Ps4 czy warto

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jaka prezentacja, przecież to jakaś farsa była.
Takie występy mozna robić deweloperom, a nie graczom.
SSD, SSD i SSD, no i audio. Litości.

Pytanie gdzie obecnie jest Sony ze swoją PS5.
Jest jakiś powód tej zapchajdziury.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
SSD, SSD i SSD,
:D
637870873_836.jpg
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Właśnie miałem to wstawić :D Włączyłem prezentacje na chwilę i wszystko było o SSD. Rozumiem, że to ważne, ale dla casuala wystarczy tylko jedna grafika z różnicą w wczytywaniu gier i tyle :D Cała reszta zbędna.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Czyli Pakolo ponownie wybiera Xboxa bo Pakolo ma w d... exy, których do ogrania są po trzy na obie konsole:)
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Doczytałem trochę o PS5 i pomimo, że na papierze wypada gorzej to może zaskoczyć. Chociażby ten dysk o którym była duża część prezentacji. Transfer ponad 5GB/s to jakiś kosmos. Obecnie chyba nieosiągalny dla domowego PC (średnio śledzę temat obecnych trendów w PC). Jeden gość mówił o tym, że dzięki temu twórcy gier będą mogli podawać z dysku prerendery bez wykorzystywania mocy konsoli do ich liczenia. Podobno było o tym w prezentacji. Daje co całkiem inne spojrzenie na tworzenie gier i tutaj mogą mieć sporą przewagę. Kluczowa też będzie cena, którą Sony już nie raz mocno obniżało i to sporo poniżej kosztów produkcji. Wszystko wyjdzie w praniu, ale jedno jest pewne - będzie ciekawie.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Coś jest w tym mocnym SSD.Przed chwilą czytałem wywiad z jednym z twórców GTA 6,który twierdzi,że na nowym Xboxie nie jest już tak kolorowo i domy,samochody oraz przechodnie oddaleni ponad 10 metrów od postaci w grze,wczytują się na oczach gracza :mrgreen:
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ciekawa sprawa. Trzeba też pamiętać, że najładniejsza gra pod względem fizyki i grafiki to dla mnie Horizon Zero Dawn i to wszystko na 4,2 TFLOPS. PS5 to ponad 2x większa moc obliczeniowa, do tego ten dysk i to sprawia, że nie mogę się doczekać drugiej części tej gry czy takiego Cyberpunka. Twórcy tego ostatniego tworząc Wiedźmina zrobili grę która po kilku latach od premiery dalej jest w ścisłym topie pod względem grafiki, a po kilku patchach zyskała też świetną optymalizację. Słabe PC, One S czy Switch, wszędzie wygląda całkiem ładnie. Dawać mnie te konsole :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry