PS3 vs. BD

bojki

Member
Witam,

Prosze o rade:

Czy kupic PS3 czy osobny odtwarzacz Blue Ray?

Jak PS3 sprawdza sie jako odtwarzacz?
Głównie ogladał filmy. Granie owszem, jednak nie tak czesto.

Pozdrawiam
Piotr
 

Redundantor

New member
Sprawdza się. Będziesz zadowolony. Jedyna drobna wada to wiatraczek (czasem szumi jak jest wyjątkowo ciepło).

Trzeba też wiedzieć, że PS3 nie puści jaki bitstream DTS HD Master Audio i True HD. Wyśle je za to jako lpcm (więc nie jest to problem). Ale nie ciągnijmy tego wątku bo na tym forum wszystko już zostało powiedziane.

Jeżeli jednak oglądasz tylko filmy - DVD, Bluray i te w plikach mkv. Nie chcesz dużo płacić, a grać nie lubisz to weź np.
Tu wiatraka niet, ale też nie pograsz.

Zadaj to pytanie na forum Blu-ray - dostaniesz odpowiedź o 180' odwrotną. Wybór nalezy do ciebie :)

Więcej argumentów właściwie w każdym poście na tej stronie.... więcej nie trzeba. Ja kupowałem PS3 zadając sobie dokłądnie to samo pytanie. Teraz nie żałuję.
 
Ostatnia edycja:

Vonorlik

New member
Witam,

PS3 jako odtwarzacz BD super sprawa.. jakoś i funkcyjonalnośc w jednym .bardzo polecam..

Co do wiatraków to nawet nie wiem kiedy sie włączają..
 

k0val

New member
w ps3 będziesz miał ciągle aktualizacje Blue-Ray razem z softem więc twój odtwarzać nigdy nie będzie w tyle z formatami i do tego możliwość grania i dobry upscaler dvd
 

asoz

New member
Dobry upscaler, ale nie rewelacyjny, do tego z BDP-LX71 może się chować.
Jakość obrazu z BD też lepsza na stacjonarnym, dźwięk LPCM także jest gorszy od bitstreama,
o PCM stereo nawet nie wspominam.
 

lexo

New member
No akurat wykorzystywanie PS3 do stereo to kiepski pomysł ale z drugiej strony żaden odtwarzacz BR nie zagra jak porządny CD więc ten argument nie ma wielkiej wagi.
 

Redundantor

New member
asoz napisał:
Dobry upscaler, ale nie rewelacyjny, do tego z BDP-LX71 może się chować.
Jakość obrazu z BD też lepsza na stacjonarnym, dźwięk LPCM także jest gorszy od bitstreama,
o PCM stereo nawet nie wspominam.

Czuć na odległość kolegę z wyłacznie stacjonarny BDP :)

3 stereotypowe wypowiedzi niepoparte żadnym sensownym dowodem. Powiem tak - jakość obrazu na wyjściu jest taka sama bo to sygnał cyfrowy. Znaczenie ma TV. Jak słyszę o wyższeości dźwięku bitstream od lpcm to mi się śmiać chce - chyba, że kolega jest nietoperzem :)

... a nie mówiłem.
 

k0val

New member
Warto zauważyć że w ps3 mamy dysk ,który zawsze możemy wymienić na większy bez straty gwarancji(ważne jeżeli chcemy przechowywać jakieś filmy).

Jeszcze może coś mniej znaczącego ale co mi się podoba i czego nie ma w wielu zwykłych odtwarzaczach blue-ray to sposób wkładania i wyjmowania płyt bez nędznej tacki.
 
Ostatnia edycja:

asoz

New member
Wiesz, gdzie jest twój problem, kolego Redundantor ?
Nie jesteś zbyt dobrze zorientowany w sytuacji. Bo gdybyś był, wiedział byś,
że posiadam zarówno PS3 i Pioneer'a LX71.

Także kto tu jak myślisz ma niczym niepoparte stereotypowe wypowiedzi, co ?
Ja czy Ty ?

Nie jest to jednak różnica warta dopłaty w sprzęcie poniżej 12-15 tyś za całość ( tv, ampli, kolumny itd.)
 
Ostatnia edycja:

Bartinio

New member
jestem po takim dylemacie ,po przeczytaniu paru testow i opini z roznych for, wybralem Ps3 , zapewniem cie ze zalowac nie bedziesz.

kolego asoz

problem to masz ty , gdybym wyladowal 3 tys na odtwarzacz BD tez bym usilnie staral sie dowiezc jego wyzszosci nad PS3, naszczescie inne wnioski wysuwaja sie po zaznajomieniu z tematem z innych zrodel.
 

Jussi

New member
Bez reklam
asoz napisał:
Dobry upscaler, ale nie rewelacyjny, do tego z BDP-LX71 może się chować.
Jakość obrazu z BD też lepsza na stacjonarnym, dźwięk LPCM także jest gorszy od bitstreama,
o PCM stereo nawet nie wspominam.

Musisz miec nadludzki sluch jesli slyszysz roznice miedzy LPCM a bitstreamem :)
 

Redundantor

New member
asoz napisał:
Wiesz, gdzie jest twój problem, kolego Redundantor ?
Nie jesteś zbyt dobrze zorientowany w sytuacji. Bo gdybyś był, wiedział byś,
że posiadam zarówno PS3 i Pioneer'a LX71.

Także kto tu jak myślisz ma niczym niepoparte stereotypowe wypowiedzi, co ?
Ja czy Ty ?

Nie jest to jednak różnica warta dopłaty w sprzęcie poniżej 12-15 tyś za całość ( tv, ampli, kolumny itd.)

Widzisz kolego, gdyby Twoja wypowiedź poparta była jakimiś argumentami, przykładami itp. to może bym się nie czepiał. Ale sam chyba przyznasz, że taka nie jest. A już w jaki sposób stwierdziłeś, że obraz jest gorszy to całkowicie nie mam pojęcia. Przecież sygnał cyfrowy na hdmi ma to do siebie, że nie jest modyfikowany. Czy PS3 modyfikuje kolory, rozdzielczość itp? No raczej nie. Czy ulepsza - też raczej nie (przynajmniej ja bym tego nie chciał).

Poza tym lpcm w PS3 właczam tylko do dźwięku HD. Do reszty (DTS itp.) lecę na bitstream - a czasem na lpcm. Różnicy nie ma żadnej. Zresztą nawet na tym forum ktoś ostatnio o tym pisał. Dlatego dla mnie to tylko stereotypy.
 
Ostatnia edycja:

asoz

New member
Widzę, że tu sami fanatycy Playstation, trudno...

Człowieku, o czym ty piszesz ?! Moja wypowiedź poparta jest testem, który sobie sam w domku przeprowadziłem. Twoja za to pobożnymi życzeniami, aby konsolka do gierek była równie dobra co dedykowany sprzęt do odtwarzania płyt.

Te inne źródła to takie wypowiedz jak twoja, bo pierwsze porównanie przeprowadziłem i opisałem na forum ja, jakiś czas temu. Jeśli chcesz abym Ci rozłożył dlaczego PS3 jest gorsze, proszę bardzo.

Obraz - Procesor Cell nie jest stworzony do obróbki obrazu tak jak np. Sigma lub spokrewniony z nią twór Pioneer'a siedzący w LX71. Nie będzie więc radził sobie równie dobrze. Jeżeli twierdzisz, że odtwarzacz BD tylko odczytuję obraz i go wysyła to tylko pogratulować.

Dźwięk wielokanałowy - Przy przesyle dźwięku PCM po kablu HDMI występuję efekt Jitter który kaszani nam dźwięk.

Stereo - Przypuszczam, że jakość toru cyfrowego ma wpływ na powstawanie Jitter'a. Ten tor bez wątpienia lepszy jest w LX71 więc i dźwięk jest mniej skaszaniony. Dodatkowo można sobie podłączyć odtwarzacz analogowo i wykorzystać, w przypadku LX71, zainstalowaną w nim całkiem porządną sekcją audio.

Masz, jak Ci nie pasują testy w "realu", to może zadowolisz się teorią.
 
Ostatnia edycja:

Redundantor

New member
No i widzisz - teraz argumenty ad personam. Standard.

Wybacz - jakoś nie widze tych Twoich testów w realu - raczej same "teorie", które pojawiały się juz 2 lata temu, a pisali je właśnie ci, którzy nabylu BD a nie PS3. Twój argument (a raczej wniosek z "testu" brzmi - "PS3 jest odtwarzaczem do dupy bo ja mam odtwarzacz za 3 tys. na którym oglądam filmy." Weź przestań... Co do nazywania mnie fanatykiem - czy ja piszę, że PS3 jest najlepsze?

Co do Twojego zdania dot. obrazu. Jak dla mnie marny bo znowy nie podajesz konkretnego przykładu, tylko walisz stereotypami: "procesor cell nie jest stworzony...". Bullshit. Jeszcze raz tłumaczę ci, że to o czym mówimy to obraz CYFROWY, nie analogowy. A więc procesor ma po prostu liczyć. Jak będzie się nazywał itp. nie ma znaczenia. Dla mnie wady PS3 dot. filmów wymieniłem w pierwszym moim poście. Więcej nie znam. No może jedna - kształt do dupy.

Pokaż mi próbki obrazu, zdjęcia itp. Dasz dowód - przyznam się do błędu.

"Jeżeli twierdzisz, że odtwarzacz BD tylko odczytuję obraz i go wysyła to tylko pogratulować." - tak twierdze, bo nie widzę różnicy pomiędzy moim ps3, a sony BD-S350 mojego kuzyna. Papka marketingowa mnie nie obchodzi, bo ona jest od tego, żeby wepchnąć to samo za więcej pieniędzy.

"Dźwięk wielokanałowy - Przy przesyle dźwięku PCM po kablu HDMI występuję efekt Jitter który kaszani nam dźwięk." - tzn. co konkretnie się dzieje? To?: http://www.homegardenandgift.org/2008/01/11/fixing-jitterjudder-picture-distortion-when-playing-blu-ray-on-playstation-3/ U mnie filmy działają, amplituner współpracuje. Czego chciać więcej. Czy mam gorszy obraz od Ciebie - nie sądzę.

Co do stereo - czy ja się w jakimkolwiek momencie wypowiadałem na temat stereo? PS3 do idealnego stereo równie się nie nadaje jak każdy blu-ray. Jakbym chciał słuchac stereo to bym kupił odtwarzacz CD+wzmacniacz. A kolega z początku pytał o filmy i tylko filmy.

Mam nadzieję, że kolejny Twój post będzie bardziej merytoryczny ...
 
Ostatnia edycja:

asoz

New member
Od razu zapowiadam, że to ostatnie, co tutaj napisałem - możesz nie odpowiadać, chyba, że czujesz taką potrzebę.

Redundantor napisał:
"Jeżeli twierdzisz, że odtwarzacz BD tylko odczytuję obraz i go wysyła to tylko pogratulować." - Tak twierdze, bo nie widzę różnicy pomiędzy moim ps3, a sony BD-S350 mojego kuzyna.
Ja w LX71 mam 5 ustawień obrazu, to, że PS3 nie ma żadnego to już nie mojaa wina. Dodam, że każde jest lepsze od tego co prezentuje PlayStation, co widziałem na własne oczy. A raczej widzę co dziennie.

Redundantor napisał:
"Przy przesyle dźwięku PCM po kablu HDMI występuję efekt Jitter który kaszani nam dźwięk." - Tzn. co konkretnie się dzieje? To?: http://www.homegardenandgift.org/200...playstation-3/
Ty sobie zdajesz sprawę, że Jitter to negatywny efekt powstający przy przesyle DŹWIĘKU ?! Radzę nadrobić, bo Cię ktoś niezbyt pozytywnie nastawiony do ludzi zje za takie głupoty na forum...

Redundantor napisał:
U mnie filmy działają, amplituner współpracuje. Czego chciać więcej.
Fiat 126p też jeździ :???:

Redundantor napisał:
Czy mam gorszy obraz od Ciebie - nie sądzę.
Biorąc pod uwagę odtwarzacz, jeżeli nie masz Denon'a 2500, 3800, Marantz'a 8002, Pioneer'a LX91 lub Goldmund'a czy innych tego typu wynalazków - to tak.

Redundantor napisał:
Czy ja się w jakimkolwiek momencie wypowiadałem na temat stereo? PS3 do idealnego stereo równie się nie nadaje jak każdy blu-ray.
BDP-LX71 gra jak CD za 1,5k. Biorąc pod uwagę, że kupowałem go po 2,3k to całkiem solidny argument za kupnem. Ja na początku też nie chciałem słuchać muzyki, ale wrzuci się jakąś dobrą płytkę, nie mp3, i człowiek zdanie zmienia.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
oj panowie glupoty opowiadacie ! - jaka roznica w dzwieku ?! przeciez udowodniono na tym forum ,ze nowe formaty nie rozna sie jakosciowo od starych... ba- czasem sa nawet gorsze !:D:D:D

a tak na powaznie- do "fanboyow" ps3 nie naleze , ale pod katem jakosci obrazu (szczegolnie na jakims tv 42-46 ") nie sadze by mozna bylo dostrzec jakies roznice przy odtwarzaniu BD , co do dzwieku- miedzy rozpakowanym lpcm a bitstream tez teoretycznie roznicy byc nie powinno... jak jest to tak naprawde trudno powiedziec... tymbardziej ,ze z tym dekodowaniem to jednak konsola miala przez pare miesiecy pewien problem - wedlug zapewnien naprawiony.
w kazdym badz razie wszystkow zalezy ,czy ktos chce kupic konsole z funkcja odtwarzacza , czy nie gra i grac nie bedzie a chce odtwarzacz BD !
jesli to pierwsze to kupuje ps3 ,jesli to drugie to za polowe ceny konsoli kupi odtwarzacz przynajmniej tak samo dobry , wygladajacy jak klocek AV i posiadajacy w komplecie pilota a nie pad.
i to wszystko ! - kazdy musi wybrac sam co mu jest potrzebne

ps.trzeba tylko zwrocic uwage do czego bedziemy podlaczali konsole- napewno jest problem przy wspolpracy z projem infocus
 

-AS-

New member
Przyznam szczerze, ze nie czytalem wszystkich postow w tym watku, ale odpowiedz na Twoje pytanie, wg mnie, jest bardzo prosta - jezeli chcesz TYLKO ogladac filmy Blu-ray, to nie ma nic lepszego, niz dobry, dedykowny odtwarzacz Blu-raya; jezeli myslisz o ogladaniu filmow Blu-ray ORAZ graniu na konsoli (nawet raz na jakis czas), to PS3 jest bardzo dobrym rozwiazaniem - odtwarzacz BR jest ciagle update'owany poprzez nowy firmware, gry sa dobre.

Wydaje mi sie, ze musisz sobie odpowiedziec najpierw na pare pytan.

Ja, jako ciekawostke moge dodac, ze 2 lata temu, kiedy kupowalem PS3 odtwarzacz BR w PS3 byl duuuuzo gorszy, niz jest teraz.

Pozdrawiam
 

z3

New member
Bez reklam
Lol, kolega pisze, że posiada i PS3 i BD a ktoś z PS3 pisze, że sobie usprawiedliwia jakość bo wydał pieniądze. Dawno takich dobrych rzeczy nie czytałem :hihi:.

Chyba kolega ma jakieś kompleksy pieniężne, to że kogoś stać na 2 odtwarzacze bluray to być może go stać i na 5 i ma prawo mieć swoje zdanie.

W czym PS3 nie jest doskonałe? Płynność, jakość odwzorowania kolorów, głośność odtwarzacza. Czy śmiertelnik nie będący koneserem Video może coś z tego zauważyć? Tak, na pewno płynność i głośność odtwarzacza.

Czy to znaczy, że nie warto kupowaćPS3. Nie, jeśli nie jesteś koneserem to śmiało można brać i przy okazji pograć.

Dobra scieżka audio HD jest o niebo bardziej dynamiczna niż dotychczasowe. Jeśli jest słaba to i z DD salomon nie naleje.
 

Bartinio

New member
z3 napisał:
Lol, kolega pisze, że posiada i PS3 i BD a ktoś z PS3 pisze, że sobie usprawiedliwia jakość bo wydał pieniądze. Dawno takich dobrych rzeczy nie czytałem :hihi:.

Chyba kolega ma jakieś kompleksy pieniężne, to że kogoś stać na 2 odtwarzacze bluray to być może go stać i na 5 i ma prawo mieć swoje zdanie.

W czym PS3 nie jest doskonałe? Płynność, jakość odwzorowania kolorów, głośność odtwarzacza. Czy śmiertelnik nie będący koneserem Video może coś z tego zauważyć? Tak, na pewno płynność i głośność odtwarzacza.

Czy to znaczy, że nie warto kupowaćPS3. Nie, jeśli nie jesteś koneserem to śmiało można brać i przy okazji pograć.

Dobra scieżka audio HD jest o niebo bardziej dynamiczna niż dotychczasowe. Jeśli jest słaba to i z DD salomon nie naleje.

nie zrozumiales mojego posta , nie szkodzi

testy i opinie uzytkownikow mowia co innego , widocznie ty musisz byc "koneserem" z prawdziwego zdarzenia
 
Do góry