PS3 jako trasmiter Wi-Fi przez HDMI z laptopa

danielos75

New member
Szukałem ostatnio na forach amerykańskich jakiegoś ciekawego rozwiązania a mianowicie transmitera Wi-Fi z Laptopa do telewizora.
Rozwiązanie sprzętowe ale nic ciekawego się nie doszukałem a słyszałem że można do tego wykorzystać PS3.
Chodzi przede wszystkim o zdjęcia z Lapcia i tu moje pytanie czy słyszeliście może o jakimś programiku który wiąże PS3 z lapciem przez Wi-Fi może ktoś z was ma to zrobione i podzieli się swoimi spostrzeżeniami na ten temat.

Ciekawe jak chodza filmy Divix przez takie połączenie ?

Danielos


P.S. Zapomniałem dodać że lapciem jest Macbook PRO
 
Ostatnia edycja:

Banzai

New member
Ze względu na to, że jest to dla mnie nowość, to mam pytanie dotyczące bezpieczeństwa.
Czy wysyłając pliki (obrazy, dźwięki, filmy), przez WI-FI z lapka do PS3, odbieram je tylko ja na swojej czarnuli, czy jest możliwość, że sąsiad z dołu też ma podgląd na te dane u siebie na PS3 (hipotetycznie).
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
To już zależy od programu, np. w TVersity masz możliwość ograniczyć po IP urządzenie odbierające.
Ale w największym stopniu zależy to od tego czy i jak masz zabepieczoną sieć WiFi.

Pozdrawiam,
 

demografik

New member
Tak z polskiego na nasze... Chodzi o to, żeby wysłać coś z kompa na TV przez PS3? Dobrze rozumiem?

Np. film z PC z kartą WiFi przez PS3 wyświetlić na TV? Dobrze myślę?
 

Banzai

New member
No dokładnie, chodzi o odbieranie przez PS3 tego co udostępnisz na kompie i oglądanie tego na TV. Nie wiem, bo nie sprawdzałem, ale może da rade zapisać na HDD w PS3 te pliki.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Masta,zassałem TVersity do którego link podałeś :) Program sam wykrył jaki sprzęt podłaczony jest do sieci poprzez router który poleciłeś:D W sumie nic nie musiałem robić tylko dodac muze, filmy itp i tym sposobem lapa juz nie ruszam ,wszystko pieknie smiga za pomoca ps3 :D Oj coraz bardziej ten sprzet mi sie podoba!!!
 

danielos75

New member
Dalesze boje z przesyłąniem danych....

Moje spostrzeżenia po instalacji programów typu Media Serwer

Po pierwsze na windzie warto odinstalować programowe firewalle, bo konfiguracja udostępniania portów dla Media playera 11 nie jest zbyt prosta, uważam że lepszym rozwiązaniem jest media serwer jako plug in do google desktop. Zainstalowałem też Twersty ale się strasznie dużo dodatkowego badziewia się do tego instaluje polecam program Simplecenter .

Moje PYTANIE ?- W temacie napisałem tarnsmiter bo chodzi mi o to żeby obróbka materiału następowała na Laptopie ( Divix-y z kodekami zdjęcia muzyka) a PS3 aby po prostu był biernym przekaźnikiem po HDMI . Czy taką opcje zapewnia opcja pełnego streamingu ?????


Danielos


Oczywiście z Mackiem nie jest tak prosto nie miałem zbyt dużo czasu pobrałem i zaintalowałem dwa programy ale narazie nie działa.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
O jakim badziewiu mówisz?
Bo ja mam TYLKO TVersity, bez badziewia ;)

Możesz w powyższym programie ustawić transcoding na Always (polecam Only when needed) i jeśli masz wystarczająco mocny komputer to może da radę robić to w czasie rzeczywistym.

Pozdrawiam,
 

Ogr

New member
Bez reklam
Ja również badziewia nie dostałem instalujac TVersity ,program świetnie pracuje z połaczeniem z vistą nic wiecej mi nie trzeba!!
Jakie badziewie????:confused:Kompletnie nic nie musiałem robic wszystko automatycznie zaskoczyło ,pozostało dodać filmy ,muze itp .
 
Ostatnia edycja:

danielos75

New member
ponowne boje z Tversty

Wczoraj wieczorem ponownie zainstalowałem program TVersty na Viście,
i bez problemu jest laptop widziany na PS3. Niestety kiedy wejdę na serwery na PS3 filmy i odpalam dalej konsola próbuje odtwarzać je sama używając własnego playera i kodeków. Ustawiłem w opcjach transcoding na Always ale nic to nie pomaga. Chce poprostu bezprzewodowo wyświetlać sygnał z kompa PS3 , czy istnieje jakaś opcja aby pulpit z Visty ukazał się na ekranie PS3, a konsola robiła tylko za przekaźnik sygnału do TV w formie 1080p.no 720 też ok.

Daniel

P.S. Ewentualnie mała podpowiedź jak uzyskać za pomocą tversty efekt stremingu. A jak odpalam film w tversty to otwiera mi się Media player ,może tu jest jakiś problem?
 

danielos75

New member
dalsze boje

Czasem tak czasem nie, przykładowo załóżmy że będzie to zwykły Avi ,zaraz na PS3 będzie problem z napisami poza tym taki film dość długo się odpala tak jak by się ładował do jakiegoś cache-u przewijanie działa wolno na pS3. Nie wiem czy jestem dobrze rozumiany optymalnie było by takie rozwiązanie jak zdalny pulpit konsola wyświetlała by tylko obraz z laptopa.

Daniel
 
Do góry