PS3 > LCD TV > AMPLITUNER - będzie 5 + 1?

skitmen

New member
Witam. Mam pytanie. Chcę kupić jakiś amplituner 5 + 1 z wejściem optycznym. I teraz pytanie. Czy jeżeli mam PlayStation 3 podłączoną kablem HDMI do TV, to czy po podłączeniu amplitunera kablem optycznym do TV uzyskam dźwięk 5 + 1 grając w grę obsługującą ten system?
Pod spodem taki przykladowy obrazek ilustrujący moje pytanie :p

pulpit01ij1.png


Mam tez dekoder TVn. Mógłbym wszystko (PS3 i dekoder) podłączyć dwoma kablami optycznymi, ale amplituner chyba będzie miał tylko jedno wejście optyczne.
 

Arknet

New member
Mało prawdopodobne. Problem leży w połaczeniach HDMI. U mnie takie połączenia nie dają dźwięku 5.1. Nie jestem pewien jak działa dekoder N-ki i konsola, ale PVR C+ i dekoder HD Polsatu po HDMI dają tylko audio PCM, dopiero podłączenie dźwięku optykiem lub COAX'em do ampli daje 5.1, więc zakładam, iż N-ka też nie przesyła tego sygnału po HDMI. Drugi problem to TV, który może przesyłać audio po optyku tylko z tunera DVB-T, a z pozostałych źródeł po analogu. Natomiast w amplitunerze będziesz miał więcej wejść cyfrowego audio (nawet zabytki miały min. 2 wejścia), np w Denonie 2308 jest 5 (2 - optyczne i 3 COAX).
 

skitmen

New member
no miałem kupić ampli CAT i on ma tylko jedno opti i jedno coax, ale zdecydowałem sie na Panasonica, który ma 2 opti i jedno coax, więc temat już niby do zamknięcia, ale chciałbym zapytać jeszcze o ten port COMMONINTERCACE. co się do niego wkłada? :p

chciałem zamieścić obrazek, ale to forum jest ZJ****E i nie pozwala mi na to

"UWAGA! Z powodu częstego spamu linki do postów można dodawać dopiero po napisaniu 5 wypowiedzi."

chociaż napisałem juz ponad 5 postów :/
 
Do góry