Ps4 czy warto

matiEX

New member
Cześć i czołem,
Mam dylemat bo mam Xboxa one S, który docelowo miał ogrywać forze bo niby miałem nie mieć na nic innego czasu (dziecko,praca,dom, jak każdy). Posmakowałem w Monster Hunter World i wrócił młodzieńczy apetyt na długie wieczory (i noce) przy RPG. Jak zobaczyłem że w sumie najlepsze (i najładniejsze) RPG to w sumie na PS'a są to trochę pożałowałem wyboru. No ale sprzedać X'a nie sprzedam jakoś już mi szkoda i stwierdzam że kupię PS'a jeszcze. No i pytanie teraz czy mając TV 4K (LGk8100),tego X'a i apetyt na HZD,GoW itd szukać Pro czy zwykły slim sprawę załatwi? porównując XOS do XOX nie widać jakiegoś urwania i w tamtym momencie bez sensu było ponad 1k PLN dokładać. Pytanie czy to samo tyczy się PS4 i PS4Pro? Z góry dzięki za wyczerpanie tematu i gorącą dysputę [emoji6]

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
matiex
Jak masz tv 4k to różnica między one x a one x jest kolosalna. One x ma natywne 4K, a nie skalowane jak one s, obczaj to na tytułach typu Forza, Far Cry, RDR2. Na prosiaka masz 3 czy tam 4 normalne gry na wyłączność i nie przeczę bo dla Uncharted sam pożyczałem od brata konsolę.
 

Damaran

New member
Zasób gier dla wybranej konsoli na pewno robi swoje, nie ukrywajmy że w tym segmencie SONY naprawdę dało czadu i nie bez powodu wszyscy wyczekują nowego PS. XBOX ONE X przerósł swoje czasy moim zdaniem, a cenowo jest nieporównywalnie drogi do tańszego S który bije rekordy, także cenowe, ostatnio w Auchanie można było kupić nawet za 500-600 zł nowe konsole. Sam mam ONEX ale graczem już nie jestem, trafiła się promocja i kupiłem ale nie mam telewizora 4k. Wymienię go pewnie za jakieś 6 miesięcy, a wtedy już pewnie rzut beretem dzielił mnie będzie on nowego PS i nowego XBOX, które obie firmy zapowiadają.

W mojej ocenie zarówno wybór PRO jak i XOX będzie równie dobrym wyborem, chociaż XOX niby daje więcej frajdy wizualnej. Jednak decydujące powinno być raczej to, w co chcesz grać. Biorąc pod uwagę że zapewne na przestrzeni 12 miesięcy (nie śledzę tematu więc poszukaj w Google) pojawi się nowa generacja konsol, szukałbym jednego z w/w modeli po prostu w bardzo dobrej promocji.

Zasadnicze pytanie jakie bym postawił to jeszcze to ile gier Cię interesuje. Ja też napaliłem się że po kilku latach przerwy kupię sobie najnowsze tytułu i będę grał, a tu nie, Dirt 4, AC Syndicate i Unity, Gears of War i GTA 5 chociaż mam je już na X360. Więc nie gram w nowości a nawet jeśli to z rocznym opóźnieniem co by chociażby kupić je w rozsądnej cenie. Idąc za ciosem nowości, brałbym w ciemno XOX i za chwilę wymieniał na to co nowego pojawi się na rynku.

Telewizor 4k zachęca jednak aby brać XOX i tego bym się trzymał. Zwłaszcza, że XBOX oferuje chociażby KODI więc zyskasz też świetny odtwarzacz w pełni wspierający 4k z repozytoriów.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Dzięki za radę.
Uzasadnisz ?? :) czemu taki podział.
Do telewizora FHD wystarczy w zupełności podstawka. Co prawda gry będą wyglądały deko lepiej ale nie ma co liczyć na cuda i przeskok generacji. Slim spełni u Ciebie swoje zadanie. Miałem 3 lata wersję premierową konsoli i gdyby nie zmiana tv pozostałym przy facie. Zalety prosiaka są najlepiej widoczne na 10 bitowym wyświetlaczu z HDR.
 
Do góry