PS3 nie widzi padów-problem z LAN

tadolboss

Member
Cześć,
mam problem ze swoja konsolą PS3 80gb (ta pierwsza świecąca wersja....)
W mój dom uderzył piorun i spalił mi routery oraz naruszył PS3.
Konsola odpala się przez ręczne uruchomienie - wciśnięcie przycisku na konsoli.
Niestety nie można jej uruchomić przez pada i tym samym grać bezprzewodowo padami - już nie pamiętam czy działa jak podepnie się kablem , ale chyba też nie.
Najprawdopodobniej po skrętce poszło przepięcie i spaliło LAN i WIFI.
Oddałem konsole do "fachowca" i zaczął marudzić że moja konsola to wersja amerykańska lub angielska (kupiłem w Avansie w Polsce) i że najprawdopodobniej spaliła się karta wifi a koszt jej wymiany to min.200 pln.
Prosze podpowiedzcie mi co z moja konsolą może być nie tak - może naprawa bedie mnie mniej kosztowała ???
Aktualnie konsola jest jeszcze u "fachowca" wiec nie mam możliwości podania dodatkowych numerów lub oznaczeń konsoli
Z góry dziękuje za podpowiedzi
pozdrawiam
 

tadolboss

Member
Hej,
troszkę odświeżę temat - moja konsola PS3 działa w sumie bez problemów na podpiętym po kablu padzie.Napisałem "w sumie" bo konsola od czasu do czasu potrafi się zawiesić przy starcie systemu wtedy muszę ją wyłączyć przyciskiem z tyłu.Dzisiaj nagle zaczął działać bezprzewodowo pad - ma tylko problem z szybkim połączeniem się z konsolą.Jest tak - odpalam konsolę z pada (bezprzewodowo) konsola startuje i wyskakuje komuinikat na ekranie "wciśnij przycisk PS" , pad w tym czasie mruga wszystkimi diodami i widać że ma problem żeby połączyć się z konsolą jednak dłuższe niż zwykle przytrzymanie przycisku PS sprawia że za chwilę pad łączy się z PS3 i już działa OK.
Niestety nie widzi domowej sieci ani bezprzewodowo ani po kablu.Wchodząc w test połączenia konsola nie może pobrać (nie widzi) adresu IP - oczywiście siec jest włączona i wszystkie parametry sieci są wpisane prawidłowo.Przy podpięciu kablem - to samo , nawet nie mruga dioda przy porcie LAN w konsoli.
Co to wszystko może oznaczać ?? czy mimo że pad zaczął działać to i tak cały moduł WIFI/BT jest do wymiany ??? Czy przywrócic system do ustawien fabrycznych ??(jednak nie chciałbym formatowac dysku bo mam trochę rzeczy które chciałbym zachować).

Mam konsole CECHL04 czy płytka od CECHG04 będzie pasowała do mojej konsoli ??
Czy ewentualna wymiana jest trudna ??? Nie trzeba nic lutować ???Podpina się tylko taśmę ???
Sorry za tak dużą liczbę pytań - ale waham się czy ewentualną podmianę wykonać sam czy zlecić serwisowi.
Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Moduł Wifi/BT nie powinien mieć raczej wypływu na połączenie po kablu, chyba, że padło coś jeszcze.

Pozdrawiam,
 

tadolboss

Member
Hej,niestety jednak z moją konsolą nie wszystko jest OK....
Czsami widzi pada (bezprzewodowo) czasami nie widzi ani po kablu ani bezprzewodowo.....Często przy odpalaniu zawiesi się - wtedy (nawet kilka razy) muszę ją wyłączać "tylnym pstryczkiem". Dowiedziałem się że moja konsola ma zintegrowaną płytkę WIFI/BT z płytą (główną ??) co dyskwalifikuje zakup tylko płytki.
Zastanawiam się nad zakupem używanej konsoli (np.z zepsutym napędem) i tutaj moje pytania:
- mam model CECHL04 - czy na 100% jest pewne że jeśli kupię CECHL04 to będzie identyczna płyta (zintegrowana) WIFII/BT ???
- alternatywnie - kupuję dobrą używaną konsolę - co się dzieje z moimi np.zakupionymi grami lub piosenkami ze starej konsoli ??? Czy można dane jakoś przenieść ??? Podmienić dysk ????
pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Zakupione gry będziesz mógł pobrać z tego samego konta PSN, ale piosenki to o co chodzi? Z Singstara?

Pozdrawiam,
 
Do góry