PS3 + Onkyo 608 + 5.1/0 - szybkie pytanie

punkt

New member
Hej,

Zmieniam sprzęt, przymierzam się już od półtora miesiąca do zakupów i nie jestem ani kroku bliżej - pomóżcie mi więc proszę bo w kolejny weekend chciałbym się już instalować ;-)

Sprzęt będzie stał w pokoju 4 x 6,5 (ok. 26m2)
Przeznaczenie:
Filmy+koncerty blu-ray - 50% (puszczane z ps3)
Muzyka - 30% (puszczana głównie z mp3 - a więc stacja dokująca iphone/ipod)
Gry - 20%

Budżet 4000 do 4500 max (elastyczny minimalnie wyżej pod warunkiem dużej różnicy jakościowej)
Kupić muszę: ampli, głośniki, okablowanie, stację dokującą

Po tym co wyczytałem w archiwach poszczególnych działów mam już wybrany amplituner: ONKYO TX-SR608 - głośników mam na liście chyba z 12 różnych kompletów - nie będę więc wypisywał - poproszę o sugestie :) Jeśli droższe głośniki, przy tańszym ampli będą grały lepiej - to wchodzę w to!
Jeszcze jedno istotne info - nie jestem audiofilem, nie dostrzegam subtelnych różnic (chociaż muzycznie - mam bardzo dobry słuch). Zależy mi na wysokiej jakości i pełnym wykorzystaniu możliwości jakie daje Blu-ray.
 

punkt

New member
PS3 mam

w kwocie muszę jeszcze zmieścić jedynie kable i jakąś stację dokującą do iphona

Klipsh miałem na liście, ale F1 ;) duży przeskok jest w przypadku F3?
 

damian820927

New member
Bez reklam
Duży i tak jak pisałeś do 26m2 zastanawiałbym się właśnie nad F2/F3.
Jak masz PS3 to luz powinieneś się spokojnie zmieścić,
a stacja Onkyo to wydatek około 50zł wiec luz ;)
 

punkt

New member
Panowie nie traćmy z oczu tematu ;) są jakieś inne propozycje głośników czy te faktycznie będą najlepsze?

I druga sprawa - ampli - 607 jest o 400zł tańszy od 608 na którego byłem już praktycznie zdecydowany. Warto tutaj zaoszczędzić?
 

punkt

New member
Szukam i liczę, ale jakbym nie kombinował to zestaw onkyo 607 + klipsh f3 + b2 + c20 nie mieści mi się w budżecie :( a gdzie tam kable do tego :(

natomiast zestawu z f2 nie mogę znaleźć
 

punkt

New member
Ostatnie pytanie uzupełniające. Na liście rozważanych głośników miałem również Harman Kardon HKTS 60. Podobna kategoria cenowa, a w dodatku złoty pixel ;)
Rozumiem, że lepiej jednak będzie z Klipschem f3?
 

gufi79

New member
dołączę*się do tematu z pytaniem:
mam już onkyo 608 i ps3 teraz szukam głośników budżet zakładam na poziomie ok 5tys ale wymóg jest taki, że głośniki muszą być możliwie najmniejsze nawet się zastanawiałem nad bose acoustimass 10, ale znajomy coś wstępnie polecił monitor audio radius hd (chociaż nie wiem który model polecał) no i ich cena chyba ciut może mnie przerastać, ktoś inny polecił focale, ktoś jeszcze jakieś Acoustic Energy aego T, szczerze mówiąc zupełnie się gubie proszę*o podpowiedzi. Oczywiście wymienione wyżej modele to czyjeś sugestie jeśli macie swoje to baaardzo prosze o podpowiedź może jakieś linki z materiałami porównawczymi.
Pomieszczenie 6x5x2,5 użytkowanie 70% film 30% muzyka.
Pozdrawiam
 

punkt

New member
koledzy, a czy dla mnie Tannoy Arena też się nada? czy jednak lepsze będą Klipsch f3?

dajcie mi proszę znać - traf chciał, że koleś mieszkający blisko mnie ma do sprzedania w korzystnej cenie prawie nieużywany zestawik Tannoy

ampli już mam - pozostałem przy Onkyo 608
 

punkt

New member
Finalnie jutro jestem umówiony na odsłuch zestawu z Klipsch, być może uda mi się też usłyszeć te Tannoy Arena
Nadal liczę jednak na Waszą radę w wyborze ;)
 

damian820927

New member
Bez reklam
F3 bez porównania do Tannoy Arena, Klipsch F3 to już kawał kolumny o potężnym brzmieniu a Tonnyo nic im nie ujmując moim zdaniem to jest komplet tylko i wyłącznie zrobiony pod kino z bardzo dobrym dźwiękiem przestrzennym nie do muzyki chociaż na upartego ;) wszystko można.
Jeden i drugi zestaw jest atrakcyjny zależy czego Ty oczekujesz od niego...
 
Do góry