PS3 + wieża stereo (AUX)

Forest89

Active member
Bez reklam
Witam. Czy do PS3 da się jakoś podłączyć wieże stereo na AUX-a? Dodam, że mam starą wieżę, więc żadnych cefrowych wejść nie ma.
 

Bambolo82

Banned
Chyba tak. Chinchami. Wieża ma pewnie wejścia chinch L i R. Bedziesz mieć stereo. W opcjach XMB PS3 ustawisz sobie wyjście audio na stereo chinch, a na HDMI obraz i tyle.
 

lexo

New member
Dlaczego masakra? Ja miałem jak dotąd połączenie stereo i nie narzekam. Fakt, że do gier lepsze 5.1 niż stereo ale moim zdaniem stereo lepiej wypadnie w filmach i grach niż 5.1 w muzyce. Do muzyki żadna cyfra nie da ci tego co dobry analog.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
No to do muzyki PS3 z pewnością się nie nadaje - za głośno szumi, szczególnie, gdy muzyka gra cicho (nie jest to zabójczy dźwięk X360, ale jest słyszalny)...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
lexo napisał:
Dlaczego masakra? (...)
Ano dlatego, że mówimy tutaj o sprzęcie HD, więc jeśli już nie mamy sprzętu do HD audio typu DTS HD MA czy Dolby TruHD to wypada mieć chociaż podstawowe minimum czyli sprzęt z obsługą DTSu.

Pozdrawiam,
 

Forest89

Active member
Bez reklam
No właśnie ja się jeszcze kina nie dorobiłem ja dźwiek z wieży na pewno jest potężniejszy niż ten z TV.
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Całe życie ludzie grali w stereo, a wcześniej w mono z małych głośniczków w 14 calowych telewizorach, że dźwięk ledwo było słychać (że nie wspomne o grach bez dźwięku) i nikt nie narzekał, że nie ma dźwięku 5.1/7.1 ;)
Dźwięk przestrzenny jest miłym dodatkiem, nadającym "realizm", ale to bardziej dodatek (oczywiście dający dużu, dużo frajdy, czasami więcej niż cała gra) niż konieczność, przydatność. Podstawia to to co widzimy, więc nie ma się co nabijać z osób co "grają w gry stereo" :eek:k:
Co innego filmy, ale tu też jak dla mnie ważneijsza jest fabuła, nastrój niż koniki stukające z prawej, muzyczka z lewej strony
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
To jest tak: przejście na wyższą jakość jest przyjemne, ale spadnięcie do gorszej jest znacznie mocniej odczuwalne...
 

mietek099

New member
gadulinho napisał:
Co innego filmy, ale tu też jak dla mnie ważneijsza jest fabuła, nastrój niż koniki stukające z prawej, muzyczka z lewej strony
Dokładnie. Ja twierdzę, że oglądając DOBRY film nawet na ekranie większego telefonu komórkowego i tak zrobi on na nas wrażenie ;) Grunt to fabuła, ujęcia i efekt końcowy. Oczywiście dobry dźwięk podkręca klimat, ale IMO jest to sprawa drugorzędna.
 
Do góry