PS3 Media Server

citmod

New member
Witam,
nie wiem juz szczerze mowiac do kogo sie zwrocic (na forum D-Linka nikt nie pomogl), a mam pewien probelem z polaczeniem router <-> PS3 i najbardziej zauwazalne jest to wlasnie przy uzywaniu PS3 Media Server. Mianowicie, gubiona jest masa pakietow przy transmisji wifi. Dzieje sie tak zarowno przy sciaganiu np jakiegos dema z PSS, jak i przy streamowaniu z Media Servera badz kopiowania przez niego plikow. O ile przy sciaganiu z PSS nie jest to problematyczne, poniewaz plik zostaje i tak pobrany, o tyle przy streamowaniu czy kopiowaniu przez Media Servera jest to problem, poniewaz albo film albo kopiowanie pliku nagle sie urwya i widnieje napis ze polaczenie z media serverem zostalo utracone. PS3 pokazuje oczywiscie ze polaczenie ma 100% i Net type 2.
Screena niestety nie moge wkleic, poniewaz jeszcze nie mam 5 postow.
Mam jednak nadzieje ze ktos z was bedzie w stanie mi pomoc, bo czuje sie juz troche bezradny.

Z gory dzieki za pomoc.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
masz mozliwosc podlaczenia kablem konsoli i ruterka ? jesli tak to nie zastanawiaj sie - polecam a zabawa z ustawieniami wifi przyprawic moze o niechec do internetu :popcorn:
 

citmod

New member
masz mozliwosc podlaczenia kablem konsoli i ruterka ? jesli tak to nie zastanawiaj sie - polecam a zabawa z ustawieniami wifi przyprawic moze o niechec do internetu :popcorn:

Wlasnie sie nad tym zaczynam zastanawiac.
A tak w ogole to jest ktos w stanie mi powiedziec jaki % drop/error rate uwaza sie za "normalny" przez wifi? Gdzies w necie wpadla mi ta informacja w oko ale nie zwrocilem na nia w tedy wiekszej uwagi.
Z gory dzieki za info
 

slawus121

New member
Dziwny problem

Ja mam taki problem, że mam PS 3 Media Server na Linuxsie Ubuntu. Programik działa, Tv wszystko wykrywa, ale gdy na Tv puści się jakikolwiek film to po pewnym stałym czasie odtwarzania obraz się zatrzymuje, a po chwili pisze, że Tv stracił połączenie z serwerem. Mam Bravię KDL -40W5500.

Co ciekawe, jak się wyjdzie i włączy ten sam film to zaczyna od miejsca w którym zerwało i znowu parę minut odtwarza. Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego tak jest??
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Z moich doswiadczen:
- szkoda czasu na zabawe w WiFi. Nawet standard N sie nie nadaje do nieprzerwanego strumieniowania filmow 720p (divx sd daje rade i tylko to, nic wiecej).
- polaczenie kablem, nawet 100Mb jest po prostu stabilniejsze i spokojnie wystarczy do streamowania filmikow 720p z DTS
- kabel 1000Mb daje juz swiety spokoj i mozliwosc streamowania symultanicznego i nawet 1080p + DTS idzie bez zaciec.


Wlasnie sie nad tym zaczynam zastanawiac.
A tak w ogole to jest ktos w stanie mi powiedziec jaki % drop/error rate uwaza sie za "normalny" przez wifi? Gdzies w necie wpadla mi ta informacja w oko ale nie zwrocilem na nia w tedy wiekszej uwagi.
Z gory dzieki za info
 

sonic01

New member
Panowie proszę o pomoc bo już mi ręce opadają. Konsola połączona z kompem kablem za pośrednictwem switcha i zawsze tak było i wszystko super działało. Teraz net w konsoli działa nadal bez zarzutów ale jak włączę PS3 Media serwer to nie wykrywa konsoli. Natomiast jak odpaliłem Windows Media Player to konsola go widzi jako serwer mediów i udostępnione w nim pliki również. Robiłem przywracanie systemu w komputerze i po tej operacji wszystko jeszcze działało jak sprawdzałem ale od tygodnia niestety PS3 Media Serwer już nie chce zobaczyć konsoli i vice versa. Macie jakiś pomysł gdzie może być problem. Dodam że miałem zainstalowaną wersję PS3 Media serwer 1.10.51 potem jak przestała działać zainstalowałem wersję 1.11.356 a teraz skoro i ta nie zadziałała zainstalowałem wersję 1.20.412. Różnica taka a może to i wskazówka że na pierwszych dwóch wersjach program pokazywał czerwony symbol i dawał komunikat że nie odnalazł konsoli natomiast na tej ostatniej wersji cały czas wisi status "kontaktuję się z PS3.
Proszę o pomoc w tej sprawie.
 

Piotreczek84

New member
Witam. Mam dosyć dziwny problem. Chciałbym, żeby napisy były w filmie, gdzie jest kodowanie mpg4, ale się w nim nie pojawiają. Są one tylko w tej wersji filmu, gdzie on jest przekodowywany na mpg2. Czy ktoś wie, jak rozwiązać ten problem?
 

pav3l

New member
Bez reklam
Mądrego to i miło posłuchać.
Pozdrawiam,
...a z mojego doświadczenia dodam, żeby olać Ubuntu i inne wersje linuxa do jakichkolwiek zabaw. To jest jedna wielka zabierająca czas wersja Beta nazwijmy ją - systemu...
(ubuntu z wygody - niby szybko, sprawnie, itd. wcześniej debian). Bardzo dobre systemy - tylko dla systemu i dla ludzi, którzy mają czas do systemów....
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
No to chyba kolega nie korzystał z takiego systemu.Ja posiadam na lapku już od ponad pięciu lat Ubuntu(aktualnie 10.04 LTS,żadnych problemów,nawet żona się przekonała) i korzystam z tej wersji media serwera(pms-linux-1.11.366) bez większych problemów.Oczywiście jak poleca kolega Vaderus po kablu,jednak Wi-Fi czasami nie wytrzymuje i tnie jak cholera.
 

Gelip

New member
Jeśli chodzi o serwer Java PS3 w WinXP Pro SP2 na laptopie przez Wifi - trzeba wyłączyć funkcję wykrywania nośnika dla protokołu TCP/IP (support.microsoft.com/kb/239924/pl) :grin:
 

Piotreczek84

New member
Dokładne wyjaśnienie mojego problemu.

Sytuacja wygląda tak. Odpalam plik z filmem do którego są napisy osobno w formacie txt. W tym filmie oczywiście są widoczne napisy, kiedy wybieram wersję z "MEncoder", ale tutaj sytuacja się już zaczyna komplikować. Ponieważ film, który jest w formacie MPEG4 zostaje przekodowany do gorszej jakości formatu MPEG2. Kiedy natomiast uruchomię film bez "MEncoder", wtedy pojawia się inny problem. Film jest odtwarzany w oryginalnym formacie MPEG4", ale za to jest brak napisów. Moje pytanie brzmi czy jest możliwość odtwarzania filmu bez przekodowywania do formatu MPEG2 (czyli została zachowana oryginalna jakość obrazu) i były przy tym widoczne napisy w formacie txt? Moje drugie pytanie. Czy ktoś może z Was wykorzystuje program Ps3 Media Serwer do oglądania filmów na Swoim TV? Jeśli tak to czy mu odtwarzają się filmy w formacie mkv i funkcjonują napisy? Ponieważ u mnie nie działają ani napisy, ani w ogóle nie rusza mkv na Tv.
 

jarpacz

New member
Witam serdecznie.
Czy jakaś mądra głowa mogłaby pomóc?

Otóż miałem kilka miesięcy przerwy w oglądaniu filmów. Jak dotąd używałem Tversity, filmy przerabiałem mk2vob (win7). Nie było żadnych problemów. Dziś postanowiłem nadrobić zaległości i zainstalowałem ponownie Tversity (przez ten czas była reinstalka win7). Dodatkowo zainstalowałem full klite codec pack.Konsola po dłuższym przestoju ładnie się zaktualizowała i ładnie widzi dodane filmy, ale niestety kompletnie ich nie odtwarza. Po wybraniu filmu jest czarny ekran i nie ma żadnych innych komunikatów. Dziwne jest to, że na liście podczas wybierania danego filmu, powinien być obraz z pierwszej stop klatki (podgląd) zanim się wybierze dany tytuł. Jest tylko napis 1080p w lewym górnym okienku. Okno podglądowe jest zielone. Tak jakby brakowało jakiegoś kodeca? Instalowałem ffdshows i też nic z tego. Tak więc zainstalowałem najnowszą wersje ps3mediasever, dodałem katalog z filmami i ten sam problem. Nie odtwarza. Dziwne jest też, że jak dodałem jakiekolwiek mp3 to też je nie odtwarza :(
Dołączam scrn z logiem:
img62.imageshack.us/i/16303417.jpg/

Czy ktoś mógłby mi doradzić co robię źle? Walczę z tym już od rana i nie mogę sobie poradzić.
 

lennar

New member
A ja mam taki problem jak wchodze na TV w obojetnie jaki folder ps3 to wszystkie foldery z filmami widzi ale jak wchodze w obojetnie jaki to jest tlyko folder Transcode i jak go klikam to pisze ze nie ma zadnych obrazow
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
jarpacz to czy wyswietla ci klatke zamiast zielonego play to sa opcje do ustawienia "generowanie miniatur" to w ps3ms oczywiscie - powrzucaj ustawienia to popatrzymy
log jest ok tylko skad tam to DLNA ? zobacz w opcjach ustawienia sieci jakie masz interfejsy do wyboru -u mnie nie ma tego ale ja mam starego laptopa
kodekow zewnetrznych nie potrzebuje - PS3MS ma ma wlasne silniki i strimuje to co konsola sama obsluguje wiec kodeki zewnetrzne sa niepotrzebne - jedynie dodatkowe silniki sa ale to zaawansowane sprawy
i sprawa druga sciagnij najnowsza wersje PS3mediaserwer

lennar a ty nie wchodz w XMB do obojetnie jakiego katalogu tylko do katalogu video i tam klikaj na ps3media serwer to pokaza ci sie pliki video - jak chcesz muzyke to do muzyka itd
tak przynajmniej zrozumialem twoja wypowiedz
 

Visq

New member
Przebrnąłem przez 22 strony i dalej nie wiem co robię

moje ustawienia:

komp (192.168.0.100) połączony z routerem (192.168.0.1( przez rj45
ps3 z routerem przez wifi (192.168.0.102)

ps3 widzi ps3MS, ale na kompie nie widzi ps3. Na konsoli błąd DLNA 7531 albo nie widzi katalogów.

próbowałem firewall off, antyvir off, nic innego nie mam by blokowało.

[main] INFO 15:20:43.791 Using address /192.168.0.100 found on network interface: name:eth3 (Atheros AR8121/AR8113/AR8114 PCI-E Ethernet Controller) index: 11 addresses: /192.168.0.100;
[main] INFO 15:20:43.792 Created socket: /192.168.0.100:5001
[main] INFO 15:20:43.910 Using the following UUID: 71f9b12a-58b7-3f67-ad52-35f25dc14532
[main] INFO 15:20:48.894 The server should now appear on your renderer


TVersity działa, konsola łączy się z internetem.
zgłupiałem.
 
Ostatnia edycja:

DOMEL9

New member
Bez reklam
Jak dajesz wyszukaj serwery mediow w opcjach internetowych ps3 to nie lapie ? to wejdz dalej i wlącz i wyłacz usluge media serwer taki restart - może zaskoczyc bo juz o tym czytalem gdzies ewentualnie popruboj z Upnp wlacz i wylacz
a dodatkowo najlepiej to podlacz konsole tez kablem do rutera to lepszy bedziesz mial przesył
 

CureMar

New member
U mnie przy podobnym problemie pomogło wskazanie karty sieciowej w polu "Wymuś sieć na interfejsie"; jak pole było domyślnie puste, to PS3MS nie wykrywał mi konsoli.
 
Do góry