PS3 wcale nie jest bezawaryjne, pytanie o Niemiecką gwarancje MM

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Dzisiejszego dnia, w moim półtora rocznym play'u 3 wysiadł laser. Zdziwiło mnie to bo grałem naprawdę bardzo, ale to bardzo mało z racji studiów i posiadania komputera ( mniej więcej tyle co kiedyś na x1 przez dwa miesiące ) a tutaj taki zonk. W zasadzie to zdążyłem przejść jedynie killzona 2 :(

PS3 miałem kupioną w Niemieckim Media Markt, ver 60 GB jeszcze z kompatybilnością wsteczną i moje pytanie odnosi się do gwarancji, czy w PL uznaje się niemiecką gwarancje ps3 ? Słyszałem coś o Europejskiej gwarancji ale nie wiem jak to jest dokładnie. Jeśli gwarancja mnie nie obowiązuje to gdzie mógł bym wysłać swoje ps3 w celu naprawy, jakiś telefon czy coś ?. Nie wiem już co robić :(
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Sony daje na PS3 ROK gwarancji, także po ptokach (chyba, że na Niemcy było inaczej). W przeciwieństwie do Polski, w DE nie obowiązuje "ustawa konsumencka" (tam nawet na auto jest 6 miesięcy na "rozruch")... Przynajmniej nie taka jak w PL.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
OK dzięki. To w takim razie faktycznie po zawodach. Mam tylko dowód zakupu z media marktu ale pewnie jest jak mówisz, i na moją konsole też był tylko jeden rok. Poczytałem teraz trochę o serwisie ich konsol i mają tyle wyjątków że nawet przez obecność kurzu mogą odmówić gwarancji, mimo że to logiczne że ta go sama zasysa. To chyba ostatnia rzecz jaką kupiłem z ich firmy, konsola prawie wogóle nie odpalana a i tak się popsuła :p. Nic może naprawię tą ps3 na własny koszt i sprzedam razem z 10 grami, ktoś wie ile może kosztować taka wymiana lasera ? :???:


edit
Szwagier w Niemczech pofatygował się do MM. Pomimo że konsola już ma więcej niż rok to powiedzieli że będę miał do wyboru nową albo oddadzą kasę, całe 599 euro :))). Czyli jednak dobrze że kupiłem w Niemczech, na kasę trochę poczekam ale w Polsce został bym z niczym:mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Tylko taki laser bez odpowiedniej kalibracji w ogóle nie śmiga - ktoś pisał o tym na forum.

Niemcy są sporo przed nami więc i opcje gwarancyjne z pewnością mają lepsze.

Pozdrawiam,
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
zorkadar - dzięki za linki, około 400 zł za naprawę to świetna propozycja ale mając do wyboru całkowity zwrot pieniędzy w Niemieckim MM nie mam się co zastanawiać. Wezmę tą kasę i kupie w PL nówkę PS3 (co prawda bez BC) ale ile jeszcze kasy mi zostanie :eek:k:.

Masta_J - opcje chyba te same, tylko traktowanie klienta inne
 
Do góry