PS3 - konfiguracja dźwięku

rafcio_1988

New member
Witam, kupiłem PS3 i chciałbym mieć w grach dźwięk 5.1.

Moja konfiguracja to PS3 podłączone do TV przez kabel HDMI, TV do kina domowego przez kabel optyczny.

Wszystko fajnie tylko w opcjach dzwieku gdy wezme automatyczne wykrywanie sygnalu konsola znajduje tylko Linear PCM 2 kanałowe, a gdy wybiorę ustawienia reczne i ustawie zeby sygnal byl Dolby Digital 5.1 to w kino nie przelacza sie na 5.1 tylko zostaje przy trybie PCM, dzwiek jest ale w grach nie slychac głosow tylko dzwieki i strzaly.

Kino domowe obsluguje Dolby Digital. Czy możliwe jest że Tv nie wysyła dźwięku 5.1 z konsoli do kina?? Czy jedyna opcją będzie bezpośrednie połączenie kosoli z kinem kablem optycznym? Nie bardzo mi to odpowiada gdyz w kinie mam tylko jedno wejscie optyczne a chce rowniez miec dzwiek przestrzenny ogladajac TV i filmy.

Mój sprzęt to

PS3 Slim 320GB
TV Samsung LE40A756
KINO DOMOWE JBL ESC 333


prosze o pomoc w roziazaniu problemu. pozdrawiam
 

mataman

New member
Bez reklam
jak zwykle instrukcja mówi wszystko:

When the HDMI IN jacks are connected, the DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL) jack on the TV outputs 2 channel audio
only. If you want to hear 5.1 channel audio, connect the Optical jack on the DVD player or Cable / Satellite Box directly to
an Amplifier or Home Theater, not the TV.


Czyli jeżeli coś jest podłączone do tv po HDMI to wyjście optyczne wypszcza tylko sygnał stereo. Jeżeli chcesz mieć DD 5.1 podłacz ps3 bezpośrednio do kina.
 

rafcio_1988

New member
dzieki za odpowedz, jak dla mnie to bez sensu skoro tv ma mozliwosc "przyjecia i wypuszczenia" sygnalu o wiekszej ilosci sciezek niz 2.0.

pozdrawiam
 
Do góry