PS3 + x264

actchris

New member
Z nowym firmvare nie ma problemu a odpalanie filmów w Divx ale ciagle nie można odpalać filmów HD kodowanych x264.
Jest na to obejście czyli konwertujemy klik .MKV na .VOB i nie tracąc jakości mamy obraz w 720p albo 1080p tylko jest prolem, jak to przenieść na PS3 ? pliki które powstają są za duże i nie mieszczą się na płycie DVD tak samo nie ma ma szans na odpalenie z np. Flasha bo trzeba by go sformatować w NTFS którego PS3 nie widzi.
Teraz pytanie co zrobić żeby to nagrać tak żeby PS3 to widzało ?? a może jest jakiś prosty sposób na podzielenie pliku .VOB na dwie części ??
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Jak podłączy się kartę pamięci formatowaną FAT32 do PS3 (bezpośrednio lub przez czytnik z USB) to są widoczne wszystkie pliki i można je odtwarzać (o ile dla PS3 są odtwarzalne) lub przekopiować na dysk wewnętrzny. Ja używam 8GB SDHC. Niezależnie od tego przecież sam plik .mkv można bez problemu dzielić (np MKVMergeGUI - w menu Global enable splitting)
 

gnom

New member
Trzeba poszukac programu mkv2vob. On sam konwertuje pliki z mkv do vob i daje mozliwosc automatycznego dzielenia plikow na max po 4 GB (FAT). Pytanie z innej beczki : Mam komputer polaczony z routerem przez kabel, a PS3 laczy sie z routerem przez wifi, czy komus w takiej opcji tez tak wolno kopiuja sie pliki PC-PS3 ?
 

szakal9999

New member
Nie wiem, jak to jest, ale ten dysk w PS3 to nie działa za szybko (przynajmniej u mnie). a co do kabel/wifi, to jak masz wifi "B", to masz prędkość max ok 1.5MB/s w G jest już ok 7MB/s więc może tu jest pies pogrzebany.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
gnom napisał:
(...)
Pytanie z innej beczki : Mam komputer polaczony z routerem przez kabel, a PS3 laczy sie z routerem przez wifi, czy komus w takiej opcji tez tak wolno kopiuja sie pliki PC-PS3 ?

Oczywizda.

Pozdrawiam,
 

pawlak42

New member
witam panow....
z tego co wyczytałem to najlepszy jest mkv2vob wersja 2.0.5
nie jestem najlepszy z angielskiego ale wyczytałem, że radzi sobie nawet z napisami!!!!!!!!!
jednak za cholere nie moge tego zrobić:-(((( kto mi napisze jak to zrobic krok po kroku?????? bo jeszcze kilka dni walki z tym czymś i wyląduje w pokoju bez klamek:)) chyba że jakieś inne propozycje jak uruchomić plik mkv z napisami na ps3???????????
http://forum.doom9.org/showthread.php?t=131782
tutaj jest link z którego wnioskuje, że radzi sobie z napisami prosze o pomoc pomoc pomoc
pozdrawiam
 

gnom

New member
Napisy musza byc z rozszerzeniem SRT, musza byc w jednym katalogu z filmem oraz posiadac ta sama nazwe co plik wideo np: film.mkv - napisy film.srt
 

kzfr

New member
pomoge Ci jak to przenieść - instalujesz webserv'a na kompie , wrzucasz do swojego folderu i w przeglądarce wpisujesz np. (u mnie) http://192.168.0.17/~kzfr/ reszta wygląda jak ftp klikasz zapisujesz oglądasz

wiadomo folder i ip możesz mieć inne pzdr

jezeli dziala , robisz to samo w ps3 no chyba ze nie masz jak podlaczyc kablem sieciowym ps3 z pc
 
Do góry