PS4 a LG 49NANO86

karolfgk

New member
Witam,mam problem z moim nowym LG 49NANO86,ogólnie wszystko wygląda git i fajnie ale na PS4 podczas grania w Fife obraz co chwilę jaśnieje i ciemnieje,bardzo dobrze widać to na murawie bo potrafi być przez chwilę aż jaskrawo zielona i zaraz widać jak powoli się przemienia w całkowicie szarą zieleń,idzie dostać oczopląsu :) na innych grach tego nie zauważyłem, ale może jest tylko nie aż tak widoczne bo tutaj idzie fajnie na murawie to zauważyć. Telewizję jak oglądam na tym samym trybie to nie ma tego problemu. Jeśli chodzi o tryb gra to nie używam go bo jest strasznie ciemny obraz,bawiłem się trochę regulacją ale nic nie pomogło. Ktoś ma jakieś pomysły ?
 

kodiusz

New member
Mam też ten telewizor od kilku tygodni i choć głównie służy mi jako monitor do PC to przetestowałem go też m. in. na ps4. Myślę, że twój problem w fifie to może być niesławne podświetlenie punktowe. To opcja którą najlepiej od razu wyłączyć. W ustawieniach obrazu, "opcje obrazu", "lokalne przyciemnianie LED" - to jest ta opcja z tego co pamiętam. Podświetla punktowo od dołu jaśniejsze obrazy (np biała piłka, jasne stroje Realu Madryt). Ogólnie trzeba się wgryźć mocno w opcje ustawień obrazu bo tam można wszystko dostosować. Ja też na ps4 nie grałem w trybie gry. Ale każdy z trybów można dostosować - kluczowe są ustawienia podświetlenia, jasności i kontrastu (w takiej kolejności w jakiej mają wpływ na jasność ekranu i nasycenie kolorów). Służę pomocą jeśli chodzi o ten telewizor bo uważam, że to bardzo dobry sprzęt ale nie do wszystkiego i wymaga dostosowania konkretnych ustawień do danego scenariusza. Ja na przykład zanim ustawiłem wszystko pod swojego PC - przeszedłem prawdziwą gehennę, szczególnie właśnie jeśli chodzi o jasność i wypalanie oczu. Musiałem znaleźć odpowiedni kompromis pomiędzy jasnością, nasyceniem kolorów i płynnością obrazu. Powodzenia!
 

karolfgk

New member
Świeżak trochę jestem w tym temacie, bo dopiero nie dawno zakupiłem tv nowszej generacji, ale trochę się pobawiłem i jest w miarę już. Może nie idealnie, może ten tv ma jeszcze większe możliwości, ale z czasem może dojdę do tego na 100 % :)
 
Do góry