PS3 Slim

mataman

New member
Bez reklam
k0val napisał:
wyświetlacz na konsolce(przydatny przy słuchaniu płyt-pokazujący jaki utwór leci albo pryz filmach ,mógłby też pokazywać w czasie grania temperaturę konsoli obroty itp.)[/B]

Na co ci to ? Może jeszcze tosty ma robić ? To jest przede wszystkim konsola do grania a nie pc mediacenter.
 

k0val

New member
hehe mogło by jeszcze robić kawę :D

z tym dyskiem pisałem że w strefie marzeń ale czemu nie żeby tak się nie pospieszyli i za jakiś dłuższy czas wydali slimke to może i był by możliwy dysk 2,5 o wielkości 1TB:)

Wydaje się, że bezproblemowa wymiana dysku nie została wycofana.
wybaczcie błędne info :(

Ale pojechałeś :razz: Po co Tobie dwa wyjścia HDMI ? Z tymi wyświetlaczami pokazującymi temperaturę i obroty to by wyglądała jak "mini-piec" :razz: Zresztą IMO sprawa wyświetlaczy jest teraz lepiej rozwiązana, ponieważ wystarczy podczas filmu wcisnąć Select a tak musiałbyś wstawać z fotela aby spojrzeć ile czasu zostało do końca filmu.
2 wejścia hdmi po to aby była możliwość podłączenia na przykład dwóch tv 50 cali równocześnie ,jeden obok drugiego.Wypas panorama w grach takich jak GT5 czy symulatorach lotu :D

co do wyświetlacza to po co mam włączać tv do słuchania płyty :roll:
 

mietek099

New member
k0val napisał:
2 wejścia hdmi po to aby była możliwość podłączenia na przykład dwóch tv 50 cali równocześnie ,jeden obok drugiego.Wypas panorama w grach takich jak GT5 czy symulatorach lotu :D
Pewnie bardzo mało osób by z tego korzystało więc 2 x HDMI IMO jest zbędne.

k0val napisał:
co do wyświetlacza to po co mam włączać tv do słuchania płyty :roll:
Chociażby po to aby tą płytę włączyć bo to konsola a nie wieża. Gdyby konsola służyła głównie do słuchania płyt zapewne miałaby owy wyświetlacz.
 

k0val

New member
mietek099 napisał:
Pewnie bardzo mało osób by z tego korzystało więc 2 x HDMI IMO jest zbędne.

Chociażby po to aby tą płytę włączyć bo to konsola a nie wieża. Gdyby konsola służyła głównie do słuchania płyt zapewne miałaby owy wyświetlacz.
czy ja wiem czy tak mało ,tv tanieją a kto by się nie skusił na wieloekranowy widok

jak już wcześniej pisałem to nie musiało być jedynie zastosowanie do muzyki ,oczywiście rozumiem konsola do gier ale żeby kupić slima ,pomijając już wygląd bym musiał dostać nie tylko nowy rozmiar ale coś nowego i praktycznego jedną z takich rzeczy mógłby być ekranik-wiem jednak że takie coś jest mało prawdopodobne ale jest to jedna z kilku rzeczy której mi brakuje w tej konsoli
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Jeśli Sony nie przestało by popełniać dotychczasowego marketingowego błędu jakim było pozycjonowanie PlayStation 3 jako super high endowej konsoli, a tym bardziej wydali by Slima ze zbędnymi bajerami o jakich piszesz K0val podnoszącymi jeszcze cenę, byłby to gwóźdź do ich trumny. Ludzi nie interesują takie bzdury i nie lubią wydawać dużo na konsolę do grania. Każdy gracz na tym rynku - Sony, MS, Nintendo - wie, że "mass market" zaczyna się od około $200. Sony sprzedało w tej cenie lub poniżej niej 75% swoich konsol. Dlatego w sytuacji w jakiej znajdują się obecnie nie mogą sobie pozwolić na podnoszenie i tak wysokiej już ceny, a zarabiać przecież muszą.
 
Ostatnia edycja:

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Drodzy Forumowicze!
Mam pytanie/hipotezę: posiadam PS3 fat 60 GB. Na niej save'y gier oraz gry zakupione w PS store (ZEN Pinball, Wolfenstein 3D itd). Robię backup systemu na zewnetrzny dysk twardy. Kupuję (w przyszłości) PS3 slim i co? mogę wgrać ten backup? i posidac te gry itd. I inna kwestia: w PS store przy grach, za które zapłaciłem i ściągnąłem pojawia się czerwona ikonka - to znaczy że jak zapłaciłem to mogę ściągnąć jeszcze raz (na przykład na PS3 slim po zalogowaniu na moje konto)? Pytanie może banalne ale po informacji, że PS3 slim będzie wysyłała dźwięk HD w postaci bitstream zaczęła mi głowa "fermentować" na temat zamiany.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Backup możesz wgrać ale nie wszystko może się odtworzyć.
Zakładasz na Slimie to samo konto co miałeś na fat'cie i ściągasz te gry - można tak większość gier pobrać na 5 konsol (wyjątkiem jest np. GT5P i coś tam się jeszcze znajdzie).
Na co Ci tak ten bitstream potrzebny?

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Wiesz zawsze ma pobierać mniej prądu, jest lżejsza, mniejsza. Podobno lepszy procek, wykonany w technologii 45 nm.
Nie da się zainstalować linuxa ale w sumie nawet nie zamierzałem się w to bawić więc bym za tym chyba nie płakał, chociaż kto wie...
Jak masz kasę to bierz :)

Pozdrawiam,
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Ja od wczoraj mam PS3 slim i muszę powiedzieć, że na żywo jest lepsza niż na zdjęciach. Porównując ją do mojej poprzedniej "40 GB czarnulki" śmiem twierdzić, że jest dużo fajniejsza :)

Cena w MM warta zakupu - 1500 zł z kablem HDMI Sony i grą Singstar Polskie Hity + bezprzewodowe mikrofony :)

P.S. Sprzedawca w MM Krakowie mówił, że na dniach ma być obiżka na ten zestaw. Na moje pytanie kiedy i ile odpowiedział "może w ten piątek nawet o 100 zł". Warto iść i kupić ;)
 

Bambolo82

Banned
Jeszcze nie wypowiadałem się o PS3 Slim.

O to co tym sądzę:

1) Subiektywnie, wygląda gorzej niz "FAT". Przynajmniej na zdjęciach. Szkoda, że nawet logo PS3 się nie błyszczy, a jedynie jest grawerowane w raczej tandetnym plastiku. Stare PS3 co prawda się palcowało i rysywało, ale jednak ten intrygujący perłowy, czarny połysk ze srebrnym logiem był ozdobą każdego zestawu multimedialnego.

2) Super, że podczas grania zużywa mniej niż 100 Watt prądu. Już poprzednie wersje zjechały do 150 watt, ale zużycie poniżej 100 watt to rewalacja!

3) Cena (w USA 299$) jest rewelacyjna i mocno uderza w pozycję Xbox'a 360, ktory jednak oferuje za tą cenę ("Elite") znacznie mniej (o ile komuś zalezy na bardzo dobrym ostwarzaczu DVD i Blu-ray, WIFI w cenie, grze sieciowej za friko i flagowych tytułach PS3 pokroju Uncharted, GT5, God of War 3 czy Trico). Co by tam PR-owcy MS nie gadali, to jednak PS3 Slim "wykopała" z rynku Xbox'a Arcade, który za 199$ nie oferował dysku twardego, o Blu-ray nie wspominając. 299$ to słodka cena za PS3.

Myśle, że jeżeli złotówka nadal się będzie umacniać, to pod koniec roku lub na poczatku 2010 r. będzie mozna kupić nowe PS3Slim w Polsce w cenie zblizonej do 1000 zł. A i pewnie okazje na taniego, wyprzedażowego "FAT'a" się znajdą!

4) Chwała, że Sony w ramach cięcia kosztów nie zrezygnowalo z bardzo dobrego chłodzenia jednym, dużym wolnobrotowym wiatrakiem typu brushless, które jest conajmniej równie ciche jak w starszej wersji FAT. O jakości nowej kontrukcji świadczy też fakt, że mniejsza obodowa Slim nadal mieści zasilacz (!!!), co jest ewenementem w tak potężnej maszynie. Inżyniersko PS3 Slim wygląda bardzo dobrze! Cięcia dotknęły zatem tylko jakość obudowy (brak połysku, mniejsza sztywność pojedynczej wastwy plastiku), ale bebechy w środku są równie solidne jak dotychczas. Można liczyć że Sony utrzyma relatywnie (względem Xboxa 360) niski poziom awaryjności PS3.

5) Nowy chipset HDMI pozwala na bitstream HD Audio co wreszcie pozwoli na zobaczenie "znaczka" na amplitunerze. Mam taki amplituner, ale dla mnie to bez znaczenia. Mam gdzieś takie pierdoły.

6) Super, że zachowano łatwą wymianę dysku na dowolny 2.5" SATA. Dysk w zestawie 120 GB juz jest całkiem spory, no ale jak ktoś chce to może sobie nawet wsadzić 500 GB za parę stówek.

7) Szkoda, że wycięto bajer w postaci możliwości instalacji Linux'a. Wiem że mało się kto w to bawił, no ale zawsze...

8) Super, że dodano Bravia Sync, co zapewne docenią posiadacze telewizorów Sony, którzy beda mogli odpalić i przeglądać PS3 pilotem.
 
Ostatnia edycja:

Amra Lew

New member
Bez reklam
To tak odnośnie tego bistreamu w PS3Slim.Jak mam amp troszkę starszej generacji z HDMI 1.1 ktory potrafi mi przepuścić dzwiek ale tylko LPCM to slimka mi takiego dzwieku nie wypuści czy nadal ma ona możliwość wypuszczenia dzwięku tylko LPCM(kwestia ustawień w audio seting)?Pytam bo jestem ciekaw czy przy wymianie Fata nie trzeba będzie wymieniać ampa.
 
Do góry