PS3 vs. BD

asoz

New member

Redundantor

New member
Dzięki za ten wątek. Od tego trzeba było zacząć.

Pozwól, że zacytuję wybiórczo :)

hazbi napisał:
Mam pytanie, czy mając PS3 naprawdę warto kupować drugi odtwarzacz BD? Czy jest aż tak kolosalna różnica w obrazie np jak miedzy dvd a bd? Coś nie chce mi się wierzyć żeby to była różnica "usprawiedliwiająca" kolejny wydatek. No chyba że ktoś chce "podnieść swój status":p w towarzystwie albo jest prawdziwym maniakiem obrazu i nowinek;)

i odpowiedź kogo?

asoz napisał:
Nie, do obrazu bym nie dopłacał.

Więc jak to w końcu jest?

Ok. Ale na poważnie. Podstawowa różnica pomiędzy nami tkwi (jak zawsze) w tym, że rozmawiamy o dwóch różnych rzeczach, chociaż wydaje nam się, że tak nie jest.

1. Pierwsze primo - ja twierdzę, że PS3 to bardzo dobry odtwarzacz blu ray
2. Drugie primo - Ty twierdzisz, że są lepsze odtwarzacze BD niż PS3.

Ja się z pkt 2 zgadzam, a Ty z punktem 1?

Pozdrawiam dobrego dyskutanta (nie obrzuca błotem przy byle sprzeczce) :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
gdy kilka lat temu konsola weszla na rynek jej cena byla praktycznie taka sama jak odtwarzaczy stacjonarnych- wybor wydawal sie prosty...
na dzien dzisiejszy sprawa wyglada nieco inaczej- jesli ktos ma czas i ochote na granie kupi konsole ,a przy okazji ma odtwarzacz bd
jesli ktos potrzebuje odtwarzacz ,a gry go nie interesuja - kupi odtwarzacz - proste !
czy potrzebny jest procesor cell ,wiatraki i 200w poboru mocy ,zeby odtwarzac filmy ?! mysle ze niekoniecznie....po cholere to wtedy komu potrzebne ?!
z drugiej strony- na odtwarzaczu stacjonarnym nie zagrasz !
ps3 nie jest zlym odtwarzaczem, ale bez przesady nie jest to "cudo wszechczasow"...! poprawki softwarowe tez nie sa zadnym argumentem,bo po pierwsze kolejne czesto poprawiaja bledy poprzednich , a po drugie do odtwarzaczy stacjonarnych rowniez sa wypuszczane
tak na marginesie- czytalem watki i posty w ktorych uzytkownicy ps3 pytaja sie jaki odtwarzacz BD stacjonarny kupic pomimo iz posiadaja konsole... nie czytalem natomiast wypowiedzi ,w ktorych ktos pisze ,ze pomimo posiadania odtwarzacza BD chce kupic konsole zeby uzyskac lepsza jakosc i funkcjonalnosc....
 

asoz

New member
Wydawać kolejne pieniądze, aby mieć tę różnicę w obrazie - nie warto.
Wydawać kolejne pieniądze, aby mieć tę różnicę w obrazie i w dźwięku - warto przemyśleć.

Dla mnie jest tylko jedno Primo - PlayStation 3 to najgorszy odtwarzacz BluRay, tak przypuszczam - pod względem osiągów :D . Tyle tylko, że różnica pomiędzy najgorszym a najlepszym jest mała. ;)


Również Pozdrawiam.
 

Redundantor

New member
PS3 ma już kilka lat. Nie twierdzę, że jest najlepsza, ale Twoja teza o najgorszym BD dość ryzykowna. Zwłaszcza, że porównujesz z ... 1.

;)
 

macek

New member
Bez reklam
no to ja wkleje test kolegi ktory tez udziela sie na tym forum.

Przeprowadziłem ( w gronie kilku osób) ślepy test LPCM/Dolby TrueHD/dts MA.
Dane techniczne:
materiał: http://www.demo-world.eu/demo-dvds/hi-defi...erence-disc.php
cena: 100 usd
http://www.cdjapan.co.jp/detailview.html?KEY=QVDB-1003

- płyta BD "Hi-Definition Reference Disc Blu Ray"
The Earth (3:27) PCM 7.1 / DTS-HD 7.1 / TrueHD 7.1
- rip z w/w po AnyDVD do m2ts (do przekazywania w formie bitstream)
playery:
PS3 - LPCM soft decoding HDMI 1.3
Dvico 6500 - bitstream HDMI 1.3 z tego playera wychodził bitstream na ONKYO.

AV controller:
ONKYO PR-SC885 HDMI 1.3
sygnał zbalansowany po XLR do monitorów aktywnych średniego pola: AEON APS

Wnioski:
[1]
LPCM zdecydowanie najwierniejszy !!!
DTS MA - bardzo ładny dźwięk, podbajerowany. Po prostu mało wiarygodny efekt pod publiczkę.
Dolby TrueHD gdzieś po środku.

Próbka to nagranie na żywo orkiestry symfonicznej w niepełnej wersji.
Widoczne najlepsze mikrofony na świecie.
(Nie znam się na mikrofonach studyjnych ale jeden z gości to spec w tej dziedzinie i absolwent Akademii Muzycznej F.Ch wydział reżyserii dźwięku, aktywny zawodowo).

[2]
Jakość dekodowania dstMA i DTHD do LPCM:
Żadnych uwag. Żadnej ingerencji w parametry dźwięku nie stwierdziliśmy.
Zachowane zostały odmienności LPCM/dtsMA/DTHD wymienione wyżej.
Wielkie brawa dla PS3.
Dla mnie pada mit o jakiś stratach w jakości dżwięku po zdekdowanu softwarowo na pokładzie PS3.
LPCM rules.
 

z3

New member
Bez reklam
Bartinio napisał:
nie zrozumiales mojego posta , nie szkodzi

testy i opinie uzytkownikow mowia co innego , widocznie ty musisz byc "koneserem" z prawdziwego zdarzenia
Po pierwsze kolego Bartinio nie obrażam Cię, więc nie życzę sobie tego. Jak chcesz to dostosuję się do Twojego poziomu wypowiedzi.

Po drugie oświeć mnie czego nie zrozumiałem bom ciemna masa wychodzi na to. Wytłumacz mi cóż zawarłeś w słowach, że jest tak skomplikowane, iż nie mogę tego pojąć:

problem to masz ty , gdybym wyladowal 3 tys na odtwarzacz BD tez bym usilnie staral sie dowiezc jego wyzszosci nad PS3, naszczescie inne wnioski wysuwaja sie po zaznajomieniu z tematem z innych zrodel.



@macek

To wg mnie mówi tylko jedno, że jak ktoś sam nie porówna 2 rzeczy to nie może wyrobić sobie o tym zdania w tym przypadku. Jest to kolejna zwykła opinia i nic nie ma wspólnego z testem, dopóki nie przedstawi tego ktoś z autorytetem w testach.

Pozdr
 
Ostatnia edycja:
D

djrobus

Guest
Ręce i palce opadają drodzy koledzy: "easy";)

Grasz i oglądasz-PS3
Oglądasz i grasz-PS3

Tylko oglądasz-PS3-szybkie wczytywanie filmów BD (plus b.dobry upscal formatu DVD), kwestia ceny.
Cena-wiadomo-PS3 jest niewątpliwie droższa od najtańszych odtwarzaczy BD.
W opcji oglądania tylko filmów o PS3 zapomnijcie.


Z tym dźwiękiem to smakosze dźwięku przestańcie. LPCM z PS3 po HDMI jest ok!
 

lbk

New member
Strasznie się czyta tę przpychankę ;)

Mimo, że posiadam ps3 od dawna, zakupiłem także dedykowany odtwarzacz BD. Po pierwsze, nie widzę sensu pożerania 200W (a może i więcej) prądu podczas oglądania filmu. Po drugie, mimo wszystko, wycie wiatraków przeszkadza szczególnie przy cichych scenach. Po trzecie - nie muszę ręcznie przestawiać trybów obrazu w tv, gdyz konsola i BD są na innych wejsciach. Po czwarte - odtwarzacz ma normalnego pilota i bezproblemowo współpracuje z Harmony One Logitecha.
Różnice w jakości obrazu i dźwięku pominę, gdyż nie posiadam high endowego odtwarzacza, aczkolwiek bitstream jakoś lepiej "współpracuje" z amplitunerem.
Przewagą ps3 jest na pewno szybkość działania i wczytywania płyt.
 

Redundantor

New member
Każdy pisze to samo, a autor postu już chyba dawno stracił zainteresowanie tematem. A tak gwoli ścisłości PS3 potrzebuje ok. 120 W (nie żadne 200 lub więcej - jest tak już od wersjii 40GB). Odtwarzacz blu ray 30 - 40 W (3, 4 razy mniej).

Co do wiatraków = też większość je posiada.
 

Jussi

New member
Bez reklam
Ja wam powiem, ze poszukiwalem sprzetu w znakomitej wiekszosci do ogladania filmow i i tak wybralem PS3, z czego jestem bardzo zadowolony.

Nie chodzi nawet o sama jakosc ale o mozliwosc przenoszenia plikow przez dysk USB, jak rowniez ogladania filmow z internetu z napisami (po przerobieniu oczywiscie).

Nie posiadam sprzetu wysokiej klasy, ale tez widac nie posiadam oczu wysokiej klasy poniewaz z jakosci jestem bardzo zadowolony.

Stad uwazam, ze jesli ktos nie dysponuje duzym pokojem przystosowanym do kina domowego, ani wielkim telewizorem lub projektorem, gdzie moze i mozna byloby dojrzec roznice pomiedzy odtwarzaczem a PS3 - to konsola to bardzo dobry wybor.

Jesli ktos jest nastawiony tylko na filmy i tylko i wylacznie na Blu-Rayu, to niech bierze tani odtwarzacz, wkladasz plyte naciskasz play i ogladasz.
 

ps_user

New member
Bez reklam
Napisano z N96 ;)

Czyżbyś pisał z przeglądarki PS3 że zabrało ogonków?
P.S. Taka ironia do twojego bannera :twisted:
 
Ostatnia edycja:
Do góry