PS3 zamiast Media PC

mr. fix it

New member
Witam
Planuje zakup PS3, w celu zastapienia nim w 100% media PC. Wiem ze PS3 moze odtwarzac filmy z DVD i BD, zdjecia, mp3 itd. Wiem tez o DivX-ach, napisach itd.
Interesuje mnie kwestia streamingu danych z peceta z Windows Media Server przez siec. Czy PSka bedzie w stanie wyrenderowac filmy z kontenerow .mkv (x264) streamowanych przez WMS??? Jesli nie to moze bedzie to w stanie zrobic linux postawiony na PS3 ?? Domyslam sie ze zwykle mpeg-i i divx'i puszczone siecia pojda bez problemu, ale mnie interesuja filmy HD w kontenerach .mkv (x264)
Dodatkowo mam pytanie odnosnie obslugi dyskow podlaczanych przez USB, przykladowo podlaczam dysk 500GB by trzymac na nim filmy etc. jak wyglada obsluga tego w linuxie i w PS3 SS ??
Wiem tez iz Linux postawiony na PS3 ma spore ograniczenia w dostepie do zasobow konsoli. Czy mimo to jest on w stanie odtwarzac filmy w Full HD ??
 

robotm

New member
Z linuxa to nie pomoge :(
Wiem tyle ze za malo pamieci w konsoli jest podobno dostepne
i o mkv i tym podobnych mozna zapomniec (przez linuxa).
Natomiast jesli chodzi o dyski podpiete na usb to ja podpinalem
160G 2,5" pod usb i nie bylo problemu - przy wiekszych moze tylko zasilanie
z usb nie wystarczac ...
Po drugie - pogugluj mkv2vob - fajny programik dzieki
ktoremu moje tversity strimuje 720p na konsole. Wady : jak chcesz bez napisow to przerobienie
filmu trwa kilka(nascie) minut - jak chcesz napisy to niestety musi transkodowac :(
A to trwa. Ale ... o czego mamy noc i kolejkowanie job'ow :p
 

AvataR

Banned
A jak moc z USB nie wystarczy to jak rozwiazac ten problem aby podlaczyc dysk np 500Gb i czy w ogole konsola taki zauwazy ?
 

bluray

Banned
PS3 jest bardzo słabym streamerem.
- po USB nie zobaczysz HDD w formacie NTFS i masz ograniczenie do 4Gb z FAT 32. Dużych plików HD więc nie zobaczysz
- mkv poza zakresem

Urządzenie które spełnia Twoje wymagania to DViCO 6500, ale jesr dużo droższe od PS3 (wczoraj w MM Marki PS3 40GB było za 1199 zł).
 

mr. fix it

New member
Pogoogleowalem jeszcze troche i trafilem na ladniutki Topic wyjasniajacy chyba wszystko odnosnie streamingu na PS3:
http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=158357

Szczegolnie zaintrygowal mnie jeden akapit:
By default, TVersity recodes everything not supported by PS3 to MPEG1, dont be surprised. MPEG2 and 4 much more demanding in terms of PC power for recoding. If you think your PC can handle it, you can change the recoding to mpeg2.
Co znaczy ze wszystko co TVersity przemieli, PS3 jest w stanie odebrac jako MPEG1, 2 lub 4. RIGHT? :mrgreen:
 

bluray

Banned
PS3 jest bardzo słabym streamerem
To skrót myślowy.
Chodzi o krótką listę odtwarzanych plików AV.
W sieci jest cała masa przeróżnych kombinacji kontenerów, kodeków.
Jest totalny chaos.
Każdy może obecnie np. w Nero 8 dokonać authoringu na kilkadziesiąt sposobów. A tylko kilka z nich jest przyjaznych dla PS3.
SONY celowo nie tworzy aplikacji PS3 Media Server aby zapobiec odtwarzaniu "nieurawnionych" kopi AV.
W sieci pełno jest już ripów BD w kontenerze AVCHD. No i co się okazało ?
Ano, że na nośniku DVD DL zmieścimy doskonałej jakości każdy film HD.
Co to dowodzi ?
Ano, że cały szum p.t.: Bluray to jeden wielki KIT.
A SONY zainwestowało straszną kasę w ten system.
Tłocznie, nośniki, playery.
I teraz widać, że to się może nidgy już nie rozwinąć.
Także za sprawą rewelacyjnego rosyjskiego kontanera MATROSKA *.mkv.

Jeżeli SONY na PS3 doda możliwość odtwarzania mkv to będzie to początek końca BluRay-a.

Ale 1920 x 1080 to nie wszystko.
Największym problemem jest dźwięk dookłlny zwłaszcza HD.
Wspomniany w poprzednim poście DViCO 6500 (czyta 0 streamuje pliki m2ts zrzucone z BD przez AnyDVD na HDD bez problemu) ma wkrótce odtwarzać kodeki Audio HD. I to będzie wielki przełom. Czekamy.
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Problem matroski (.mkv) dla PS3 rozwiązuje znakomity program tsMuxer (także o rodowodzie rosyjskim). Pozwala on przekształcić format .mkv na Blu-ray lub na .m2ts z czym PS3 radzi sobie znakomicie. Program ten pozwala także do plików .m2ts załadować dwa strumienie audio podobnie jak to się robi przy .mkv. Przy odtwarzaniu pliku .m2ts z dwoma strumieniami audio np. na playerze Tvix jednym przyciskiem na pilocie można wybrać ten, którego się chce słuchać. Rozwiązany jest też problem napisów. Można więc powiedzieć, że rewolucja już się dokonała. TsMuxer działa bardzo szybko i oczywiście nie przekodowuje strumieni a więc nie ma żadnej utraty jakości. TsMuxer jest bardzo przydatny też przy edycji własnych filmów z kamery HD ale o tym bliżej piszę w wątku w dziale Kamery.
 
Ostatnia edycja:

mr. fix it

New member
Ok dzieki chlopaki za wyczerpujace odpowiedzi! :eek:k:Widze ze moge spokojnie kupowac PS-ke - zona postawila warunek, ze moge kupic jak bedzie na niej mogla ogladac swoje filmy, DVD i BD to od razu wiedzialem ze nie bedzie problemem, DivX tez "sam sie rozwiazal" w grudniu 2007, zostalo tylko .mkv itp wynalazki ale widze ze tzw. community zadbalo juz o odpowiedni toolset do tego typu formatu i wystarczy wybrac sobie pasujace. THX jeszcze raz :)
 

AvataR

Banned
To skoro PS3 nie obsluguje partycji NTFS na zewnetrznym dysku twardym to fikcja kompletna jest to ze mozna zgrac gre z BlueRay na Hdd podlaczyc przez USB i ja uruchomic ?? Nie wiem jak wyglada struktura plikow w grach PS3 ale nie wierze jakos aby wszystkie byly ponizej 4 gb :p

Niedawno slyszalem jakas plotke ale teraz wlasnie chyba zostala zdementowana ;) ?
 

szakal9999

New member
A gdzie ty wogóle słyszałeś, że można?? To, że nie można gry BD zrzucić na dysk wiadomo było od początku.
 

szakal9999

New member
Na płycie BD nie ma raczej systemu FAT, więc pliki raczej mogą przekraczać 4GB. Fat jest tylko do obsługi dysków zewnętrznych, sama konsola używa własnego systemu plików. Płyty BD, też pewnie mają własny system plików, ale nie czytałem specyfikacji, to nie mogę powiedzieć na 100%. linuxy do niedawna też nie obsługiwały NTFS, teraz już raczej większość to robi. Może kiedyś wyjdzie update do PS3 który wprowadzi obsługę NTFS(ale nie wiem, jak się ma sprawa z prawami mictosoftu, bo tu może być właśnie problem).
Co do samego linuxa na ps3, to jak narazie jest to tylko fajna zabawka, bo jego wydajność jest daleka od ideału jak narazie.
 

johnwoo

New member
Również jestem żywo zainteresowany streamowaniem zewnętrznych napisów do filmów mkv do PS3... Próbowałem praktycznie wszystkich opisanych na forach metod i niestety wygląda że z softem 2.30 wielu osobom to nie działa po prostu, wyskakuje "corrupted data" przy ustawieniu w Tversity "always transcode" :/ "corrupted data" dostaje wtedy również dla divxów...

mkv2vob jest świetny, rzeczywiście działa streamowanie plików w HD (no ale bez napisów), czytałem jeszcze o programie o nazwie "SUPER" ale tego dopiero mam zamiar testować w najbliższym czasie, bo juz mam trochę powyżej uszu kłopotów z Tversity i PS3... A schodzi na to niemało czasu... http://www.erightsoft.com/SUPER.html

Ktoś tu napisał że od czego jest noc jak nie na transkodowanie filmów z napisami :/ No ale prawda jest taka że traci się na jakości filmu, miejscu na dysku, no i przekodowanie trwa jak dla mnie strasznie długo, a kompa mam tam gdzie śpię więc średnio mi się to podoba. No i sporo filmów mam już nagranych na płytki więc podwójnie mi się to nie podoba :/

Gdyby komuś udało się uruchomić zewnętrzne napisy niech się pochwali na tu na forum, myślę że wszyscy będą mu niezmiernie wdzięczni...
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Przecież już napisałem, że program tsMuxer załatwia wszystko tzn pozwala przkształcić plik .mkv w strukturę Blu-ray (BDMV), z którą PS3 radzi sobie świetnie. Jeżeli przy remuxowaniu strumieni umieści się strumień subtitle (.srt) to w pliku .m2ts będzie video (h.264) oraz audio (np. AC3) i oczywiście subtitle. Jeżeli w .mkv był już .srt to tylko należe remuksować. W każdym przypadku jest to proces bardzo szybki.Teraz trzeba tylko, aby PS3 zidentyfikował to jako AVCHD. Najprościej byłoby nagrać wynik na płytce DVD (UDF 2.5) lub na dwóch płytkach jeżeli to jest potrzebne (w tsMuxer można też dowolnie dzielić). Wygodniejsze oczywiście jest nagranie wyniku na dysk zewnętrzny i podpięcie go do PS3 ale zgodnie ze sztuką obsługi takich dysków i struktur AVCHD. W sieci jest wszystko opisane. Mnie napisy w filmach nie interesują ale skoro zostałem wywołany więc postanowiłem sprawdzić jak to działa i sprawdziłem. PS3 wyświetla napisy. Pamiętajcie tylko, że na dysku muszą być zmienione nazwy wszystkich plików ze struktury BDMV otrzymanej z tsMuxera zgodnie ze specyfikacją AVCHD (8.3) czyli rozszerzenia czteroliterowe trzeba pozamieniać na stosowne trzyliterowe, katalog AVCHD umieszczony na root i.. No ale starczy. Jeżeli ktoś jest zainteresowany i wie czym to można zrobić to dojdzie do wszystkiego.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ten sposób to dopiero stwarza problemy.

Jeśli nie masz filmu w rozdzielczości dokładnie 1080 lub 720 pionowych linii to otrzymasz piękny zielony pas na dole ekranu dopełniający brakujące linie.

Jak wiadomo filmów dokładnie w takich pionowych rozdzielczościach praktycznie nie ma dostępnych a jedyną radą na to jest ponowne kodowanie filmu do wymaganej rozdzielczości - to już lepiej hard-kodować napisy korzystając z MKV2VOB.

Pozdrawiam,
 

sidnej

New member
hmm przeczytałem cały ten wątek i ciągle mam problem, mam filmik blu ray na dysku twardym i nie wiem jak go mam zestrimowac na ps3 abym mógł sobie go odtworzyc poprzez ps3 (jak to podpina za pomoca tversity to ps3 tego nie widzi)
czy ktos może to tak po chłopsku wytłumaczyc?
 

sidnej

New member
katlog BDMV>W NIM KATALOGI> BACKUP,BDJO,CLIPINF,JAR,META,PLAYLIST,STREAM, największy katalog to stream i ma tam mnóstwo plikow z rozszerzeniem m2ts.

Miałem (mam ) nadzieję że poprostu da sie to jakos zestrimowac na ps3 tak aby ps3 widzialo to tak jakbym wlozyl do niego plyte BR, bo niestety moj pc nie radzi sobie z odtworzeniem tego (rwie przycina)
 
Do góry