PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

Jussi

New member
Bez reklam
To ze nie problem, to wiem, bo tak jak pisalem, do tej pory korzystalem z mkv2vob. Myslalem, ze moze jednak cos sie zmienilo i mozna odtwarzac napisy bez tego calego kodowania i dzielenia filmu na czesci (tak jak np. z divx zwyklym). Tyle czasu od premiery juz minelo plejasza, ale w tym temacie widze brak zmian w dalszym ciagu :(
 

dillinger79

New member
Witam po dłuższym okresie.
Czytam sobie ten wątek tak z ciekawości, bo póki co jakoś radzę sobie z przetwarzaniem .mkv pod konsolę. Problem mam tylko gdy napisy nie są zsynchronizowane z filmem. Czego najlepiej używać do ich 'wyrównania' ? Czy Subtitle Workshop się nadaje?

Ps.
Może Sony po ataku hakerów w ramach rekompensaty zezwoli na odczytywanie .mkv ;] <marzyciel>
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Siemka Dilinger - spróbuj SubEdit plejerem dobra rzecz - robi wszystko prawie - ale zawsze sprawdzaj najsampierw czy masz napisy w takim samym klatkowaniu co film a potem wyrównuj bo się potrafi zrobic niezły kocioł - Napisy ta stronka jest chyba najlepsza narazie i tutaj jest duży wybór polecam
 

dillinger79

New member
co prawda sam sobie poradziłem, ale
dzięki za podpowiedzi ;)

ps.
wiem, że to nie ten temat, ale orientuje się ktoś z Was czy istnieje możliwość wgrania do tv samsung LE 40A786 softu, który umożliwiałby odtwarzanie filmów z usb? ten konkretnie model wg producenta czyta tylko zdjęcia i muzykę, ale coś tam słyszałem, że niby....:mrgreen:
 

stey

New member
Wie ktoś czy jest możliwość streamowania osobno pliku video i audio żeby się nakładały na siebie korzystając z PS3 Media Server?
Mam na myśli tutaj film w mkv + plik audio z lektorem w ac3?
 

scrabit

New member
hmmm czytam posty tutaj a wcześniej sugerowałem się wpisami na innych forach i głupieje już od tego wszystkiego :)
mam PS3 z aktualnym softem
ściągam film z rozszerzeniem mkv.
chciałbym uzyskać jak najlepszą jakość filmu i dźwięku.
program do obróbki to mkv2vob v2.4.9
Pytania (jakby podsumowujące całość rozważań):
1. Jakie wymagania stawiane są plikom mkv by mogły być poddane obróbce (np. rozdzielczość, fps, bitrate) a później obsługiwane na ps3 z aktualnie obowiązującym oprogramowaniem?
2. Jeżeli plik mkv będzie spełniać wyżej wymienione kryteria jakie winny być ustawienia w programie mkv2vob dla:
- dla filmu z lektorem pl
(czy takie jak poniżej?)
74479416.jpg

- dla filmu z napisami
(czy takie jak poniżej?)
34028017.jpg
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Stey a nie da rady zmuxować strumienia video z matroski i tego ac3 w jeden nowy mkv ? rozbierz tego mkv co masz i zmuxuj go z tym strumieniem ac3 z lektorem - programy mkv extract i mkv merge - powinno zadziałać tylko fpsa daj dobrego

Scrabit

1) teraz nowy soft pozwala nam niestety na pełne rozdziałki a co za tym idzie musisz transkodować materiał bo wiekszośc mkv jest teraz cięta 1280/544 zamiast 1280/720 itd są też pełne ale trzeba poszukać polecam h33t - Torrents by Category
ogólnie tylko to jest wazne jak robisz avchd możeszmiec problemy z softem i tsmuxerem ze względu na "error NAL unit" nie doszedłem od czego to zależy dokładnie ale wtedy przed transowaniem demuxujesz plik za pomocą mkvextract i muxujesz ponownie mkvmerge najlepiej w wersji 4.0.0 ( w opcjach specyficznych dla strumienia wideo tylko odpowiedni fps dajesz z reguły 23.976 reszta default )
bo nowsze generuja ten bład w tsmuxerze chociaż ostatnio miałem z 4.6.0 i poszło ładnei może poprawili
w uproszczeniu sciągasz TSmuxer gui 1.10.6 i te co wyżej - masz mkv wrzucasz do tsmuxera i patrzysz czy wywali błąd czy nie - jak ładnie ci rozłozy na strumienie to znaczy że mkv2vob zrobi co trzeba - a jak błąd tsmuxera to robisz tą procedurę co wyzej
i teraz
2) jeśli oglądasz tylko z lektorem to te pierwsze ustawienia sa ok ( chyba ze masz dwie scieżki audio w mkv to wtedy muxujac zostawiasz tylko polska dla pewności ) nie robiłem z lektorem nigdy to sam sprawdzisz
co do kodeka to ten bedzie bardzoooo długo transkodował chyba że masz potwora corei 7 ale i tak wybrałbym zwyly x264 to i tak ze 3 godziny bedzie hyhy ja robie na mpeg2 i jestem zadowolony
co do transcoding to always dajesz jak masz niepełną rozdziałkę a automatic jak masz 1280/720

i ot chyba tyle jak coś przeoczyłem to potem się uzupełni albo ktoś mnie poprawi :krol:
ja kupuje plejerek HD bo juz nie nadążam z robieniem filmów hyhy i moj laptop za słaby jest i będe na bieżąco ogłądał kinko z ładnych plików bez tej zabawy - alez sie ciesze hyhyh trzeba iść z postępem skoro sony nas pokarało
 

tom0987

New member
opanowie mam problemik czym moge przerobic taki filmi na ps3 ,mkv2vob nie działa ,

Ogólne

Pełna ścieżka : D:\jdownloader\MEGAMOCNY.PL.1080p\Megamocny 1080.mkv
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 4,36 GB
Czas trwania : 1h 35 min.
Całkowita przepływność bitów : 6.535 Kb/s
Zdekodowana data : UTC 2011-04-16 14:30:59
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v4.4.0 ('Die Wiederkehr') built on Oct 31 2010 21:52:48
Biblioteka zapisująca : libebml v1.0.0 + libmatroska v1.0.0

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 5 klatek
Tryb multipleksowania : Header stripping
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1h 35 min.
Przepływność bitów : 5.895 Kb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 816 pikseli
Proporcje obrazu : 2,35:1
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.157
Rozmiar strumienia : 3,85 GB (88%)
Biblioteka zapisująca : x264 core 112 r1867 22bfd31
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=8 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-2 / threads=24 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=1 / keyint=250 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc=2pass / mbtree=0 / bitrate=5895 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1:1.00
Język : Angielski

Audio
ID : 2
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)
Tryb multipleksowania : Header stripping
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 1h 35 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 640 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bitów
Rozmiar strumienia : 438 MB (10%)
 

maciek49

New member
witam,
Kupiłem wczoraj dysk twardy. Przerobiłem na fat32, folder VIDEO. Mam mkv2ob 2.47, mam wszystko już zrobione, ale gdzie jest jakiś start, aby włączyć formatowanie ?

screenshot11h09m44s.jpg
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Tom to najpierw napraw mkv2vob żeby działał ( przeinstaluj ) a potem spróbuj jeszcze raz
Maciek ale co chcesz formatować, to nie ten program to jest do wideo robienia na konsole

Aaa juz kumam - rada numer jeden - pisać dokładnie co się dzieje żeby was można było zrozumieć, log z media info jest jak najbardziej ok ale co dalej ? czemu ci nie działa program, jakie błędy itd itp koledzy
rada numer 2
Tom popatrz na posty wczesniejsze - możliwe że wywala ci tsmuxer i musisz zremuxowac plik mkv a potem go dopiero transkodować bo masz niepełne rozdziałki
rada numer 3
Maciek najpierw zainstaluj 2.4.9 wersje ( bo nowsza ) a potem w zakładce add file daj add file - to taki start jest - ja też się na tym pierwszy raz zaciąłem hyhy mylące i możes zdać transcoding na always bo mas zpewnie mkv z niepełnąrozdziałką i daj kodek z x264 HB na mpeg 2 chyba że masz kompa potwora albo lubisz czekać na film kilka lub nascie godzin
 

vintage1981

New member
Witam panowie.
Mój problem polega na tym, że ściągnałem film terminator.mkv i przy próbie przeróbki w mkv2vob 4.9 wyskakuje błąd tsmuxer.exe, następnie repearing AC3 i niestety nie dochodzi do przerobienia.
Film z lektorem polskim.
Uruchomienieprogramem TSMUXER również powoduje wyskoczenie błędu TSmuxer.exe.
Ustawienia w mkv2vov 4.9 poustawiane jak u kolegów wyżej.

Panowie czy da radę naprawić takowy film czy do usunięcia??
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.


Informacja o pliku MKVINFO:
(MKVInfo) + EBML head
(MKVInfo) |+ EBML version: 1
(MKVInfo) |+ EBML read version: 1
(MKVInfo) |+ EBML maximum ID length: 4
(MKVInfo) |+ EBML maximum size length: 8
(MKVInfo) |+ Doc type: matroska
(MKVInfo) |+ Doc type version: 2
(MKVInfo) |+ Doc type read version: 2
(MKVInfo) + Segment, size 4819722146
(MKVInfo) |+ Seek head
(MKVInfo) | + Seek entry
(MKVInfo) | + Seek ID: 0x15 0x49 0xa9 0x66 (KaxInfo)
(MKVInfo) | + Seek position: 4099
(MKVInfo) | + Seek entry
(MKVInfo) | + Seek ID: 0x16 0x54 0xae 0x6b (KaxTracks)
(MKVInfo) | + Seek position: 4294
(MKVInfo) | + Seek entry
(MKVInfo) | + Seek ID: 0x1c 0x53 0xbb 0x6b (KaxCues)
(MKVInfo) | + Seek position: 4819576572
(MKVInfo) | + Seek entry
(MKVInfo) | + Seek ID: 0x19 0x41 0xa4 0x69 (KaxAttachments)
(MKVInfo) | + Seek position: 4819608478
(MKVInfo) |+ EbmlVoid (size: 4025)
(MKVInfo) |+ Segment information
(MKVInfo) | + Timecode scale: 1000000
(MKVInfo) | + Muxing application: libebml v1.0.0 + libmatroska v1.0.0
(MKVInfo) | + Writing application: mkvmerge v4.2.0 ('No Talking') built on Jul 28 2010 18:38:23
(MKVInfo) | + Duration: 6433.472s (01:47:13.472)
(MKVInfo) | + Date: Fri Sep 24 22:12:37 2010 UTC
(MKVInfo) | + Title: The.Terminator.1984.720p.BluRay.x264-ESiR
(MKVInfo) | + Segment UID: 0x8f 0x4f 0x99 0x7e 0xa9 0x44 0xa4 0x98 0xb7 0xc9 0xfe 0x0e 0x4d 0xa1 0xc6 0x1e
(MKVInfo) |+ Segment tracks
(MKVInfo) | + A track
(MKVInfo) | + Track number: 1
(MKVInfo) | + Track UID: 1
(MKVInfo) | + Track type: video
(MKVInfo) | + Lacing flag: 0
(MKVInfo) | + MinCache: 1
(MKVInfo) | + Codec ID: V_MPEG4/ISO/AVC
(MKVInfo) | + CodecPrivate, length 131 (h.264 profile: High @L5.1)
(MKVInfo) | + Default duration: 41.708ms (23.976 fps for a video track)
(MKVInfo) | + Name: The Terminator
(MKVInfo) | + Video track
(MKVInfo) | + Pixel width: 1280
(MKVInfo) | + Pixel height: 696
(MKVInfo) | + Display width: 1280
(MKVInfo) | + Display height: 696
(MKVInfo) | + Content encodings
(MKVInfo) | + Content encoding
(MKVInfo) | + Content compression
(MKVInfo) | + Algorithm: 3 (header removal)
(MKVInfo) | + Settings: length 1, data: 0x00
(MKVInfo) | + A track
(MKVInfo) | + Track number: 2
(MKVInfo) | + Track UID: 2263892870
(MKVInfo) | + Track type: audio
(MKVInfo) | + Codec ID: A_AC3
(MKVInfo) | + Default duration: 32.000ms (31.250 fps for a video track)
(MKVInfo) | + Language: pol
(MKVInfo) | + Name: AC3 5.1
(MKVInfo) | + Audio track
(MKVInfo) | + Sampling frequency: 48000
(MKVInfo) | + Channels: 2
(MKVInfo) | + Content encodings
(MKVInfo) | + Content encoding
(MKVInfo) | + Content compression
(MKVInfo) | + Algorithm: 3 (header removal)
(MKVInfo) | + Settings: length 2, data: 0x0b 0x77
(MKVInfo) | + A track
(MKVInfo) | + Track number: 3
(MKVInfo) | + Track UID: 1407607984
(MKVInfo) | + Track type: audio
(MKVInfo) | + Default flag: 0
(MKVInfo) | + Codec ID: A_AC3
(MKVInfo) | + Default duration: 32.000ms (31.250 fps for a video track)
(MKVInfo) | + Name: AC3 5.1 640 kbps
(MKVInfo) | + Audio track
(MKVInfo) | + Sampling frequency: 48000
(MKVInfo) | + Channels: 6
(MKVInfo) | + Content encodings
(MKVInfo) | + Content encoding
(MKVInfo) | + Content compression
(MKVInfo) | + Algorithm: 3 (header removal)
(MKVInfo) | + Settings: length 2, data: 0x0b 0x77
(MKVInfo) | + A track
(MKVInfo) | + Track number: 4
(MKVInfo) | + Track UID: 604126624
(MKVInfo) | + Track type: subtitles
(MKVInfo) | + Default flag: 0
(MKVInfo) | + Lacing flag: 0
(MKVInfo) | + Codec ID: S_TEXT/ASS
(MKVInfo) | + CodecPrivate, length 824
(MKVInfo) | + Language: pol
(MKVInfo) |+ EbmlVoid (size: 1190)
+ Cluster
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
remux najpierw - szczególy już były powinno pomóc mkv extract i mkvmerge 4.0.0 najpewneijsza wersja
 
Ostatnia edycja:

maciek49

New member
Dzięki za pomoc. Mam jeszcze pytanie jak wrzucić to na dysk.
Folder VIDEO-> nazwa filmu, a w nim są takie foldery jak AVCHD-> BDMV i Certificate.

Tak nie działa jak wrzucam na PS3.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
A jak wybierasz AVCHD USB w m2v to Ci nie wyskakuje instrukcja jak to trzeba wrzucić?
Bo albo masz wybrakowany program albo nie umiesz czytać.

Pozdrawiam,
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Masta jak zwykle pomocny merytorycznie jesteś hyhyhy pewnie za 6 tysi postów też nie bedzie mi się chciało pisać o oczywistych rzeczach
Maciek jak robisz avchd to masz strukture jako główny subkatalog w katalogu nazwanym od pliku z którego to tworzyłeś w mkv2vob - żeby nie pomylić w bibliotece hyhy- wrzuć nazwany katalog na pena albo hdd a jak chcesz oglądać to wytnij to avchd z katalogu do głównego okna usb i wtedy konsola zobaczy stukture a po skończonym seansie wklej te avchd z powrotem do odpowiedniego katalogu i masz kolekcje filmów i robisz tylko wytnij wklej hyhy na dużym dysku hdd
 

tom0987

New member
dzięki DOMEL9 problem był z merge zmiana na 4.0.0 pomogła

mam jeszcze jedno pytanie jak film mkv 4.3 Gb zmniejszyć do 4gb aby szlo go odtwarzac na ps3
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nic nie trzeba zmniejszać, wystarczy podzielić w m2v - File Splitting.
Domel, teraz lepiej? ;-)

Pozdrawiam,
 
Do góry