PS4 BF4 odpowiednia kalibracja

sigonik

New member
Witam Państwa przeplatając się po forach telewizyjnych postanowiłem napisać tu bo myślę że posiadacze konsoli będą lepiej obeznani, otóż od pewnych miesięcy borykam się z problemem telewizora który wydaje mi się jest źle skalibrowany pod playstation 4, posiadam telewizor Samsung LE37C650 który mam nadzieje być dobrym sprzętem bo jakość obrazu w telewizji hd jest naprawdę niezła.

Gram ogólnie w BF4 i gdy patrzę na soczystość kolorów, w puszczanych filmach poradnikach na youtube to się czuje schorowany że nie mogę uzyskać takiego samego obrazu na swoim telewizorze, od kilku miesięcy cały czas cos próbuje przestawić a bo to źle to nie dobrze itd.

Na początku miałem problem z odcieniem czerni na mapach, porostu rzadko kiedy widziałem ludzi biegających w tym tle ale za to kolorystyka otoczenia była naprawdę niezła, ale stwierdziłem że pasuje coś z tym zrobić bo nie o to w tej grze chodzi żeby podziwiać tylko obraz więc postanowiłem na nowo coś poczytać i zmienić i udało się odcienie czerni i bieli są dobrze ustawione mam dobrą widoczność w tych barwach no ale na obecną chwile brakuje mi soczystości kolorów tła w nocy jak patrzę na te ustawienia to świetlówki w tv świecą na bardzo delikatną a zarazem mocną biel która wydaje mi się za bardzo zasłania kolory, niebo i otoczenie jest mdłe.

Chciałem coś pozmieniać mając obrazy testowe bo myślę że na pewno by mi to ułatwiło rozwiązanie problemu, znalazłem kilka na Internecie ze względu ze konsola nie czyta usb to ustawiałem w przeglądarce, no ale to nie jest to, bo nie można powiększyć obrazka na cały telewizor znalazłem oprogramowanie w iso "Burosch Display Basic" które trzeba wypalić na płytce dvd zrobiłem tak jak zalecali na stronach ale konsola nie widzi obrazu tej płyty nie wiem co mam zrobić żeby mi to ruszyło.

Może ktoś ma jakieś inne pomysły jak temu zaradzić może coś mam źle ustawione może musze iść do lekarza sam nie wiem

liczę na Państwa pomoc.

umieszczę też moje ustawienia w konsoli oraz tv

playstation

rozdzielczość automatyczna
zakres RGB pełny
zakres Y Pb/Cb Pr/Cr automatyczne
wyjście funkcji Deep Color automatyczne

tv Samsung

tryb gra

podświetlenie 14
kontrast 90
jasność 48
ostrość 40
kolor 35

ustawienia zaawansowane

tonacja czerni wyłączona
Kontras dyn. nisk.
głębia czerni, gamma 0
przestrzeń kolorów oryginalna
balans bieli all 25

opcje obrazu
ciepły 1
rozmiar dopasowany do ekranu
poziom czerni normalny
 
Ostatnia edycja:

radier

Member
Bez reklam
Zakres RGB dla TV ustawia się na Ograniczony. Jakbyś korzystał z monitora to dajesz Pełny. Wyłącz też kontrast dynamiczny.

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry