PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

wojti12

New member
No to zaznacz transcoding always i wrzuc zamiast x264 slow mpeg 2 fast i daj overscan compensation ale wylacz duze napisy - teraz bedziesz mial kino jak nalezy na usb :)
tak jak pislalem nie transkodowalo ci cietych rozdzielczosci tylko od razu muksowalo wiec nie miales obrazu - objaw normalny po zmianach firmware sony ktore zepsuly fun ogladania filmow - mpeg 2 bedzei szybszy ale nie stracisz duzo na jakosci - jedyne co to mozesz miec przyciecia na obrazie w trakcie filmu to napisz czy masz takie :twisted:

troche to u mnie trwalo
wklejam moje ustawienia jak radziles.


Uploaded with ImageShack.us


Ladnie mi dzieli plik 9GB na 3 i robi struktuire avchd na dysku z FAT
Teraz mam efekt taki ze mam obraz i dzwiek - obraz zyleta, dzwiek DTS - miodzio.
Ale nie ma napisow :(
w tym samym katalogu mam oczywiscie plik o tej samej nazwie i jest to .SRT
w PS3 jak cche wlaczyc opcje przelaczania napisow podczas ogladania - pisze ze nie sa dostepne

masz pomysl co zrobic?
 

Bucek

Banned
nie jestem w stanie skumać do dziś dlaczego Sony nie da do PS3 natywnej obsługi MKV skoro wydali napędy BLU obsługujace ten standard (upada więc argument o walce z piractwem) ....
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
no nie do konca to prawda bo na BR nagrasz każda postać danych ( mkv to tylko kontener ) piractwo nadal niszczy dochody firmy czyli chodzi o fakt że nie będą wspierac czegoś co przynosi im straty bo ja na przykład nie moge sobie pozwolic na dużą kolekcję BR a na dysku mkv HD mam dużo :) więc jakby dali natywną obsługe to by strzelili sobie w stopę. Jak ceny spadną kiedyś to bedę miał całą szafę filmów hyhyh bo teraz to tylko jak jest promocja 2 BR po 49.99 to wciągam tytuły ale niestety tylko te cienkie kino dają w tej promocji - a na przykład HEAT to nawet z polskimi napisami nie ma - Alien komplet i Brudny Harry tez bez polskich napisów - więc pozostaje wersja mkv zrobiona własnoręcznie z napisami - ale mam nadzieje że to niedługo zmienią bo na europe żeby nie było polskich napisów to kpina jest ale to pewnie czyjeś grube portfele dyktuja politykę
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Sorki Wojti przeoczyłem Twój post hyhy
Dziwne - na wszelki wypadek daj encode subs ale to nie sadze - druga sprawa czy to napewno jest srt ? musisz sprawdzic czy to tylko nazwa srt czy tez rozszerzenie pliku - wejdz w narzedzia ->opcje folderow ->widok i nad pokaz ukryte pliki jest opcja ukryj rozszerzenia znanych plikow - tam sie pobaw i zobaczysz czy to jest srt czy tylko nazwa jest srt - no chyba ze sam przerabiales na srt - ja to robie Subedit plejerem i jest zawsze git - nie mam innego pomyslu ale poszukam i sie odezwe :twisted:
oczywiscie trójkatem pracujesz na konsoli jak ich szukasz ? a czy nazwa jest idealnie taka sama z każdą spacja i kropką sprawdz dokaldnie
 
Ostatnia edycja:

wojti12

New member
Sorki Wojti przeoczyłem Twój post hyhy
Dziwne - na wszelki wypadek daj encode subs ale to nie sadze - druga sprawa czy to napewno jest srt ? musisz sprawdzic czy to tylko nazwa srt czy tez rozszerzenie pliku - wejdz w narzedzia ->opcje folderow ->widok i nad pokaz ukryte pliki jest opcja ukryj rozszerzenia znanych plikow - tam sie pobaw i zobaczysz czy to jest srt czy tylko nazwa jest srt - no chyba ze sam przerabiales na srt - ja to robie Subedit plejerem i jest zawsze git - nie mam innego pomyslu ale poszukam i sie odezwe :twisted:
oczywiscie trójkatem pracujesz na konsoli jak ich szukasz ? a czy nazwa jest idealnie taka sama z każdą spacja i kropką sprawdz dokaldnie

ok sprawdze te szczegoly
robie to programikiem i do tej pory dzialalo jak laczylem z avi wiec to raczej nie to. z palca nic nie wpisuje hehe
dzieki za pomoc
 

wojti12

New member
no i zaczelo dzialac :)
dzieki za pomoc

co prawda mam wrazenie ze na opcji mpg jest znacznie nizsza jakosc niz x264 ale tu juz sie znacznie dluzej czeka
 

wojti12

New member
Domel,

chyba jasnowidz jestes :)

nie wiem co masz na mysli piszac frize - pewnie stopklatka/zaciecie.
Mam cos takiego ze raz na 2-3 min mam skok obrazu ale nie ze PS3 nie daje rady i stopuje tylko chwielowy uskok obrazu

dzwiek i napisy - malina
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
No ja też musze znosić te stopklatki czasem - no cóż jak dorwe się do nowego laptopa ( mam nadzieję że uda się niedługo ) to wszystko poleci na x264 a Wojtiemu chodziło o to że film słaby nie wart przerabiania chyba - to fakt dlatego ja nie sciągam wynalazków tylko solidne produkcje - wczoraj swieciłem Sanctum - no nawet nawet szczególnie że inspirowany faktami - i tylko minimum 4.3 GB Wojti bo sa teraz kodowane x264 ale zajmujace nawet po 700 mega jakieś szity, polecam stronke arena bg oraz h33t - Masta a Ty jakiego masz potwora i ile zajmuje transowanie na x264 ? podziel się z nami jakimis ciekawostkami :mrgreen:
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Domel mój potwór to DViCO TViX HD M-6500 2 TB, nie wiem co to transkodowanie, wszystko śmiga bez przerabiania. Polecam :eek:k:

Pozdrawiam,
 

Jussi

New member
Bez reklam
Czesc.

Zatrzymalem sie na czasach mkv2vob i przekodowywania filmu razem z napisami. W ostatnich postach zauwazylem, ze pisaliscie cos o mozliwosci dodania napisow bez kodowania i odpalenia .mkv z napisami na konsoli.

Czy ktos moglby w skrocie w formie poradnika opisac krok po kroku jak to zrobic? Najlepiej moze podpiac taki poradnik jako osobny temat? Interesuje mnie tylko i wylacznie przetworzenie na komputerze pliku .mkv i przeniesienie go dyskiem przenosnym na konsole i odpalenie wraz z napisami (nie mam mozliwosci odpalenia na kompie i puszczenia za pomoca tvesrsity itp.)

Bede wdzieczny za pomoc, zapewne nie tylko ja, bo temat zrobil sie naprawde pokazny.
 

DetoX_PL

New member
Witam, ściągnąłem sobie film BLU-RAY 40 GB i mam 2 foldery:
- BDMV,
- CERTIFICATE

Wrzuciłem te 2 foldery na przenośny dysk, i kiedy odtwarzam ten dysk na PS3 widzę te 2 foldery i tutaj mój problem. Jak mam otworzyć ten film? Kiedy wchodzę w folder BDMV/Stream to widzę te pliki wideo ale mają one po minucie albo po kilka minut. Mogę je otworzyć ale nie wiem jak ustawić lektor PL, a wiem ze na pewno jest bo innym działa lektor PL. Chciałbym żeby film leciał cały czas w jednym ciągu z lektorem PL. Czy jest w stanie ktoś mi wytłumaczyć co zrobić?

Próbowałem już zmiany nazw z bdmv na BDM itd (ten standard 8.3 czy coś takiego), słyszałem, że muszę to przekonwertować. Ale jak?

Bardzo proszę o pomoc...
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
No to ja pojde sprawdzic czy rowery stoją Masta hyhyhy to ja za murzynami daleko jestem, srogi zestaw posiadasz :)
Jussi nie odpalisz mkv na konsoli bez przerobienia - jest avchd transkodowane jak masz niepelne rozdziałki z dodawanymi napisami srt - jak jest inny sposob to niech mnie ktos poprawi
a jak masz pelen rozdzialki to robisz muxowanie do struktury avchd tylko i jest ameryka
Detox sprobuj po prostu utworzyć na dysku katalog AVCHD i wrzuc tam te katalogi i potem odpal video na ps3 i powinna sie pokazac duza ikonka klatki z napisem avchd daj x i jazda - powinno pojsc chyba ze bedziesz musial pobawic sie multiavchd to sie potem zobaczy
 

Jussi

New member
Bez reklam
Jussi nie odpalisz mkv na konsoli bez przerobienia - jest avchd transkodowane jak masz niepelne rozdziałki z dodawanymi napisami srt - jak jest inny sposob to niech mnie ktos poprawi, a jak masz pelen rozdzialki to robisz muxowanie do struktury avchd tylko i jest ameryka

Mistrzu Zen proszę jaśniej :) Czyli krotko mowiac bez transkodowania nie ma wciaz mozliwosci puszczenia .mkv z napisami na plejaszu tak?
 

houdini2008

New member
Oczywiście że jest możliwe, ale pod warunkiem że rozdziałka dla filmu 720p wynosi 1280x720, a dla filmu 1080p 1920x1080. W takim układzie tylko muxing. W rozdzielczościach poniżej pełnej, czyli większe, lub mniejsze pasy u góry i na dole, trzeba transkodować. Ot cała filozofia. Mam nadzieję że w końcu, przy jakiejś aktualizacji, wprowadzą poprawki, i może wogóle nie bedzie trzeba transkodować, lub zaimplementują obsługę "kontenera" MKV. Więcej mi do szczęścia nie trzeba. Zresztą ja przy transkodowaniu zostawiam lapka na noc, i tym sposobem rano mam dwa filmy gotowe.
Pozdrawiam
 

Jussi

New member
Bez reklam
Uuu to lipa jak tak, bo chyba zadne pliki .mkv z netu nie maja pelnej rozdzialki, wiec zawsze i tak bedzie trzeba przekodowywac... dzieki za info!
 
Do góry