PS3 z Bravia Sync + Amplituner + TV Sony

yarok

New member
Witam,
Przymierzam się do zakupu PS3 Slim oraz amplitunera Sony STR-DN1000, mam już TV Sony 40W4500. Mam pytanie odnośnie funkcjonalności bravia sync - czy jak podłączę ps3 do amplitunera po hdmi, a ampli po hdmi do tv to czy bedzie mozliwość sterowania ps3 przez pilota do tv? Czy konsola musi byc podlaczona bezposrednio do telewizora zeby bravia synca działała?
Druga kwestia - czy jak konsola jest połączona po hdmi z TV to czy audio jest wysyłane przez optical?
Ogólnie chodzi mi o uzyskanie dzwięku 5.1 oraz sterowania poprzez bravia sync przez jakiekolwiek połączenie PS3 Slim, ampli,TV :)
Pzdr,
JM
 

cyber78

Member
Bez reklam
na pierwsze ci nie odpowiem, ale jak sprawdzisz to napisz - będzie info dla innych.
na drugie - jak podłączysz PS3 z TV po HDMI to w ustawieniach dźwięku możesz wybrać, czy audio ma iść po HDMI czy po Optical (i można jeszcze ustawić, że główne wyjście dźwięku jest po Optical a po HDMI dodatkowo idzie stereo).
Pamiętaj że BraviaSync działa tylko na PS3 Slim, i po optyku puścisz dźwięk tylko 5+1 do ampli, a po HDMI puścisz 7+1.
 
Do góry