesadził :)

Mój sposób na migotanie:

Wyłącz tryb filmowy w opcjach obrazu z menu Obraz (nie mylić z trybem filmowym w głównym menu Obraz). Mnie to pomogło a negatywnych skutków braku tej opcji nie dostrzegam.

witam
mam ten sam problem: po nagrzaniu tv zaczyna pykać plastik, napisz czy poluzowanie śrubek pomogło lub jak sobie poradziłeś z tym problemem.
 

jayson

New member
Witam,
Podłączyłem mojego rupcia (kompa) pod tv i jestem bardzo ale to bardzo mocno pozytywnie zaskoczony wszystko się samo poustawiało i dopasowało filmy gry i co tylko na 100%. Muszę się przyznać że miałem co do tego spore obawy ale ta dzisiejsza technika zadziwiła mnie po raz kolejny i to bardzo pozytywnie :D

Pozdrawiam.

BLESS!!!
 

jayson

New member
Pytanie o ustawienia

Ludziska mam pytanie jak poustawiać te wszystkie opcje obrazu i jasnosći i czego się tam da jeszcze poustawiać żeby cieszyć sie jaknajlepszym obrazem i kolorem??? Tyczy sie to dnia światła dziennego jak jest widno w pokoju i nocy gdy tylko delikatna lampka świeci???
Z góry dzięki za podpowiedzi ja się na tym nie znam a zanim sam do tego dojde to potrwa.

BLESS!!!:krol:
 

dzidek12

New member
Jak to jest z tą rozdzielczością w ps42b450?
Bo niby TV jest HD Ready a jego rozdziałka to tylko 1024x768 a HD ready to przeciez 1280x720 :???:
 
Ostatnia edycja:

jayson

New member
Albo taka albo taka dwie rozdzielczosci sa HD redy na rowni z tym ze w jednych modelach jest 1024x768 a w innych 1280x720 takze jest looz :D

BLESS!!!
 

sebastian935

New member
Witam wszystkich mam małe pytanie podobno można odtwarzać filmy muzykę i fotki w samsungu PS42B450B1WXXH po przez złącze serwisowe USB ale u mnie nic się nie dzieje jak włączę pendrive może ktoś z was mi pomoże dzięki wielkie z góry
 

diabeelek

New member
Możecie przedstawić swoje ustawienia tego telewizora tzn. obraz dźwięk tak aby było najlepiej, no i niestety też mam ten problem z trzaskiem plastików.
Bawił się ktoś z Was w trybie serwisowym?
 
Ostatnia edycja:

przemo55

New member
Możecie przedstawić swoje ustawienia tego telewizora tzn. obraz dźwięk tak aby było najlepiej, no i niestety też mam ten problem z trzaskiem plastików.
Bawił się ktoś z Was w trybie serwisowym?


Już pare miesięcy użytkuje ten tv i trzask plastiku nie przesadzajmy nie jest aż tak uciążliwy, a jest o nim wspomniane nawet w instrukcji. Spowodowane jest to nagrzewaniem się telewizora co siłą rzeczy delikatnie odkształca plastik a to powoduje dźwięki trzasków. Ja używam trybu film, oszczędzanie energii na niskie lub średnie zależy od pory, podświetlenie 5, kontrast 70, ostrość 20, jasność 50, gamma +3, kontrast dynamiczny raczej wyłączony czasami na niski, w balansie bieli zmniejszyłem czerwony do wartości 5. Takie ustawienia wyszły po kalibracji z komputerem i jest nieźle ;) Jedynie czarny mógłby być lepszy, choc mam niewielkie nadzieje, że po hdmi coś się jeszcze poprawi. Aha polecam filmy hd, wtedy dopiero tv pokazuje na co go stać
 

diabeelek

New member
Jak ja ustawiam obraz na "film" to te kolory nie są, żywe. Widzę, że dużo osób używa trybu film tylko nie wiem dlaczego, skoro w trybie standard te kolory są żywsze.
 
Do góry